CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MAMY WICEMISTRZA POLSKI!

2015-02-15 21:58:26

Sukces młodego kickboxera reprezentującego Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe na Mistrzostwach Polski Juniorów. Szymon Sroka z zawodów w Kartuzach przywozi srebro.

W dniach 13-15 lutego odbyły się w Kartuzach Mistrzostwa Polski w kickboxingu wersji kick-light juniorów i seniorów. W turnieju uczestniczyło czterech młodych zawodników z Wejherowa: Błażej Mach (kat. do 63 kg.), Maciej Zielonka i Mikołaj Herzberg (kat. do 69 kg.) i Szymon Sroka (kat. powyżej 94 kg.)

Juniorzy WSS walczyli ze zmiennym szczęściem. Błażej, Maciej i Mikołaj uczestnictwo w mistrzostwach zakończyli w eliminacjach. Ogromną niespodziankę sprawił natomiast Szymon Sroka, który w pięknym stylu, podczas niezwykle wyrównanej i zaciętej półfinałowej walki pokonał zawodnika gospodarzy (Klaudiusz Pek, Rebelia Kartuzy) w stosunku 2:1, czym zapewnił sobie prawo walki o mistrzostwo. Niestety, podczas walki półfinałowej odniósł kontuzję kości piszczelowej. W związku z tym, po nardzie z trenerem Rafałem Karczem podjęto decyzję o wycofaniu się z walki finałowej.

Pomimo tego, Szymonowi należą się gratulacje i słowa uznania za postawę i wynik jaki osiągnął. Pochwała należy się także pozostałym reprezentantom Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy pokazali upór, zaciętość i zaangażowanie.

Jak relacjonuje trener Rafał Karcz - Wszyscy zawodnicy zwrócili na siebie uwagę walką do końca. Stoczyli wyrównane walki, jednak trzech z nich nie zdołało, mimo dobrego przygotowania, zwyciężyć swoich walk eliminacyjnych. W niedzielę na placu boju pozostał Szymon Sroka, który już mimo kontuzji doznanej w trakcie walki, zdołał wygrać i dostać się do finału Mistrzostw Polski. Była to dość dramatyczna walka, którą jednak wygrał Szymon, między innymi dzięki trafnym wskazówkom trenera Klubu Semiramida Pułtusk, doświadczonego trenera Czarka Rzepnickiego, który wspierał nas w Kartuzach. Formuła walki kick-light (walka ciągła, gdzie dozwolone są kopnięcia na uda w lekkim kontakcie) nie jest naszą specjalnością. Moi zawodnicy wolą walczyć w pointfightingu oraz light contact. Dlatego też, srebro Szymona to spory sukces naszego Klubu i kadry trenerskiej.

Mistrzostwa które odbyły się w Kartuzach były rozgrywane w formule kick-light. Jeszcze w lutym zawodników WSS czeka wyprawa na turniej do Słowacji, później wystartują na Pucharze Europy w Krynicy Zdroju oraz na Mistrzostwach Polski juniorów i kadetów w wersji pointfighting oraz light contact.

Gratulujemy naszemu wicemistrzowi oraz pozostałym kickboxerom z Wejherowa. Słowa uznania dla całej kadry trenerskiej wejherowskiego klubu.

Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego dobrze rozpoczęli ten rok. Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne sukcesy w następnych turniejach.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Wejherowskie Stowarzyszenie SportowePrzeczytaj również
W minioną sobotę w Szczecinie odbyła się szósta edycja zawodów sportowych Polish Fighting Kids, któremu patronuje Polski Związek Kickboxingu. W zawodach udział wzięła grupa młodych kickboxerów z...

2021-12-03 14:36:00

Bardzo udanie startowali młodzi wejherowscy judodzy na XI Grizzly Judo Cup - Turnieju Pierwszego Kroku Dzieci w Judo dla roczników 2011-2015. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon...

2021-11-25 10:26:33

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Pomorza w Judo zanotowali wychowankowie UKS Team Dragon z Wejherowa. Skromna, trzyosobowa ekipa wróciła do domu z trzema medalami.

2021-11-15 10:52:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!