BIBLIOTEKA NA LATO

BIBLIOTEKA NA LATO

O tym, że czytanie książek to dobry pomysł o każdej porze dnia, przypomina...
FESTIWAL FILMÓW KASZUBSKICH

FESTIWAL FILMÓW KASZUBSKICH

Zakończył się jubileuszowy X Festiwal Filmów Kaszubskich. Nagroda główna -...
ROMOWIE NA WYSTAWIE

ROMOWIE NA WYSTAWIE

Aż dwie unikatowe wystawy, obie traktujące o społeczności romskiej, można...
WPADŁ PRZEZ MONITORING

WPADŁ PRZEZ MONITORING

Włamał się do pomieszczeń PKP ale został zatrzymany. Pomógł monitoring...
COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
11
Sobota
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

2019-06-04 11:51:31

Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do poszukiwania ochłody nad wodą. Kąpieliska nad morzem, jeziorami i rzekami powoli się zapełniają. W trosce o bezpieczeństwo kąpiących, w całym kraju rusza trzecia edycja akcji edukacyjno-informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Głównym celem akcji jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Propagowanie właściwego i odpowiedzialnego zachowania w rejonie akwenów wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Akcja prowadzona będzie aż do końca września i według zamierzeń organizatorów, ma przyczynić się do zmniejszenia liczby utonięć i wypadków podczas wodnej rekreacji.

W ramach projektu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci będą prowadzić działania profilaktyczne, przede wszystkim w miejscach wypoczynku nad wodą. Prowadząc kontrole, będą także przekazywać materiały informacyjno-edukacyjne. Szczególną uwagą będą objęte miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży (kolonie, obozy itp.), jak i miejsca imprez masowych (pikniki, festyny, spotkania plenerowe), przede wszystkim na terenie obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Tak ja kw zeszłym roku, policjanci przypominać będą wszystkim wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Na potrzeby działań prewencyjnych opracowano 300 tys. kieszonkowych informatorów, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności, 8 tys. plakatów konkursowych oraz 80 tys. naklejek, które otrzymały do dystrybucji komendy wojewódzkie i Komenda Stołeczna Policji.

Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Partnerem w projekcie jak w latach ubiegłych jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacja PZU.

Dodatkowym elementem akcji jest konkurs dla dzieci i młodzieży polegający na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. "Filmowy przeWODNIK". W konkursie, który rozpoczął się 1 czerwca br., udział mogą wziąć zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.Przeczytaj również
Jedną z ostatnich instytucji kultury, która w dobie korona wirusa była zamknięta dla mieszkańców i zwiedzających, jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wreszcie się to zmienia....

2020-07-03 14:56:49

Przymusowa izolacja po kilku dniach wywołuje nudę. Mieszkańcy radzą sobie z nią wybierając się na spacery do lasu. Podpowiadamy jak robić to mądrze i bezpiecznie oraz kiedy możemy sobie na taką...

2020-03-24 09:58:20

Od kilku dni na wyposażeniu Straży Leśnej Nadleśnictwa Wejherowo znajduje się profesjonalny plecak ratowniczy, który może okazać się bezcenny w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

2020-02-12 10:03:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!