ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

Wczoraj WKS Gryf Wejherowo otrzymał dotację na promocję miasta. W kwocie...
SZEWCZYK DRATEWKA

SZEWCZYK DRATEWKA

Jakie zadania będzie miał do wykonania Szewczyk Dratewka, aby uwolnić...
GRYF GOŚCI WICELIDERA

GRYF GOŚCI WICELIDERA

Po porażce w Bełchatowie piłkarze Gryfa Wejherowo nie mają zbyt wiele czasu...
ZBIÓRKA ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH

ZBIÓRKA ODPADÓW...

W kwietniu i maju Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki organizuje...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RAZEM DLA AUTYZMU

2019-04-11 11:48:07

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu przez Wejherowo przemaszeruje niebieski korowód, który po dotarciu na plac Wejhera rozpocznie festyn rodzinny. Organizatorzy imprezy stawiają sobie za cel zwrócenie uwagi na dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem, a także ich najbliżsi.

Impreza rozpocznie w piątek 12 kwietnia o godzinie 11:00 zbiórką na skwerze im. Reginy Osowickiej. Tam uformuje się pochód, który ruszy ulicami miasta na rynek. Wspólnemu przemarszowi pod hasłem "Razem dla Autyzmu" przewodzić będzie Wejherowska Grupa Motocyklowa, na swoich wspaniałych maszynach.

Po dotarciu na wejherowski rynek, około godziny 11:30 rozpocznie się część rozrywkowa, z mnóstwem atrakcji i niespodzianek. Swoje stoiska i prezentacje przygotowały między innymi: Polski Czerwony Krzyż, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, WKS Gryf Wejherowo, KS Tytani Wejherowo, Karate Klub Wejherowo, WKKiSS Apollo, Szkoła Tańca "Krok po Kroku", Powiatowy Zespół Szkół Pomaturalnych, a także służby mundurowe – Policja, Straż Pożarna, wojsko i Straż Miejska. Odbędą się liczne pokazy sportowe, pokazy sprzętów i pojazdów medycznych, policyjnych, ratowniczo-gaśniczych, itp. Przygotowano pokaz carvingu, tworzenia baniek mydlanych oraz specjalny punkt masażu rekreacyjnego. Będzie także specjalne stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Wejherowo.

Na rynku znajdować się będą stoiska gastronomiczne Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa, wojskowa kuchnia polowa oraz liczne punkty z napojami, popcornem i watą cukrową.

Równocześnie na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne prezentować będą kolejni artyści w tym także podopieczni Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego. Obejrzymy pokaz zumby oraz występy muzyczne.

Przez cały czas trwania imprezy czynne będą także punkty informacyjno-konsultacyjne organizacji wspierających osoby z autyzmem, a także prowadzona będzie loteria fantowa. Na zakończenie imprezy, około 15:30 na scenie z mini koncertem wystąpią Joanna Knitter i Artur Jurek.

Festyn organizuje Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem, a wszelkie dochody z datków zbieranych podczas imprezy oraz z loterii fantowej przeznaczone zostaną na finansowanie terapii i rehabilitacji jej podopiecznych.

qratorPrzeczytaj również
Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs przeznaczony jest dla amatorskich chórów i...

2019-04-18 13:23:33

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci co przybyli liczyli przede wszystkim na dobra zabawę. Nie zawiedli się. Zadowoleni mogą być także organizatorzy...

2019-04-24 09:46:49

Za tydzień premiera spektaklu komediowego, przygotowywanego wspólnie przez Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie , Szkołę Podstawową nr 9 i Wejherowskiego Centrum Kultury. Trwają ostatnie...

2019-04-16 11:11:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!