31
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

PIERWSZE SUKCESY

2019-05-23 10:32:51

Rosną następczynie naszych mistrzyń. Na zawodach Polish Fighter Kids młode zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino nie maiły sobie równych i dwukrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Turniej odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

Zawody odbyły się 11 maja br. Była to już czwarta edycja prestiżowego turnieju Polish Fighter Kids, który tradycyjnie odbywa się w Szczecinie. Wystartowało w nim łączni. 396 młodych zawodników z 42 klubów z całej Polski.

Turniej przeznaczony jest dla dzieci trenujących kickboxing, karate, taekwondo, muay tai i rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (7 – 9 lat), kadeci młodsi (10 – 12 lat) i kadeci starsi (13 – 15 lat). Polish Fighter Kids to dwie formuły walk: kalaki (walki na piankowe pałki - dzieci), light conatct (kadeci młodsi) i kick light (kadeci starsi).

W zawodach wzięła udzia pięcioosobowa grupa zawodników z powiatu wejherowskiego, czwórka trenująca w KTS-K GOSRiT Luzino - Agata Drewa, Julia Drewa, Magda Tempska, Sebastian Tempski oraz trenujący w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym Patryk Siwa.

Wspaniały sukces odniosły dziewczęta, które w kalaki (walka na piankowe pałki) w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły pierwsze miejsca, zdobywając okazałe puchary. Agata Drewa wśród dziewczynek w wieku 7 – 8 lat, a Julia Drewa wśród dziewczynek w wieku 9 – 10 lat. Sukces tym większy, że w drodze do finału musiały wygrać kolejnych 5 (Agata) i 6 (Julia) walk.

Magda Tempska i Sebastian Tempski również walczyli bardzo dzielnie ale tym razem swoją przygodę z turniejem zakończyli w fazie eliminacyjnej. Podobny los spotkał Patryka Siwę startującego w kategorii kadetów starszych w kategorii wagowej +69 kg, który w fazie eliminacyjnej po zaciętej walce uległ minimalnie późniejszemu triumfatorowi tej kategorii.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

W minione weekend w Wejherowie królowało karate tradycyjne. W sobotę odbywał się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, a w niedzielę Przedszkolandia, w której rywalizowali najmłodsi.

2020-03-09 11:45:26

Aż dwa turnieje kickboxerskie odbywały się w miniony weekend w Luzinie. Kadeci młodsi, starsi i juniorzy walczyli w Otwartym Pucharze Polski w Kickboxingu w formule pointfighting oraz Otwartych...

2020-03-03 10:09:35

Młoda pięściarka WKB Gryf w pięknym stylu zwyciężyła w zawodach eliminacyjnych do X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek i tym samym wywalczyła sobie prawo uczestnictwa w Mistrzostwach...