DYPLOMY ROZDANE

DYPLOMY ROZDANE

Kolejny rocznik z powodzeniem zakończył studia na Kaszubsko-Pomorskiej...
NABÓR DO WSS

NABÓR DO WSS

Ćwicz z najlepszymi. Od sierpnia Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe...
OGRODY SZTUKI

OGRODY SZTUKI

Kontynuując cykl rozważań o modernizmie, Wejherowskie Centrum Kultury...
ZAGŁOSUJ NA NASZYCH

ZAGŁOSUJ NA NASZYCH

Aż dwa wejherowskie obiekty biorą udział w ogólnopolskim konkursie...
BRĄZ MISTRZOSTW ŚWIATA

BRĄZ MISTRZOSTW ŚWIATA

Na zawodach rozegranych w Wągrowcu, Kacper Konkol, zawodnik RJK...
16
Wtorek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VII FESTIWAL KULTURY BIAŁORUSKIEJ

2019-04-10 09:48:01

Aż w trzech miejscowościach powiatu wejherowskiego będzie można obejrzeć występy artystyczne w ramach VII Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu. Ta popularna i stojąca na wysokim poziomie artystycznym impreza, od lat przyciąga wielu widzów spragnionych nie tylko wyjątkowych popisów muzycznych, wokalnych i tanecznych ale także chcących poznać ciekawą kulturę i tradycje naszego wschodniego sąsiada.

Pomysłodawcą tej imprezy kulturalnej jest białoruski kompozytor mieszkający w Polsce Igor Jankowski, dyrektor artystyczny FKB na Pomorzu. To dzięki jego zapałowi już od sześciu lat możemy cieszyć się poznawaniem kultury białoruskiej. W tym roku Festiwal będzie miał swoją siódmą edycję.

Festiwal Kultury Białoruskiej to cykliczna impreza kulturalna odbywająca się od 2012 roku na Pomorzu, której towarzyszą koncerty wybitnych białoruskich orkiestr, solistów, gościnne występy polskich zespołów, gwiazd estrady, konferencje przybliżające białoruską historię, kulturę i tradycje ludowe. Od samego początku główna ideą imprezy jest budowanie wzajemnych relacji i integracja kulturowa oparta na wzajemnym poznaniu walorów kulturowych.

Festiwal Kultury Białoruskiej cieszy się nieustająca sympatią i zainteresowaniem mieszkańców Kaszub i Pomorza. Sprzyja temu program artystyczny na najwyższym poziomie, o co rok rocznie dbają organizatorzy. W tym roku przed publicznością zaprezentują się:

  • Grupa reprezentacyjna Młodzieżowego Centrum Rezerw Olimpijskich w Mińsku (czołowi przedstawiciele białoruskiej gimnastyki artystycznej – trio żeńskie oraz duet damsko-męski - ze specjalnie przygotowanym show)
  • Paweł Kozicz (popularny białoruski wokalista znany polskiej publiczności z poprzednich edycji Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu)
  • Zespół jazzowy TARAN TRIO (którego założycielem i kierownikiem jest Anatoli Taran jeden z najlepszych akordeonistów na świecie)
  • Grupa tańca współczesnego Show-Ballet "Sensacja" z Witebska
  • Aleksander Minionok (zwany "białoruskim Justinem Bieberem", białoruski finalista w eliminacjach do Dziecięcej Eurowizji 2016, zwycięzcą ukraińskiego "Mam Talent")
  • Uczennice ze Studia Tańca Flic z Lęborka

Tradycyjnie, VII Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu zagości w kilku miastach i miejscowościach Pomorza. Mieszkańcy powiatu wejherowskiego aż trzykrotnie będą mieli okazję uczestniczyć tej imprezie – w Rumi (hala MOSiR, ul. Mickiewicza 49), Gniewinie (sala kinowa, ul. Sportowa) i Łęczycach (hala sportowa, ul. Topolowa 1).

Pełna lista miast festiwalowych: Starogard Gdański (23.04), Gdańsk (24.04), Malbork (25.04), Łęczyce (26.04), Rumia (28.04), Żukowo (29.04), Gniewino (30.04), Pucku (1.05).

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej MSM UNICUM, a patronat nad imprezą roztacza Ambasada Republiki Białorusi w Polsce.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: B. BuszPrzeczytaj również
Wspólną zabawą i zawodami piłkarskimi uczczą pamięć Michała Mazura koledzy z Klubu Sportowego Chopina Wejherowo. W najbliższy piątek rozpoczyna się IX edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Michała...

2019-07-11 13:06:36

Lipcowe i sierpniowe niedziele to koncerty w Parku Miejskim im A. Majkowskiego w Wejherowie. Organizatorem koncertów jest Wejherowskie Centrum Kultury, które zaprasza mieszkańców i turystów na...

2019-07-02 10:36:50

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie  przygotowało zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 7-11 lat, Zostały ostatnie wolne miejsca./ Zainteresowani mogą się zgłaszać....

2019-06-20 19:59:47

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!