31
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

KOLEJNE MEDALE KICKBOXERÓW

2019-04-01 10:36:36

Około 400 zawodniczek i zawodników zgłosiło się do Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formułach light conact i pointfighting, jakie odbywały się w dniach 29-31 marca 2019 r. we Włoszakowicach koło Leszna. Na matach rywalizowali seniorzy, juniorzy i weterani. Tradycyjnie już, w Mistrzostwach Polski startowała silna reprezentacja z terenu powiatu wejherowskiego i tradycyjnie, wraca do domu z medalami.

Turniej miał na celu nie tylko wyłonienie mistrzów kraju w poszczególnych kategoriach wagowych i formułach, ale także był bardzo dobrą okazją do sprawdzenia formy poszczególnych zawodników w kontekście reprezentacyjnych powołań.

Na starcie stanęło około 400 zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Wśród nich była szóstka kickboxerów z Wejherowa i Luzina, którzy zanotowali świetne zawody, zdobywając łącznie 8 medali (3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).

Ponownie klasą samą dla siebie była Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino), która wśród juniorek w kategorii wagowej do 65 kg nie miała sobie równych ani w formule light contact ani w formule pointfighting. Dwukrotnie sięgnęła po złoto i tytuł Mistrzyni Polski, na dodatek zostając wybraną najlepszą juniorka turnieju w obu formułach.

Także dwa medale – jeden złoty i jeden srebrny wywalczyła Paulina Stenka (GOSRiT Luzino), która debiutowała wśród seniorek. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w kadetach i juniorach, będzie jedną z najlepszych kickboxerek w Polsce. Nasza zawodniczka walcząca w kategorii wagowej do 70 kg zdobyła złoto i tytuł Mistrzyni Polski w formule pointfighting, i srebro w formule light contact.

Naszym znakomitym paniom starali się dorównać panowie. Michał Tatarynowicz (WSS) w kategorii seniorów wywalczył srebro i tytuł Wicemistrza Polski w formule pointfighting w kategorii wagowej do 74 kg. W formule light contact zajął 8 miejsce.

Ze srebrem i tytułem Wicemistrza Polski wraca także Daniel Dziedzic (WSS), który w wśród seniorów w kategorii wagowej do 94 kg w formule pointfighting zajął drugie miejsce. W formule light contact zawody zakończył na miejscu 7.

Brąz, ale za to dwukrotnie, wywalczył Adam Wróbel (WSS), który wśród seniorów w kategorii wagowej do 84 kg zarówno w formule pointfighting jak i w formule light contact stawał na najniższym stopniu podium.

Dobre walki toczył na turnieju Krzysztof Dampc (WSS) któremu jednak nie udało się przebić do strefy medalowej. Walcząc wśród seniorów w kategorii wagowej do 74 kg zajął odpowiednio miejsce 5 w formule light contact i 6 w formule pointfighting.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za dobre starty w dalszej części sezonu.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

W minione weekend w Wejherowie królowało karate tradycyjne. W sobotę odbywał się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, a w niedzielę Przedszkolandia, w której rywalizowali najmłodsi.

2020-03-09 11:45:26

Aż dwa turnieje kickboxerskie odbywały się w miniony weekend w Luzinie. Kadeci młodsi, starsi i juniorzy walczyli w Otwartym Pucharze Polski w Kickboxingu w formule pointfighting oraz Otwartych...

2020-03-03 10:09:35

Młoda pięściarka WKB Gryf w pięknym stylu zwyciężyła w zawodach eliminacyjnych do X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek i tym samym wywalczyła sobie prawo uczestnictwa w Mistrzostwach...