JAZZ W MUZEUM

JAZZ W MUZEUM

W najbliższy wtorek w wejherowskim Muzeum odbędzie się autorski koncert...
SZYBKA POMOC

SZYBKA POMOC

Miejski monitoring pozwolił szybko zlokalizować ofiarę wypadku drogowego i...
MISTRZOWSKA EKIPA

MISTRZOWSKA EKIPA

Pięcioro zawodników i aż osiem medali. Z takim dorobkiem wracają nasi...
S6 SIĘ WYDŁUŻA

S6 SIĘ WYDŁUŻA

Kolejny nowy odcinek Trasy Kaszubskiej będzie budowany. Generalna...
TYTANI ODPADLI Z PUCHARÓW

TYTANI ODPADLI Z PUCHARÓW

Szybko zakończył się udział Tytanów Wejherowo w rozgrywkach Pucharu Polski...
19
Poniedziałek
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZAWOJOWAŁY AUSTRIĘ

2019-04-15 11:54:39

Wejherowskie kickboxerki ponownie na podium. W zawodach Puchar Świata Austrian Classic w kickboxingu, startujące w kadrze Polskiego Związku Kickboxingu, Zuzanna  Kalbarczyk i Paulina Stenka w silnej międzynarodowej obsadzie, wywalczyły medale.

W dniach 12 – 14 kwietnia br., w hali olimpijskiej w Innsbrucku odbył się turniej Puchar Świata w Kickboxingu "Austrian Classic" w formułach poinfighting, lightcontact, fullcontact, K1 i kick-light. Zawodom patronowała WAKO (World Associaton of Kickboxing Organizations). Na te prestiżowe, międzynarodowe zawody swoją ekipę wysłał Polski Związek Kickboxingu. W jej składzie znalazły się dwie zawodniczki trenujące w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym / GOSRiT Luzino: Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk. Kierownikiem reprezentacji PZKB był Rafał Karcz. Oprócz reprezentantów polskiej federacji, swoich zawodników wysłało także sześć polskich klubów.

Nasze panie zaprezentowały się znakomicie i obie sięgnęły po medale. Paulina Stenka, po zeszłorocznym triumfie w Austrian Classic jeszcze w kategorii juniorek, w tym roku po raz pierwszy startowała w gronie seniorek. Debiut wypadł okazale. Paulina, walcząca w formule kick-light w kategorii wagowej powyżej 65 kg, wywalczyła brązowy medal. Taki wynik wśród seniorek bardzo dobrze wróży naszej młodej zawodniczce. Innsbruck jest dla niej bardzo szczęśliwym miejscem.

Zuzanna Kalbarczyk kolejny raz potwierdziła swoją przynależność do międzynarodowej czołówki. Nasza juniorka stawała na podium aż dwa razy. Walcząc w kategorii wagowej do 65 kg, w formule kick-light sięgnęła po srebro, a w formule pointfighting wywalczyła brąz.

Sukces obu naszych pań tym większy, że miały okazję rywalizować z czołowymi europejskimi i światowymi zawodniczkami. Swoich reprezentantów na turniej zgłosiło aż 39 państw, w tym z tak odległych i egzotycznych miejsc jak: Argentyna, Mongolia, Kuwejt, Tunezja, czy USA. Łącznie w Innsbrucku walczyło około 2200 kickboxerów.

Ekipa polska liczyła w sumie 67 zawodników i zawodniczek, z czego 31 osób pojechało tam jako reprezentacja Polskiego Związku Kickboxingu. Nasi rodacy wywalczyli w sumie 29 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 17 brązowych), z czego reprezentacja PZKB przywozi 12 (1 złoty, 3 srebrne, 8 brązowych).

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: R. KarczPrzeczytaj również
Bardzo owocny start zawodników Karate Klub Wejherowo na XXXI Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie aż...

2020-10-14 09:21:52

Rośnie nam nowe pokolenie utalentowanych kickboxerów. W zakończonych w niedzielę w Węgrowie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Pointfighting Dzieci i Kadetów Młodszych i Light Contact Kadetów...

2020-10-12 10:32:17

Pięcioro zawodników i aż osiem medali. Z takim dorobkiem wracają nasi kickboxerzy z Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów i Masters w Kickboxingu w formułach Light Contact i Pointfighting.

2020-10-19 10:18:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!