ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

Wczoraj WKS Gryf Wejherowo otrzymał dotację na promocję miasta. W kwocie...
SZEWCZYK DRATEWKA

SZEWCZYK DRATEWKA

Jakie zadania będzie miał do wykonania Szewczyk Dratewka, aby uwolnić...
GRYF GOŚCI WICELIDERA

GRYF GOŚCI WICELIDERA

Po porażce w Bełchatowie piłkarze Gryfa Wejherowo nie mają zbyt wiele czasu...
ZBIÓRKA ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH

ZBIÓRKA ODPADÓW...

W kwietniu i maju Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki organizuje...
24
Środa
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIEDZIELA PALMOWA - FOTO

2019-04-14 22:17:09

Szczególnie uroczysty charakter miały obchody Niedzieli Palmowej w Wejherowie. Gościem specjalnym inscenizacji wjazdu Jezusa do Jerozolimy był arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, który między innymi poświęcił palmy wszystkim zgromadzonym. Inscenizacja Niedzieli Palmowej rozpoczyna cykl inscenizacji jakie odbędą się podczas Wielkiego Tygodnia w Wejherowie.

Tłum wejherowian oraz wielu gości z innych miast stawili się w niedzielny poranek przy rondzie Śmiechowo-Północ. Po raz pierwszy inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy odbywała się w tej lokalizacji. W poprzednich latach tradycyjnym miejscem inscenizacji była polana przy Kaplicy Brama Oliwska, na ul. 12 Marca. Teren ten jednak jest obecnie placem budowy, w związku z czym tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej odbyły się w nowej lokalizacji.

Tradycyjnie, religijno-historyczną inscenizację przygotowali Misternicy Kaszubscy, przy współpracy z parafią św. Karola Boromeusza w Wejherowie. W inscenizacji wzięły też udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie oraz Gminna Orkiestra  Dęta z Gniewina.

Po odegraniu sceny biblijnej uformował się pochód, który przy dźwiękach orkiestry i śpiewu wiernych, wraz z inscenizatorami, udał się na plac przed budowanym kościołem p.w. św. Karola Boromeusza przy ul. Gryfa Pomorskiego. Tam, pod przewodnictwem arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odprawiona została uroczysta Msza św. Oprócz mieszkańców i przyjezdnych, udział w niej wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz radni.

Tego samego dnia o godzinie 15:00 na Kalwarii Wejherowskiej odbyła się kolejna inscenizacja w wykonaniu Misterników Kaszubskich – Misterium Męki Pańskiej. Fotorelację z tego wydarzenia zamieścimy w poniedziałek (15 kwietnia).

Przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się kolejne inscenizacje religijno-historyczne. W Wielki Czwartek (18 kwietnia) o godzinie 15:30 w kościele p.w. św. Anny odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej – Droga Pojmania, a w Wielki Piątek (19 kwietnia) o godzinie 10:00 na Kalwarii Wejherowskiej rozpocznie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej – start przy kaplicy Pałac Piłata.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Podziel się tym, czego nie zjesz. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia, które zostanie po świętach. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą je do jadłodajni dla osób bezdomnych i ubogich....

2019-04-20 16:00:24

Wejherowianka z urodzenia, gdańszczanka z wyboru. W Wejherowskim Centrum Kultury odbędzie się wystawa retrospektywna prac Aleksandry Baliszewskiej-Walickiej.

2019-04-22 17:16:30

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan. Obchodzone jest zarówno w Kościele rzymskim jak i prawosławnym oraz protestanckim. Drugi dzień wielkanocny   – poniedziałek – to tzw....

2019-04-21 08:51:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!