MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRZYWRÓCIĆ DAWNY BLASK…

2019-05-13 09:10:48

Taka idea przyświeca władzom Wejherowa, które chcę dokonać gruntownego remontu i rewitalizacji ulicy Kopernika. O tym, jak to zrobić, rozmawiano w Filharmonii Kaszubskie z mieszkańcami, prezentując przygotowane projekty.

Spotkanie konsultacyjne odbyło się we czwartek 9 maja br. w Sali konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej. Na spotkaniu przedstawiciele władz miasta przedstawili projekt przebudowy ulicy Kopernika. Głównym założeniem projektu jest jej renowacja w taki sposób, aby jak najbardziej odtworzyć jej historyczne rozwiązania architektoniczne, do których zalicza się tzw. Przydomowe ogródki, ozdobne płoty oraz schody prowadzące do kamienic.

Przybyłym udostępniono opracowane projekty architektoniczne remontu, który zakłada budową kanalizacji deszczowej, instalacji wodociągowej i gazowej, położenie nowych chodników i zjazdów na posesje. Ponadto zaprojektowano budowę zatok parkingowych po jednej stronie ulicy. Remont ulicy Kopernika ma także na celu odtworzenie historycznego wyglądu ulicy, dlatego przewiduje także odtworzenie i zagospodarowanie przydomowych ogródków oraz płotów i schodów do budynków, wraz z elementami małej architektury, oświetleniem ulicznym i terenami zielonymi.

Wykonanie tego ambitnego projektu nie będzie możliwe bez współpracy z obecnymi właścicielami posesji, do których należą także grunty na których znajdowały się tzw. przedogródki. Bez ich zgody nie uda się dokonać rewitalizacji w zaplanowanym kształcie.

Prace mogłyby zacząć si w przyszłym roku i byłyby prowadzone w ramach projektu pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa", na które Gmina Miasta Wejherowa otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Smok Smokowski, Igła z Nitką, Czerwony Kapturek, Kaczka Dziwaczka i inne postaci z utworów Jana Brzechwy pojawią się w przedstawieniu wystawianym w najbliższy weekend w Porcie Rumia Centrum...

2019-05-14 10:07:58

Jeśli z wiekiem pogarsza ci się wzrok, może to być związane z tzw. wysiękową postacią zwyrodnienia plamki (AMD). Oddział Okulistyczny Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie po raz drugi...

2019-05-15 19:04:46

We czwartek na wejherowskim rynku odbyły się Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. Wzięli w nich udział strażacy zawodowi, jak i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

2019-05-17 11:50:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!