1234
Eustachego, Mariki, Mirelli

PIERWSZY PUNKT

2019-03-18 10:26:33

Piłkarze Gryfu Wejherowo wreszcie zdobyli pierwszy punkt w tym roku. W meczu II ligi piłki nożnej na własnym boisku zremisowali z Pogonią Siedlce. Zdobyty punkcik pozwolił żółto-czarnym przesunąć sie o jedno miejsce w górę tabeli, na pozycję dwunastą.

Gryf rozpoczął mecz z dużym animuszem. Piłkarze wiedzieli, że w przypadku korzystnego wyniku zrównają się ilością punktów w tabeli II ligi z ekipą gości. Od początku wejherowianie ostro ruszyli do ataku i kilkukrotnie groźnie strzelali na bramkę gości. Niespodziewanie ci odpowiedzieli bramką już w 6 minucie spotkania. Po rzucie rożnym strzałem głową bramkę dla Pogoni zdobył Adam Mójty. Taki obrót sprawy mocno zdeprymował naszych piłkarzy, którzy wyraźnie się pogubili. O mało nie stracili drugiej bramki. Pogoń poszła za ciosem i chciała dobić wejherowian ale na szczęście zabrakło im szczęścia. Po kilkunastu minutach ochłonęli, opanowali chaos i ponownie zaczęli tworzyć składne akcje. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 41 minucie, kiedy to wyrównującą bramkę skuteczną dobitką po niepewnej interwencji bramkarza Pogoni zdobył Dawid Rogalski. Wynik do przerwy brzmiał 1:1.

Remis nie satysfakcjonował żadnej z drużyn, dlatego należało się spodziewać ciekawej drugiej połowy. Tak się stało. Oba zespoły chciały strzelić bramkę. Gra się wyrównała. Zarówno Gryf jak i Pogoń miały kilka dogodnych sytuacji ale albo brakowało odrobiny celności albo bramkarze stawali na wysokości zadania. Obu zespołom brakowało precyzji i "zimnej krwi" aby skutecznie zakończyć akcję. W końcówce meczu oba zespoły rzuciły do ataku wszystkie siły. Goście nawet trafili w słupek ale wynik już nie uległ zmianie.

W 24 kolejce spotkań II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo remisuje z Pogonią Siedlce 1:1. Podział punktów nie satysfakcjonuje nikogo ale trzeba przyznać, że to sprawiedliwy wynik. Cieszy pierwsza zdobycz punktowa żółto-czarnych, którzy punktów potrzebują jak tlenu. Na razie wciąż utrzymują się dwa punkty powyżej strefy spadkowej, aktualnie zajmując dwunasta miejsce.

Na początek wakacji Urząd Miasta wspólnie z Wejherowskim Centrum Kultury przygotował dla uczniów szkół podstawowych turniej piłkarski. Impreza przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8 – 13 lat....

2019-06-22 12:45:27

Wspaniała sportowa atmosfera i radość gry. Mali piłkarze pokazali czym jest piękno sportowej rywalizacji, podczas turnieju piłkarskiego Jedynka Cup w Redzie, jaki przeprowadzono na trawiastym...

2019-05-30 14:34:10

Ostatni mecz sezonu 2018/2019 Gryf Wejherowo rozgrywał prze własną publicznością. Pewni pozostania w rozgrywkach wejherowianie podejmowali Stal Stalową Wole, solidny zespół ze środka stawki.