ROMOWIE NA WYSTAWIE

ROMOWIE NA WYSTAWIE

Aż dwie unikatowe wystawy, obie traktujące o społeczności romskiej, można...
WPADŁ PRZEZ MONITORING

WPADŁ PRZEZ MONITORING

Włamał się do pomieszczeń PKP ale został zatrzymany. Pomógł monitoring...
COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki...
KAMIENICA SZTUKI

KAMIENICA SZTUKI

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w...
10
Piątek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

POLICJANCI NA DROGACH

2019-08-02 09:28:13

Na piątek 2 sierpnia Komenda Powiatowa Plicji w Wejehrowie zaplanowała aż trzy akcje prewencyjne. Działania będą skupiać się na kierujących oraz innych użytkownikach dróg. W teren uda się znacznie więcej funkcjonariuszy, w tym także policjanci drogówki w nieoznakowanych radiowozach.

Zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego to główne cele działań "Bezpieczny Pieszy"”. Mundurowi mają za zadanie reagować na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów. Policjanci będą reagowali na przypadki nieprawidłowego parkowania samochodów w rejonie przejść dla pieszych, przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych, a także wyprzedzanie lub omijanie pojazdów które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych lub rowerzystów. Piesi będą obserwowani, czy nie przechodzą przez jezdnie w miejscach zabronionych, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej oraz czy nie wchodzą na jezdnie zza innych pojazdów lub przeszkód. Mundurowi będą także egzekwować obowiązek używania przez pieszych poruszających się pod drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

W piątek 2 sierpnia policjanci przeprowadzą także wzmożone kontrole prędkości na drodze krajowej nr 6 oraz drodze krajowej nr 22, na których duże natężenie ruchu w połączeniu z pośpiechem oraz brawurą często są przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz niestosowania się do znaków zakazujących wyprzedzania. Ponadto policjanci zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

Funkcjonariusze zastosują kaskadowy pomiar prędkości, co oznacza, że mijając jeden punkt kontroli prędkości możemy spodziewać się następnej kontroli - statycznej lub dynamicznej z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. W działaniach udział weźmie także pomorski zespół SPEED.

qratorPrzeczytaj również
Nie tylko posiadał norkotyki ale także zajmował się ich uprawą. Wejherowscy kryminalnizatrzymali mężczyznę, który teraz odpowie za posiadanie substancji odurzających oraz uprawę konopi indyjskich.

2020-07-04 14:19:04

Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na torach. Tarczą, chroniącą kierowców przed nieszczęściem, jest wiedza na temat przepisów i odpowiedzialność za siebie oraz...

2020-07-06 09:29:47

Włamał się do pomieszczeń PKP ale został zatrzymany. Pomógł monitoring wizyjny. Dzięki odtworzeniu nagrań z kamery przemysłowej kryminalni rozpoznali sprawcę, który był już wcześniej notowany za...

2020-07-10 10:15:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!