KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRZYWRÓCIĆ DAWNY BLASK…

2019-05-13 09:10:48

Taka idea przyświeca władzom Wejherowa, które chcę dokonać gruntownego remontu i rewitalizacji ulicy Kopernika. O tym, jak to zrobić, rozmawiano w Filharmonii Kaszubskie z mieszkańcami, prezentując przygotowane projekty.

Spotkanie konsultacyjne odbyło się we czwartek 9 maja br. w Sali konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej. Na spotkaniu przedstawiciele władz miasta przedstawili projekt przebudowy ulicy Kopernika. Głównym założeniem projektu jest jej renowacja w taki sposób, aby jak najbardziej odtworzyć jej historyczne rozwiązania architektoniczne, do których zalicza się tzw. Przydomowe ogródki, ozdobne płoty oraz schody prowadzące do kamienic.

Przybyłym udostępniono opracowane projekty architektoniczne remontu, który zakłada budową kanalizacji deszczowej, instalacji wodociągowej i gazowej, położenie nowych chodników i zjazdów na posesje. Ponadto zaprojektowano budowę zatok parkingowych po jednej stronie ulicy. Remont ulicy Kopernika ma także na celu odtworzenie historycznego wyglądu ulicy, dlatego przewiduje także odtworzenie i zagospodarowanie przydomowych ogródków oraz płotów i schodów do budynków, wraz z elementami małej architektury, oświetleniem ulicznym i terenami zielonymi.

Wykonanie tego ambitnego projektu nie będzie możliwe bez współpracy z obecnymi właścicielami posesji, do których należą także grunty na których znajdowały się tzw. przedogródki. Bez ich zgody nie uda się dokonać rewitalizacji w zaplanowanym kształcie.

Prace mogłyby zacząć si w przyszłym roku i byłyby prowadzone w ramach projektu pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa", na które Gmina Miasta Wejherowa otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się pięknymi budynkami o fantazyjnych i kolorowych ornamentach. Pierwsze z nich już cieszą oko. Nowe oblicze uzyska w sumie...

2019-07-18 10:13:52

Kontynuując cykl rozważań o modernizmie, Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na specjalny wykład jaki odbędzie się w Domu Bogoria. To wydarzenie z pewnością zainteresuje nie tylko osoby...

2019-07-14 23:43:00

Popularny pedagog, społecznik, miłośnik sportu, znany nie tylko w środowisku wejherowskim. Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie, nie żyje. Andrzej Gredecki zmarł...

2019-07-16 10:28:32

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!