MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYSZARPALI ZWYCIĘSTWO

2019-03-15 15:21:07

Sukces młodych szczypiornistów z Bolszewa. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Teraz przed nimi finał wojewódzki.

Zawody rozegrano 13 marca br. w Kartuzach. Wzięły w nich udział cztery drużyny, mistrzowie powiatów: lęborskiego, kartuskiego, puckiego i wejherowskiego. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".

W pierwszym meczu uczniowie z Bolszewa rozgromili swoich rówieśników ze Starzyna (powiat pucki). Wynik 31:8 jasno pokazał, że reprezentanci naszego powiatu przyjechali do Kartuz walczyć o zwycięstwo w turnieju.

W drugim spotkaniu ponownie nie dali szans swoim przeciwnikom. Tym razem w pokonanym polu zostawili uczniów z Lęborka. Wynik 21:8 najlepiej świadczy o tym, że zwycięstwo drużyny Szkoły Podstawowej Bolszewa ani przez moment nie było zagrożone. O wszystkim miał więc zadecydować ostatnie spotkanie z gospodarzami turnieju.

W ostatnim meczu spotkały dwie do tej pory niepokonane drużyny. Gospodarze, ekipa SP nr 5 z Kartuz i ekipa SP z Bolszewa stoczyły nadzwyczaj zażarty i zacięty bój. Końcowy wynik ważył się do końca ale to nasi reprezentanci świętowali zwycięstwo. Pokonując gospodarzy stosunkiem 10:9, jako jedyni odnieśli komplet zwycięstw i tym samym zapewnili sobie triumf w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Satysfakcja ze zwycięstwa była tym większa, że na zawody wraz z drużyną przyjechał autokar pełen kibiców, którzy nie oszczędzali się w dopingu i zagrzewaniu swoich kolegów do walki. Ponadto, pomimo braku dwóch czołowych zawodników w ostatnim meczu zawodów – wyeliminowały ich kontuzje, bolszewianie zagrali koncertowo i odnieśli sukces.

Zwycięska drużyna SP z Bolszewa grała w składzie: Fabian Bach, Karol Białk, Dawid Bujak, Szymon Gajewski, Dominik Gruba, Wiktor Klaman, Mateusz Klinkusz, Jakub Koss, Rafał Kowalewski, Michał Marszewski, Błażej Miklewicz, Michał Roda, Paweł Sobolewski, Łukasz Żardecki, Marcin Żyłowski, opiekunowie drużyny: Jarosław Borowiec i Joanna Syska.

Końcowe wyniki zawodów:

  • 1. Szkoła Podstawowa w Bolszewie
  • 2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach
  • 3. Szkoła Podstawowa w Lęborku
  • 4. Szkoła Podstawowa w Starzynie

Teraz przed reprezentantami naszego powiatu występ w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ.

opr. qrator

foto: J. SyskaPrzeczytaj również
Pięknie podziękowali piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo swoim kibicom. W ostatnim ligowym meczu Resono w pięknym stylu pokonali AZS UKW Bydgoszcz. Hala sportowa PZS nr 4 w Wejherowie jak zwykle...

2019-05-02 14:25:34

W najbliższą niedzielę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo po raz ostatni w tym sezonie wybiegną na ligowy parkiet. Potyczką przed własna publicznością będą chcieli godnie zakończyć rozgrywki...

2019-04-25 10:13:12

Nadspodziewanie ciężką przeprawę mieli nasi szczypiorniści w Iławie z tamtejszym Jeziorakiem. Po zaciętym meczu, Tytani dopiero w rzutach karnych pokonali swoich przeciwników, dopisując kolejne...

2019-04-14 20:00:25

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!