ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

Wczoraj WKS Gryf Wejherowo otrzymał dotację na promocję miasta. W kwocie...
SZEWCZYK DRATEWKA

SZEWCZYK DRATEWKA

Jakie zadania będzie miał do wykonania Szewczyk Dratewka, aby uwolnić...
GRYF GOŚCI WICELIDERA

GRYF GOŚCI WICELIDERA

Po porażce w Bełchatowie piłkarze Gryfa Wejherowo nie mają zbyt wiele czasu...
ZBIÓRKA ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH

ZBIÓRKA ODPADÓW...

W kwietniu i maju Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki organizuje...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RUSZA MEVO…

2019-03-26 12:35:38

…ale nie w Wejherowie. Z Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO mogą cieszyć się mieszkańcy Rumi, Redy, a nawet Władysłąwowa i Pucka ale nie naszego miasta. Tymczasem system wypożyczania rowerów elektrycznych dostępny jest w większości miast i gmin Obszarze Metropolitalnym Gdańsk, Gdynia, Sopot.

System Roweru Metropolitalnego Mevo to nic innego jak bezobsługowa wypożyczalnia rowerów miejskich, która rozpoczęła swoją działalność we wtorek 26 marca 2019 r. Tego dnia na terenie 14 gmin województwa pomorskiego (Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Miasto Sopot, Miasto Tczew, Miasto Rumia, Miasto Pruszcz Gdański, Miasto Reda, Gmina Kartuzy, Miasto Puck, Gmina Władysławowo, Gmina Sierakowice, Gmina Żukowo, Gmina Somonino, Gmina Stężyca) pojawiły się rowery z elektrycznym wspomaganiem.

Rower MEVO to pojazd wyposażony w napęd elektryczny wspomagający jazdę. Dodatkowo posiada koszyk w którym można przewieźć do 10 kg. bagażu. Elektryczny system wspomagania w rowerze jest po to, by łatwiej podjeżdżało nam się np. pod wzniesienie oraz aby jazda była przyjemniejsza i mniej męcząca od jazdy tradycyjnym rowerem.

Z założenia rower MEVO jest uzupełnieniem komunikacji miejskiej. Ma on ułatwić dojazd pracy, na uczelnię, zakupy czy spotkanie ze znajomymi, przede wszystkim na obszarze działania Systemu Roweru Metropolitalnego.

Każdy kto chce skorzystać roweru może to zrobić wchodząc na stronę www.rowermevo.pl lub korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfony i zarejestrować się w systemie. Warunkiem jest podanie swoich danych oraz akceptacja warunków regulaminu Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO, a także dokonanie tzw. opłaty inicjalnej. Po spełnieniu tych formalności można wypożyczyć rower na określony czas, płacąc ustaloną kwotę. System pozwala także na dokonanie rezerwacji.

Pojazdy dostępne są w tzw. Stacjach Mevo albo można wybrać dowolny rower wolnostojący – informacje o nich znajdziemy w mobilnej aplikacji. Samo wypożyczenie roweru nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Na tylnym kole znajduje się kod QR. Wystarczy zeskanować go telefonem z aplikacją Mevo lub położyć na nim kartę RFID. Zwalnia to blokadę, a my możemy wsiąść i jechać. Równie łatwo rower zwracamy. Po zakończeniu jazdy jednym ruchem zakładamy obręcz na tylne koło. Po zamknięciu tej blokady, rower "zwraca się" automatycznie.

Z roweru korzystamy ile chcemy, kiedy chcemy i gdzie chcemy – pod warunkiem że poruszamy się po obszarze Systemu Roweru Metropolitalnego oraz przemieszczamy się w tzw. strefach użytkowania.

Szczegółowe informacje na ten temat wraz z cennikiem roweru metropolitalnego, dostępne są na stronie internetowej www.rowermevo.pl.

Operatorem wypożyczalni jest firma NB Tricity.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Gospodarzem corocznych obchodów Dnia Jedności Kaszubów tym razem było Żukowo. Wydarzenie jak zawsze miało nie tylko uroczysty charakter ale było także okazją do wspólnej zabawy, biesiady i...

2019-03-25 11:57:47

Niespodziankę i poruszenie wśród leśników wywołała informacja o żubrze, który był widziany w lasach na terenie Leśnictwa Wejherowo. Informacja wydawała się tak zaskakująca, że aż niewiarygodna....

2018-12-17 10:28:02

Festiwal podróżników, odkrywców, wędrowców i tych którzy cenią sobie przygody. Największa tego typu impreza w Polsce północnej, której wiodącą tematyką są podróże, turystyka oraz aktywna forma...

2018-10-04 13:41:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!