ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SESJA NADZWYCZAJNA

2019-08-31 14:43:13

W miniony piątek odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa. Wśród kilku punktów obrad największe emocje wzbudziły te które dotyczyły Przedszkola Samorządowego  nr 1 im. Zaczarowanego Ołówka.

W związku z niewydaniem przez dotychczasową najemczynię budynku na Osiedlu 1000-lecia P.P. 7, w którym działało Przedszkole Niepubliczne „Przygoda”, Zarząd Miasta zawnioskował o podjęcie przez Radę Miasta uchwał, które uchylą wcześniej podjęte uchwały stanowiące o założeniu Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Zaczarowanego ołówka, w sprawie wyposażenia w mienie Przedszkola Samorządowego im. Zaczarowanego Ołówka oraz w sprawie utworzenia Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Wejherowie w skład którego miały wejść: Szkoła Podstawowa nr 9 i Przedszkole Samorządowe nr 1.

W uzasadnieniu zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz argumentował, że uchylenie tych uchwał jest konieczne w sytuacji gdy dotychczasowa najemczyni, pomimo zakończenia umowy najmu nieruchomości od miasta, nie opuściła i nie oddała przedmiotowej nieruchomości. Uniemożliwia to miastu przygotowanie i wyposażenie budynku na Osiedlu 1000-lecia P.P. 7  tak aby od początku września mógł rozpocząć funkcjonowanie jako Przedszkole Samorządowe nr 1. Powstał spór, który zostanie rozstrzygnięty przez sąd.

Ta sytuacja, która wprowadziła chaos prawny i faktyczny, spotkała się z krytyką części radnych, którą najdobitniej wyrażał Tomir Ponka oraz Teresa Skowrońska, głównie wytykający zaniedbania Zarządu Miasta w kwestii wcześniejszego rozwiązania problemu budynku w którym znajdowało się Przedszkole Niepubliczne „Przygoda”, który teraz skutkuje kłopotami w uruchomieniu Przedszkola Samorządowego nr 1. Odmienne zdanie prezentował radni Wojciech Kozłowski i Rafał Szlas, którzy uważają, że za zaistniała sytuację odpowiada dyrekcja Niepublicznego Przedszkola „Przygoda”.

W całej sprawie poszkodowane są dzieci, które miały uczęszczać od 1 września 2019 r. do Przedszkola Samorządowego nr 1 oraz ich rodzice. Na razie dzieci zostały rozlokowane w innych placówkach, m.in. w utworzonym Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Wejherowie – Wesołej Ósemce.

W głosowaniu Rada Miasta przyjęła uchwały o uchyleniu podjętych w kwietniu i czerwcu uchwał ustanawiających przedszkole samorządowe i wyposażające go w mienie oraz utworzeniu na jego bazie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Pozostałe sprawy poruszane na sesji dotyczyły podjęcia uchwał w sprawie ustalenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach samorządowych prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa, stanowiącej że 5 pierwszych godzin pobytu dzieci w przedszkolach publicznych będzie darmowych, a każda kolejna płatna w wysokości 1 zł.

Rada podjęła także uchwałę w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa, ustanawiające nowe widełki dodatków motywacyjnych za wychowawstwo klasy w szkołach i przedszkolach publicznych w wysokości 300 zł, a także ustalenia nowych widełek dodatku motywacyjnego dla dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych, odpowiednio na poziomie 200 – 1200 zł dla dyrektorów szkół i 100 – 1000 zł dla dyrektorów przedszkoli.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Powiatowy Urząd Pracy zmienia zasady obsługi klientów. Po okresie pandemicznego zamknięcia, podczas której kontakt odbywał się praktycznie wyłącznie kanałami zdalnymi, ponownie będzie można...

2021-09-14 11:45:08

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na rzece Redzie w Wejherowie została oddana do użytku. Od wczoraj kajakarze, miłośnicy sportów wodnych oraz wszyscy...

2021-09-17 09:39:06

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przedsiębiorstwa transportowe wraz z samorządami promować będą idee transportu zbiorowego. Zwieńczeniem ETZT będzie Dzień Bez...

2021-09-16 12:37:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!