TRAGICZNY POŻAR

TRAGICZNY POŻAR

Ofiara śmiertelna pożaru w budynku wielorodzinnym w Rumi przy ul....
CZYM ODDYCHAMY?

CZYM ODDYCHAMY?

Jest szansa, ż w Wejherowie wznowi działalność stacja monitoringu jakości...
NIEBEZPIECZNE DROGI

NIEBEZPIECZNE DROGI

Ujemne temperatury i gwałtowne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem...
PRZEGRNA NA INAUGURACJĘ

PRZEGRNA NA INAUGURACJĘ

Były nadzieje ale szybko zostały rozwiane. W pierwszym w tym roku meczu III...
ZMIANA DOWÓDCY

ZMIANA DOWÓDCY

W zeszłym tygodniu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy...
9
Wtorek
Marzec 2021
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Dominika, Franciszki, Katarzyny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

FINAŁ FESTIWALU

2019-04-30 19:52:11

Najpierw uroczysta inauguracja i symboliczne przekazanie kluczy do miasta, a później przesłuchania konkursowe. W miniony weekend w Wejherowie odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwalu Pieśni o Morzu. Grand Prix wywalczył chór Cantores Veiherovienses.

Inauguracja festiwalu miała miejsce w miniony piątek na Placu Jakuba Wejhera. Podczas okolicznościowego happeningu zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz uroczyście przekazał chórzystom klucze do miasta. Następnie uformowano barwny pochód, który podążając za orkiestrą dętą, udał się do Filharmonii Kaszubskiej, gdzie o godzinie 19:00 odbyło się uroczyste otwarcie XXIV Festiwalu Pieśni o Morzu, który uświetnił koncert zeszłorocznego laureata.

Sobota był dniem przesłuchań konkursowych, które miały miejsce w Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. Wieczorem, podczas koncertu galowego poznaliśmy rozstrzygnięcia jury.

Konkurs przeprowadzony zostanie w sześciu kategoriach: chóry dziecięce (szkół podstawowych), chóry młodzieżowe (licea), chóry stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych, parafialne i działające przy instytucjach, chóry akademickie, chóry szkół muzycznych I stopnia, chóry szkół muzycznych II stopnia.

Grand Prix festiwalu i statuetkę "Złocistego Żagla" zdobył chór Cantores Veiherovienses, a za najlepszego dyrygenta uznano Tomasza Chyłę.

Złote dyplomy odebrały: Chór SP nr 9 w Wejherowie, Żeński Chór Kameralny przy I LO im. gen. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, Chór PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie i Chór "Canto" PSM I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku

Srebrne dyplomy zdobyły: Chór Dziecięcy "Con Passione" przy Szkole Podstawowej nr 47 w Lublinie, Chór Żeński "Gaudeamus" Gminy Wejherowo, Chór Kameralny Centrum Kultury w Koszalinie oraz Chór Mieszany Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

Brązowy dyplom otrzymał Żeński Chór Kameralny z Cewlina.

opr. qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Wejherowskie Centrum Kultury ponownie otwiera swe podwoje. Po zniesieniu obostrzeń covidowych, jakie w stosunku do instytucji kultury miało miejsce w zeszłym tygodniu, placówka znowu jest...

2021-02-15 10:54:18

Od poniedziałku otwarte zostają galerie i muzea, które działać będą w reżimie sanitarnym. W związku z tym Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przypomina i zaprasza do zwiedzania...

2021-01-30 13:14:51

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie aktywnie włącza się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując specjalny koncert, który...

2021-01-30 12:46:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!