III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
19
Środa
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POTAŃCÓWKA MIEJSKA

2019-08-12 11:17:20

Zabawa w stylu retro. Kolejny raz na wejherowskim rynku przeniesiemy się w klimaty okresu dwudziestolecia międzywojennego. Na wspólną zabawę, przy dźwiękach walców, tang, polek, foxtrotów i rumb zabierze nas Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

W najbliższy czwartek 15 sierpnia na placu Wejhera królować będą rytmy naszych babć i dziadków. Przeniesiemy się w okres dwudziestolecia międzywojennego. Wspólna zabawa pod nazwą "Potańcówka Miejska" rozpocznie się o godzinie 14:00. Oprócz wielu postaci ucharakteryzowanych i przebranych w stroje z epoki, będziemy mogli także spotkać retro fotografa, który pozwoli nam poczuć się jak w przedwojennym zakładzie fotograficznym. Rynek i przyległe ulice przemierzać będą cykliści na swoich niesamowitych bicyklach. Kataryniarz wygrywać będzie przepiękne melodie. Niewątpliwą atrakcją będą stragany i kramy handlowe wzorowane na tych sprzed blisko stu lat. Chętni będą mogli zajrzeć na stoisko modystki, która w swym kąciku zaprezentuje niezwykle efektowne nakrycia głowy inspirowane modą lat dwudziestych. Dla najmłodszych będzie wata cukrowa oraz specjalna strefa zabaw prowadzona przez animatorów, w których będziemy poznawać zabawy i gry naszych prababć i pradziadków.

"Potańcówka Miejska" to także okazja do nauki podstawowych kroków tanecznych. Poznamy niezwykle popularne w okresie dwudziestolecia międzywojennego podstawy tańców swingowych, a później będzie można te nowe kroki wypróbować podczas wspólnej zabawy. Będzie też można zwiedzić salę historyczną w ratuszu, gdzie odtworzone zostały wnętrza przedwojennych zakładów usługowych oraz biuro burmistrza Wejherowa.

Atrakcją potańcówki niewątpliwie będzie występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, który rozpocznie się o godzinie 19:00. Zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Zaprezentuje publiczności piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, utwory w aranżacjach Henryka Warsa i Rostworowskiego, czy wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Usłyszymy wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy.

qratorPrzeczytaj również
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza  na otwarcie wystawy prac malarskich pt. "Spotkanie – malarstwo trzech kobiet", autorstwa Jolanty Krause, Marii...

2020-02-12 22:18:50

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kościele NMP Królowej Polski w Wejherowie. Usłyszymy nowe kompozycje oraz na nowo zaaranżowane utwory znanych...

2020-02-18 09:35:00

Do grona instytucji, które włączają się w obchody stulecia Zaślubin Polski z Morzem dołącza Powiatowa Biblioteka Publiczna, która z tej okazji zaprasza na specjalny, okolicznościowy spektakl.

2020-02-08 14:39:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!