"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

W hali sportowej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, odbyła...
MISTRZYNIE "KOSZA"

MISTRZYNIE "KOSZA"

Dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi zwyciężyły w Powiatowej...
STYPENDIA ARTYSTYCZNE

STYPENDIA ARTYSTYCZNE

Muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Aż stu artystów otrzymało finansowe...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosnę już czuć powietrzu ,a co za tym idzie, czas na pozimowe porządki....
"ÓSEMKA" WYGRYWA

"ÓSEMKA" WYGRYWA

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Powiatowe...
21
Czwartek
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWE WŁADZE OSP

2019-03-15 11:22:34

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie podjęło decyzję o odwołaniu dotychczasowego prezesa. Nowym został Kamil Groth. Dyskutowano także o nowej remizie.

Pomysł głosowania odwołania dotychczasowego prezesa Zenona Frankowskiego pierwotnie nie był planowany. Druhowie uczestniczący w walnym zebraniu postanowili włączyć ten punkt do porządku obrad.

W wyniku glosowania nie przyjęto Sprawozdania Zarządu OSP za 2018 rok, nie przyjęto Sprawozdania Finansowego oraz Sprawozdania Komisji Rewizyjnej, a to oznaczało wybory nowych władz. W wyniku głosowania nowym prezesem Zarządu OSP został Kamil Groth a naczelnikiem OSP - ponownie Maciej Ziółkowski, zaś jego zastępcą Patryk Pollikeit. Pozostałe funkcje pełnią: Dorota Blok (sekretarz), Dariusz Pollikeit (skarbnik), Patrycja Miotk (gospodarz) i Marek Blok (członek Zarządu). Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Tomasz Mikulski, jej sekretarzem Dawid Hommel, a członkiem Jakub Leske.

W podziękowaniu za pełnienie funkcji prezesa przez trzy kadencje, odwołany z tego stanowiska Zenon Frankowski otrzymał tytuł Honorowego Prezesa.

Kolejnym istotnym punktem zebrania była dyskusja na temat budowy nowej remizy. Analizowano kilka potencjalnych możliwości i lokalizacji, w tym wykorzystania do tego celu już istniejących budynków. Brano pod uwagę także pozyskanie środków na budowę poprzez złożenie wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W trakcie zebrania podjęto decyzję o utworzeniu nowego odznaczenia honorowego - Krzyża Zasługi OSP Wejherowo, który będzie przyznawany jednorazowo osobom wskazanym przez kapitułę odznaczenia.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Chwile grozy przeżywali nie tylko mieszkańcy Gościcina. Gęsty, gryzący dym spowił całą okolicę i unosił się wielkim w niego Słup dymu widoczny był z odległości kilku kilometrów. Wszystko przez...

2019-03-12 14:38:50

Paliło się mieszkanie z lokatorami w środku. Dzięki przytomności umysłu i szybkiej akcji policjantów oraz strażaków, nikomu nic się nie stało, a pożar został szybko zduszony. Trwa ustalanie...

2019-02-25 19:57:58

Strażacy-ochotnicy z terenu powiatu wejherowskiego otrzymali nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Druhowie będąmogli skuteczniej nieść pomoc potrzebującym i skutecznie reagować na zarożenia.

2019-02-10 13:54:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!