12
Jana, Moniki, Wiktora

MISJA WYKONANA

2019-05-12 22:28:23

Grali z nożem na gardle ale sprostali wyzwaniu. Dzięki okazałemu, wyjazdowemu zwycięstwu nad Zniczem Pruszków, piłkarze WKS Gryf Wejherowo, na kolejkę przed zakończeniem sezonu, mogą być pewni utrzymania się w II lidze.

Gryf ma patent na pruszkowian. W kolejce jesiennej, wejherowianie na własnym boisku pokonali Znicz 5:2. W rewanżu, na wyjeździe także odnieśli okazałe zwycięstwo 4:1. Dzięki tej wygranej Gryf z dorobkiem 40 pkt., bez względu na wynik meczów ostatniej kolejki, zapewnił sobie utrzymanie w II lidze. Aktualnie wejherowianie zajmują 12 miejsce, z przewagą czterech punktów nad Siarką Tarnobrzeg, zajmującą miejsce piętnaste – pierwsze spadkowe.

Mecz w Pruszkowie rozpoczął się znakomicie dla żółto-czarnych. Już w 19 minucie Krzysztof Wicki z rzutu karnego dał prowadzenie wejherowianom. Wprawdzie niedługo potem, bo w 29 minucie, Znicz wyrównał (bramkę strzelił Kacper Smoleń), to końcówka należała do naszych piłkarzy, którzy przed końcem połowy, w 41 minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Dawid Rogalski. Zwiastowało to sporo emocji w drugiej połowie.

Tak też się stało. Gryf poczuł szansę na zwycięstwo, które mogło znacznie poprawić ich pozycję w tabeli, a Znicz mając pamięci lanie jakie dostał jesienią w Wejherowie, pałała rządzą rewanżu. Większą motywację tego dnia mieli żółto-czarni, którzy niedługo po wznowieniu gry zaskoczyli gospodarzy zdobywając trzecią bramkę. Strzelcem w 51 minucie ponownie był Dawid Rogalski. Pruszkowianie nie zdarzyli się otrząsnąć, a Gryf wyprowadza kolejny, nokautujący cios. W 59 minucie czwartą i jak się okazało, ostatnią bramkę sobotniego meczu, zdobywa Maciej Koziara. Do końca potyczki wynik nie uległ zmianie i tak jak w Wejherowie, także w Pruszkowie, Gryf wysoko pokonuje Znicz.

W 33 kolejce spotkań II ligi piłki nożnej Znicz Pruszków przegrywa na własnym boisku z Gryfem Wejherowo 1:4 (1:2). W ostatniej kolejce spotkań Gryf podejmie na własnym boisku podejmie Stal Stalową Wolę. Miejmy nadzieję, że będzie to atrakcyjne pożegnanie żółto czarnych z sezonem 2018/2019 i okazja do wielkiej fety kibiców.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie zwyciężyły w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Sześcioosobowej. Teraz przed nimi start w Wojewódzkim Półfinale tej...

2019-05-15 18:38:54

Uczniowie PZS nr 3 w Wejherowie zwyciężyli w Powiatowej Licealiadzie w Sześcioosobowej Piłce Nożnej Chłopców, którzy jako jedyni w ścicsłym finale nie przegrali żadnego swojego spotkania.

2019-05-16 13:12:14

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie zwyciężyli w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców 6 - osobowej. Zawody, które odbyły się na boisku rekreacyjnym...