"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

W hali sportowej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, odbyła...
MISTRZYNIE "KOSZA"

MISTRZYNIE "KOSZA"

Dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi zwyciężyły w Powiatowej...
STYPENDIA ARTYSTYCZNE

STYPENDIA ARTYSTYCZNE

Muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Aż stu artystów otrzymało finansowe...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosnę już czuć powietrzu ,a co za tym idzie, czas na pozimowe porządki....
"ÓSEMKA" WYGRYWA

"ÓSEMKA" WYGRYWA

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Powiatowe...
21
Czwartek
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYSZARPALI ZWYCIĘSTWO

2019-03-15 15:21:07

Sukces młodych szczypiornistów z Bolszewa. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Teraz przed nimi finał wojewódzki.

Zawody rozegrano 13 marca br. w Kartuzach. Wzięły w nich udział cztery drużyny, mistrzowie powiatów: lęborskiego, kartuskiego, puckiego i wejherowskiego. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".

W pierwszym meczu uczniowie z Bolszewa rozgromili swoich rówieśników ze Starzyna (powiat pucki). Wynik 31:8 jasno pokazał, że reprezentanci naszego powiatu przyjechali do Kartuz walczyć o zwycięstwo w turnieju.

W drugim spotkaniu ponownie nie dali szans swoim przeciwnikom. Tym razem w pokonanym polu zostawili uczniów z Lęborka. Wynik 21:8 najlepiej świadczy o tym, że zwycięstwo drużyny Szkoły Podstawowej Bolszewa ani przez moment nie było zagrożone. O wszystkim miał więc zadecydować ostatnie spotkanie z gospodarzami turnieju.

W ostatnim meczu spotkały dwie do tej pory niepokonane drużyny. Gospodarze, ekipa SP nr 5 z Kartuz i ekipa SP z Bolszewa stoczyły nadzwyczaj zażarty i zacięty bój. Końcowy wynik ważył się do końca ale to nasi reprezentanci świętowali zwycięstwo. Pokonując gospodarzy stosunkiem 10:9, jako jedyni odnieśli komplet zwycięstw i tym samym zapewnili sobie triumf w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Satysfakcja ze zwycięstwa była tym większa, że na zawody wraz z drużyną przyjechał autokar pełen kibiców, którzy nie oszczędzali się w dopingu i zagrzewaniu swoich kolegów do walki. Ponadto, pomimo braku dwóch czołowych zawodników w ostatnim meczu zawodów – wyeliminowały ich kontuzje, bolszewianie zagrali koncertowo i odnieśli sukces.

Zwycięska drużyna SP z Bolszewa grała w składzie: Fabian Bach, Karol Białk, Dawid Bujak, Szymon Gajewski, Dominik Gruba, Wiktor Klaman, Mateusz Klinkusz, Jakub Koss, Rafał Kowalewski, Michał Marszewski, Błażej Miklewicz, Michał Roda, Paweł Sobolewski, Łukasz Żardecki, Marcin Żyłowski, opiekunowie drużyny: Jarosław Borowiec i Joanna Syska.

Końcowe wyniki zawodów:

  • 1. Szkoła Podstawowa w Bolszewie
  • 2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach
  • 3. Szkoła Podstawowa w Lęborku
  • 4. Szkoła Podstawowa w Starzynie

Teraz przed reprezentantami naszego powiatu występ w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ.

opr. qrator

foto: J. SyskaPrzeczytaj również
Trzeba zagrać o pełną pulę. Tytani goszczą dziś u siebie bezpośredniego sąsiada z tabeli – MKS Brodnica. Przeciwnik będzie bardzo wymagający, trzeba więc zagrać perfekcyjny mecz, żeby wygrać....

2019-03-16 13:47:13

Wejherowski walec rozjechał przeciwnika. Nasi szczypiorniści rozkręcali się powoli, musieli odrabiać starty ale kiedy już rozpędzeni wjechali na właściwe tory, byli nie do powstrzymania. Tytani...

2019-03-18 10:18:57

Sukcesem zakończyły swój udział w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. W turnieju, w którym były...

2019-03-11 21:56:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!