PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
21
Czwartek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BIEGAJĄ I POMAGAJĄ - FOTO

2019-06-11 21:47:33

Czwarty raz odbył się Bieg Superbohaterów. Idea jest szczytna. Propagując sport, zdrowy tryb życia i rekreacje, zbierają fundusze na pomoc potrzebującym. Pomysłodawcą imprezy jest stowarzyszenie Małe Trójmiasto Biega.

Supebohaterowie spotkali się w niedzielę 9 czerwca na terenie amfiteatru w Wejherowie na swojej corocznej charytatywnej imprezie biegowej. Jak zawsze, cały dochód uzyskany ze sprzedaży pakietów startowych przekazywany jest na cel dobroczynny. W tym roku pozyskane pieniądze posłużą wsparciu Natalii, która 7 lat temu rozpoczęła walkę z nowotworem, gdy w wieku 12 lat lekarze zdiagnozowali u niej złośliwy nowotwór kości - mięsak Ewinga. Wygrała tę bitwę lecz rak ponownie zaatakował 3 lata później. Operacja wycięcia guza, wszczepienie endoprotezy, chemia. Wiosną 2018 roku nowotwór zaatakował po raz trzeci. Nastąpiła wznowa w tkankach uda z licznymi przerzutami do obu płuc. Natalia musiała zdecydować się na amputację nogi by przeżyć. Aktualnie w warszawskiej klinice walczy z przerzutami do płuc.

Trasa biegu wiodła ścieżkami Parku Miejskiego. Program zawodów przewidywał między innymi: marsz Nordic Walking, bieg Małych Superbohaterów, bieg Średnich Superbohaterów, i sprint Superbohaterów. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się bieg główny. Jego uczestnicy mieli do przebiegnięcia pętlę o długości 1600 m i sami decydowali ile okrążeni postanowią przebyć (maksymalnie 5). Wielu zawodników przygotowało z tej okazji fantazyjne przebrania, nawiązujące swoim wyglądem do postaci bajkowych, komiksowych lub filmowych. Było na co popatrzeć.

Każdy uczestnik oprócz satysfakcji z pokonania dystansu otrzymywał medal oraz pewność, że opłata startowa którą wniósł pomoże w walce o zdrowie dla osoby, która takiego wsparcia bardzo potrzebuje.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W sobotę na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyło się podsumowanie rozgrywek Redzkiej Ligi Tenisowej oraz wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych lig.

2020-10-13 10:06:47

W minioną środę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody te były...

2020-10-10 19:59:36

Wraz z nastaniem jesieni powoli kończy się sezon tenisowy na kortach otwartych. Niedługo amatorzy tenisa przeniosą się do hal i namiotów. W ostatnie wrześniowe weekendy na wejherowskich kortach...

2020-10-01 10:02:09

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!