III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
19
Środa
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZAWOJOWAŁY AUSTRIĘ

2019-04-15 11:54:39

Wejherowskie kickboxerki ponownie na podium. W zawodach Puchar Świata Austrian Classic w kickboxingu, startujące w kadrze Polskiego Związku Kickboxingu, Zuzanna  Kalbarczyk i Paulina Stenka w silnej międzynarodowej obsadzie, wywalczyły medale.

W dniach 12 – 14 kwietnia br., w hali olimpijskiej w Innsbrucku odbył się turniej Puchar Świata w Kickboxingu "Austrian Classic" w formułach poinfighting, lightcontact, fullcontact, K1 i kick-light. Zawodom patronowała WAKO (World Associaton of Kickboxing Organizations). Na te prestiżowe, międzynarodowe zawody swoją ekipę wysłał Polski Związek Kickboxingu. W jej składzie znalazły się dwie zawodniczki trenujące w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym / GOSRiT Luzino: Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk. Kierownikiem reprezentacji PZKB był Rafał Karcz. Oprócz reprezentantów polskiej federacji, swoich zawodników wysłało także sześć polskich klubów.

Nasze panie zaprezentowały się znakomicie i obie sięgnęły po medale. Paulina Stenka, po zeszłorocznym triumfie w Austrian Classic jeszcze w kategorii juniorek, w tym roku po raz pierwszy startowała w gronie seniorek. Debiut wypadł okazale. Paulina, walcząca w formule kick-light w kategorii wagowej powyżej 65 kg, wywalczyła brązowy medal. Taki wynik wśród seniorek bardzo dobrze wróży naszej młodej zawodniczce. Innsbruck jest dla niej bardzo szczęśliwym miejscem.

Zuzanna Kalbarczyk kolejny raz potwierdziła swoją przynależność do międzynarodowej czołówki. Nasza juniorka stawała na podium aż dwa razy. Walcząc w kategorii wagowej do 65 kg, w formule kick-light sięgnęła po srebro, a w formule pointfighting wywalczyła brąz.

Sukces obu naszych pań tym większy, że miały okazję rywalizować z czołowymi europejskimi i światowymi zawodniczkami. Swoich reprezentantów na turniej zgłosiło aż 39 państw, w tym z tak odległych i egzotycznych miejsc jak: Argentyna, Mongolia, Kuwejt, Tunezja, czy USA. Łącznie w Innsbrucku walczyło około 2200 kickboxerów.

Ekipa polska liczyła w sumie 67 zawodników i zawodniczek, z czego 31 osób pojechało tam jako reprezentacja Polskiego Związku Kickboxingu. Nasi rodacy wywalczyli w sumie 29 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 17 brązowych), z czego reprezentacja PZKB przywozi 12 (1 złoty, 3 srebrne, 8 brązowych).

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: R. KarczPrzeczytaj również
Kilkuset zawodników i zawodniczek, a wśród nich kilkunastoosobowa ekipa z Wejherowa. W Gdańsku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zakończyły się międzynarodowe zawody w...

2019-12-03 09:48:15

Znakomite informacje dotarły do nas z Antalyi (Turcja), gdzie trwają Mistrzostwa Świata w Kickboxingu. Paulina Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino) wywalczyła tam brązowy medal. To nie pierwszy medal z...

2019-11-28 11:46:57

Swój pierwszy medal dużej, międzynarodowej imprezy w rywalizacji wśród juniorów młodszych wywalczyła Agata Syska. W zakończonym w ten weekend turnieju judo - Tiger CUP - Międzynarodowe...

2019-11-25 10:07:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!