DYPLOMY ROZDANE

DYPLOMY ROZDANE

Kolejny rocznik z powodzeniem zakończył studia na Kaszubsko-Pomorskiej...
NABÓR DO WSS

NABÓR DO WSS

Ćwicz z najlepszymi. Od sierpnia Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe...
OGRODY SZTUKI

OGRODY SZTUKI

Kontynuując cykl rozważań o modernizmie, Wejherowskie Centrum Kultury...
ZAGŁOSUJ NA NASZYCH

ZAGŁOSUJ NA NASZYCH

Aż dwa wejherowskie obiekty biorą udział w ogólnopolskim konkursie...
BRĄZ MISTRZOSTW ŚWIATA

BRĄZ MISTRZOSTW ŚWIATA

Na zawodach rozegranych w Wągrowcu, Kacper Konkol, zawodnik RJK...
15
Poniedziałek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIEDZIELA PALMOWA - FOTO

2019-04-14 22:17:09

Szczególnie uroczysty charakter miały obchody Niedzieli Palmowej w Wejherowie. Gościem specjalnym inscenizacji wjazdu Jezusa do Jerozolimy był arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, który między innymi poświęcił palmy wszystkim zgromadzonym. Inscenizacja Niedzieli Palmowej rozpoczyna cykl inscenizacji jakie odbędą się podczas Wielkiego Tygodnia w Wejherowie.

Tłum wejherowian oraz wielu gości z innych miast stawili się w niedzielny poranek przy rondzie Śmiechowo-Północ. Po raz pierwszy inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy odbywała się w tej lokalizacji. W poprzednich latach tradycyjnym miejscem inscenizacji była polana przy Kaplicy Brama Oliwska, na ul. 12 Marca. Teren ten jednak jest obecnie placem budowy, w związku z czym tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej odbyły się w nowej lokalizacji.

Tradycyjnie, religijno-historyczną inscenizację przygotowali Misternicy Kaszubscy, przy współpracy z parafią św. Karola Boromeusza w Wejherowie. W inscenizacji wzięły też udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie oraz Gminna Orkiestra  Dęta z Gniewina.

Po odegraniu sceny biblijnej uformował się pochód, który przy dźwiękach orkiestry i śpiewu wiernych, wraz z inscenizatorami, udał się na plac przed budowanym kościołem p.w. św. Karola Boromeusza przy ul. Gryfa Pomorskiego. Tam, pod przewodnictwem arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odprawiona została uroczysta Msza św. Oprócz mieszkańców i przyjezdnych, udział w niej wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz radni.

Tego samego dnia o godzinie 15:00 na Kalwarii Wejherowskiej odbyła się kolejna inscenizacja w wykonaniu Misterników Kaszubskich – Misterium Męki Pańskiej. Fotorelację z tego wydarzenia zamieścimy w poniedziałek (15 kwietnia).

Przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się kolejne inscenizacje religijno-historyczne. W Wielki Czwartek (18 kwietnia) o godzinie 15:30 w kościele p.w. św. Anny odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej – Droga Pojmania, a w Wielki Piątek (19 kwietnia) o godzinie 10:00 na Kalwarii Wejherowskiej rozpocznie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej – start przy kaplicy Pałac Piłata.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejny rocznik z powodzeniem zakończył studia na Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie. Kolejni absolwenci z licencjatami opuścili mury uczelni. Uroczyste wręczenie dyplomów miało...

2019-07-15 13:52:21

Kontynuując cykl rozważań o modernizmie, Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na specjalny wykład jaki odbędzie się w Domu Bogoria. To wydarzenie z pewnością zainteresuje nie tylko osoby...

2019-07-14 23:43:00

Ciężka praca, wysiłek i zaangażowanie przyniosły wspaniałe efekty. Dziewczęta z grup tanecznych Wejherowskiego Centrum Kultury rewelacyjnie zaprezentowały się na międzynarodowej imprezie Top...

2019-07-11 12:35:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!