NOWY ROCZNIK KULTURALNY

NOWY ROCZNIK KULTURALNY

Ukazał się nowy Wejherowski Rocznik Kulturalny, podsumowujący i opisujący...
FRYCOWE ZAPŁACONE

FRYCOWE ZAPŁACONE

W meczu inaugurującym sezon 2019/2020 I ligi piłki ręcznej, debiutujący na...
50-LECIE ROD

50-LECIE ROD

Okrągły jubileuszu Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. mjr. H. Sucharskiego...
"POLITYKA" – RECENZJA

"POLITYKA" – RECENZJA

Wzbudzający duże zainteresowanie przed premierą i mieszane uczucia po...
PORAŻKA W ŁĘCZNEJ

PORAŻKA W ŁĘCZNEJ

Cudu nie było. Gryf przegrał kolejny mecz. Tym razem uległ na wyjeździe...
23
Poniedziałek
Wrzesień 2019
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RUSZA MEVO…

2019-03-26 12:35:38

…ale nie w Wejherowie. Z Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO mogą cieszyć się mieszkańcy Rumi, Redy, a nawet Władysłąwowa i Pucka ale nie naszego miasta. Tymczasem system wypożyczania rowerów elektrycznych dostępny jest w większości miast i gmin Obszarze Metropolitalnym Gdańsk, Gdynia, Sopot.

System Roweru Metropolitalnego Mevo to nic innego jak bezobsługowa wypożyczalnia rowerów miejskich, która rozpoczęła swoją działalność we wtorek 26 marca 2019 r. Tego dnia na terenie 14 gmin województwa pomorskiego (Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Miasto Sopot, Miasto Tczew, Miasto Rumia, Miasto Pruszcz Gdański, Miasto Reda, Gmina Kartuzy, Miasto Puck, Gmina Władysławowo, Gmina Sierakowice, Gmina Żukowo, Gmina Somonino, Gmina Stężyca) pojawiły się rowery z elektrycznym wspomaganiem.

Rower MEVO to pojazd wyposażony w napęd elektryczny wspomagający jazdę. Dodatkowo posiada koszyk w którym można przewieźć do 10 kg. bagażu. Elektryczny system wspomagania w rowerze jest po to, by łatwiej podjeżdżało nam się np. pod wzniesienie oraz aby jazda była przyjemniejsza i mniej męcząca od jazdy tradycyjnym rowerem.

Z założenia rower MEVO jest uzupełnieniem komunikacji miejskiej. Ma on ułatwić dojazd pracy, na uczelnię, zakupy czy spotkanie ze znajomymi, przede wszystkim na obszarze działania Systemu Roweru Metropolitalnego.

Każdy kto chce skorzystać roweru może to zrobić wchodząc na stronę www.rowermevo.pl lub korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfony i zarejestrować się w systemie. Warunkiem jest podanie swoich danych oraz akceptacja warunków regulaminu Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO, a także dokonanie tzw. opłaty inicjalnej. Po spełnieniu tych formalności można wypożyczyć rower na określony czas, płacąc ustaloną kwotę. System pozwala także na dokonanie rezerwacji.

Pojazdy dostępne są w tzw. Stacjach Mevo albo można wybrać dowolny rower wolnostojący – informacje o nich znajdziemy w mobilnej aplikacji. Samo wypożyczenie roweru nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Na tylnym kole znajduje się kod QR. Wystarczy zeskanować go telefonem z aplikacją Mevo lub położyć na nim kartę RFID. Zwalnia to blokadę, a my możemy wsiąść i jechać. Równie łatwo rower zwracamy. Po zakończeniu jazdy jednym ruchem zakładamy obręcz na tylne koło. Po zamknięciu tej blokady, rower "zwraca się" automatycznie.

Z roweru korzystamy ile chcemy, kiedy chcemy i gdzie chcemy – pod warunkiem że poruszamy się po obszarze Systemu Roweru Metropolitalnego oraz przemieszczamy się w tzw. strefach użytkowania.

Szczegółowe informacje na ten temat wraz z cennikiem roweru metropolitalnego, dostępne są na stronie internetowej www.rowermevo.pl.

Operatorem wypożyczalni jest firma NB Tricity.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kilkanaście zamkniętych kąpielisk z zakazem ustanowionym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Chcąc zażyć kąpieli w morzu lub jeziorze, warto zawczasu sprawdzić, gdzie bezpiecznie można wejść do...

2019-07-25 13:51:14

Mamy wakacje, a to oznacza zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej. Zmiany obowiązują dla autobusów MZK Wejherowo oraz PKS, a także dla podróżujących pociągami SKM Trójmiasto.

2019-06-21 12:07:10

Weekend sprzyja spacerom. W sobotę i niedzielę wyjątkowo wiele osób wybrało się na plac Wejhera. Nie po to żeby oglądać nową fontannę ale przede wszystkim w celu odwiedzenia foodtrucków, które...

2019-06-10 15:04:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!