ZASŁUŻONA PRZEGRANA

ZASŁUŻONA PRZEGRANA

Piłkarze Resovii Rzeszów spuścili Gryfowi lanie. Wejherowianie przegrali na...
REMONT MOSTU

REMONT MOSTU

Korki objazdy i utrudnienia. Kierowcy w Wejherowie muszą przygotować się na...
NOWY ROZKŁAD SKM

NOWY ROZKŁAD SKM

Spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trómieście przygotowała już nowy rozkład...
POTYCZKA Z RESOVIĄ

POTYCZKA Z RESOVIĄ

Już w sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo rozegrają na własnym boisku...
POTAŃCÓWKA

POTAŃCÓWKA

Zabawa rozpoczęła się po południu i trwała aż do późnego wieczoralowała...
19
Poniedziałek
Sierpień 2019
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

POLICJANCI NA DROGACH

2019-08-02 09:28:13

Na piątek 2 sierpnia Komenda Powiatowa Plicji w Wejehrowie zaplanowała aż trzy akcje prewencyjne. Działania będą skupiać się na kierujących oraz innych użytkownikach dróg. W teren uda się znacznie więcej funkcjonariuszy, w tym także policjanci drogówki w nieoznakowanych radiowozach.

Zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego to główne cele działań "Bezpieczny Pieszy"”. Mundurowi mają za zadanie reagować na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów. Policjanci będą reagowali na przypadki nieprawidłowego parkowania samochodów w rejonie przejść dla pieszych, przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych, a także wyprzedzanie lub omijanie pojazdów które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych lub rowerzystów. Piesi będą obserwowani, czy nie przechodzą przez jezdnie w miejscach zabronionych, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej oraz czy nie wchodzą na jezdnie zza innych pojazdów lub przeszkód. Mundurowi będą także egzekwować obowiązek używania przez pieszych poruszających się pod drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

W piątek 2 sierpnia policjanci przeprowadzą także wzmożone kontrole prędkości na drodze krajowej nr 6 oraz drodze krajowej nr 22, na których duże natężenie ruchu w połączeniu z pośpiechem oraz brawurą często są przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz niestosowania się do znaków zakazujących wyprzedzania. Ponadto policjanci zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

Funkcjonariusze zastosują kaskadowy pomiar prędkości, co oznacza, że mijając jeden punkt kontroli prędkości możemy spodziewać się następnej kontroli - statycznej lub dynamicznej z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. W działaniach udział weźmie także pomorski zespół SPEED.

qratorPrzeczytaj również
W związku z nadchodzącym "długim weekendem", w najbliższą środę na terenie całego województwa pomorskiego policjanci prowadzić będą akcję prewencyjną która przede wszystkim dotyczyć będzie...

2019-08-13 20:34:56

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poszukuje zaginionej 19-letniej Karyny Boiko pochodzącej z Ukrainy. Kobieta od niedawna mieszkała w Wejherowie. Pod koniec czerwca urwał się z nią...

2019-08-08 22:03:21

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali pożyczki z instytucji kredytowych.

2019-08-05 21:39:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!