MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWE WŁADZE OSP

2019-03-15 11:22:34

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie podjęło decyzję o odwołaniu dotychczasowego prezesa. Nowym został Kamil Groth. Dyskutowano także o nowej remizie.

Pomysł głosowania odwołania dotychczasowego prezesa Zenona Frankowskiego pierwotnie nie był planowany. Druhowie uczestniczący w walnym zebraniu postanowili włączyć ten punkt do porządku obrad.

W wyniku glosowania nie przyjęto Sprawozdania Zarządu OSP za 2018 rok, nie przyjęto Sprawozdania Finansowego oraz Sprawozdania Komisji Rewizyjnej, a to oznaczało wybory nowych władz. W wyniku głosowania nowym prezesem Zarządu OSP został Kamil Groth a naczelnikiem OSP - ponownie Maciej Ziółkowski, zaś jego zastępcą Patryk Pollikeit. Pozostałe funkcje pełnią: Dorota Blok (sekretarz), Dariusz Pollikeit (skarbnik), Patrycja Miotk (gospodarz) i Marek Blok (członek Zarządu). Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Tomasz Mikulski, jej sekretarzem Dawid Hommel, a członkiem Jakub Leske.

W podziękowaniu za pełnienie funkcji prezesa przez trzy kadencje, odwołany z tego stanowiska Zenon Frankowski otrzymał tytuł Honorowego Prezesa.

Kolejnym istotnym punktem zebrania była dyskusja na temat budowy nowej remizy. Analizowano kilka potencjalnych możliwości i lokalizacji, w tym wykorzystania do tego celu już istniejących budynków. Brano pod uwagę także pozyskanie środków na budowę poprzez złożenie wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W trakcie zebrania podjęto decyzję o utworzeniu nowego odznaczenia honorowego - Krzyża Zasługi OSP Wejherowo, który będzie przyznawany jednorazowo osobom wskazanym przez kapitułę odznaczenia.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Jest bardzo sucho. Jeden, czy nawet dwa deszczowe dni niewiele zmieniły. Tereny leśne są mocno wysuszone, co grozi pożarem. Ogień można łatwo zaprószyć, nawet przez zwykłą nieuwagę. Jeden z nich...

2019-04-30 19:17:47

Ćwiczyli, aby nie dać się zaskoczyć pożarom. W zeszłym tygodniu odbyły się ćwiczenia działań gaśniczych na terenach leśnych, w których udział brali strażacy i leśnicy. Umiejętność szybkiego...

2019-04-10 14:51:41

Dzisiaj, tuż po północy, w jednym z mieszkań w kamienicy na ul. Klasztornej wybuchł pożar. Ogień szybko udało się ugasić, a dwóch mieszkańców bezpiecznie wyprowadzić. Oprócz podtruciem się...

2019-04-03 10:30:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!