TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

Liderki pokazały swoją moc. Kobieca drużyna SPR Arka Gdynia bez trudu...
RUMSCY UCZNIOWIE W FINALE

RUMSCY UCZNIOWIE W FINALE

Sukces i awans do turnieju finałowego. Drużyna uczniów Szkoły Podstawowej...
PIERWSZA POMOC DLA KAŻDEGO

PIERWSZA POMOC DLA KAŻDEGO

Możesz pomóc sobie, swoim bliskim lub osobom spotkanym na ulicy. Podstawowa...
NARESZCIE!

NARESZCIE!

Emocje do samego końca i wielki wybuch radości po kocowym gwizdu. Piłkarze...
KTO ŚMIECI?

KTO ŚMIECI?

Śmieci zamiast do kosza i do utylizacji, trafiają na dzikie wysypiska,...
17
Poniedziałek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RAZEM DLA AUTYZMU

2019-04-11 11:48:07

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu przez Wejherowo przemaszeruje niebieski korowód, który po dotarciu na plac Wejhera rozpocznie festyn rodzinny. Organizatorzy imprezy stawiają sobie za cel zwrócenie uwagi na dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem, a także ich najbliżsi.

Impreza rozpocznie w piątek 12 kwietnia o godzinie 11:00 zbiórką na skwerze im. Reginy Osowickiej. Tam uformuje się pochód, który ruszy ulicami miasta na rynek. Wspólnemu przemarszowi pod hasłem "Razem dla Autyzmu" przewodzić będzie Wejherowska Grupa Motocyklowa, na swoich wspaniałych maszynach.

Po dotarciu na wejherowski rynek, około godziny 11:30 rozpocznie się część rozrywkowa, z mnóstwem atrakcji i niespodzianek. Swoje stoiska i prezentacje przygotowały między innymi: Polski Czerwony Krzyż, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, WKS Gryf Wejherowo, KS Tytani Wejherowo, Karate Klub Wejherowo, WKKiSS Apollo, Szkoła Tańca "Krok po Kroku", Powiatowy Zespół Szkół Pomaturalnych, a także służby mundurowe – Policja, Straż Pożarna, wojsko i Straż Miejska. Odbędą się liczne pokazy sportowe, pokazy sprzętów i pojazdów medycznych, policyjnych, ratowniczo-gaśniczych, itp. Przygotowano pokaz carvingu, tworzenia baniek mydlanych oraz specjalny punkt masażu rekreacyjnego. Będzie także specjalne stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Wejherowo.

Na rynku znajdować się będą stoiska gastronomiczne Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa, wojskowa kuchnia polowa oraz liczne punkty z napojami, popcornem i watą cukrową.

Równocześnie na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne prezentować będą kolejni artyści w tym także podopieczni Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego. Obejrzymy pokaz zumby oraz występy muzyczne.

Przez cały czas trwania imprezy czynne będą także punkty informacyjno-konsultacyjne organizacji wspierających osoby z autyzmem, a także prowadzona będzie loteria fantowa. Na zakończenie imprezy, około 15:30 na scenie z mini koncertem wystąpią Joanna Knitter i Artur Jurek.

Festyn organizuje Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem, a wszelkie dochody z datków zbieranych podczas imprezy oraz z loterii fantowej przeznaczone zostaną na finansowanie terapii i rehabilitacji jej podopiecznych.

qratorPrzeczytaj również
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza  na otwarcie wystawy prac malarskich pt. "Spotkanie – malarstwo trzech kobiet", autorstwa Jolanty Krause, Marii...

2020-02-12 22:18:50

Do grona instytucji, które włączają się w obchody stulecia Zaślubin Polski z Morzem dołącza Powiatowa Biblioteka Publiczna, która z tej okazji zaprasza na specjalny, okolicznościowy spektakl.

2020-02-08 14:39:35

Dwie godziny wspomnień i ciekawostek z pierwszych lat istnienia III RP, opowiedzianych  przez policjanta i antyterrorystę, który sam uczestniczył w większości tych wydarzeń. Spotkanie z Jerzym...

2020-02-03 13:10:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!