ROMOWIE NA WYSTAWIE

ROMOWIE NA WYSTAWIE

Aż dwie unikatowe wystawy, obie traktujące o społeczności romskiej, można...
WPADŁ PRZEZ MONITORING

WPADŁ PRZEZ MONITORING

Włamał się do pomieszczeń PKP ale został zatrzymany. Pomógł monitoring...
COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki...
KAMIENICA SZTUKI

KAMIENICA SZTUKI

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w...
10
Piątek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VI STRAGANY ART - FOTO

2019-09-03 14:20:00

Jarmark w stylu retro. Raz w roku cicha na co dzień ulica Wałowa zamienia się w kolorowy pasaż handlowo-rozrywkowy. Podczas Stragany Art wśród gwaru i śmiechu czas spędzają całe rodziny.

W tym roku pogoda dopisała i przez całą niedzielę ulica Wałowa tętniła życiem. W ramach szóstej edycji plenerowej imprezy Stragany Art, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i rozrywek oraz prawdziwy jarmark w stylu retro.

Szósta edycja Stragany Art rozpoczęła się od muzycznego przemarszu ulicą Wałową w towarzystwie Mosaic Circus Orchestra, a zakończyła widowiskowym pokazem fireshow. Tradycyjnie, najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Można było wziąć udział w interaktywnych ulicznych spektaklach, warsztatach cyrkowych, pokazie pantomimy pojeździć na kucyku, czy skorzystać z szerokiej oferty warsztatów kreatywnych lub zabaw z animatorami. Byli także szczudlarze, mobilna Foto-Budka i dużo muzyki.

Starszych zainteresowały stoiska i kramy handlowe z regionalnymi specjałami, żywnością ekologiczną oraz wyrobami artystycznymi, rzemieślniczymi i rękodziełem. Ci którzy opadli z sił mogli pokrzepić się jedzeniem i napojami z mobilnych stoisk gastronomicznych.

Impreza organizowana przez Wejherowskie Centrum Kultury to wyjątkowe wydarzenie plenerowe o charakterze artystyczno-wystawienniczo-handlowym. Każdego roku nieco zmienia się jego formuła, przez co kolejne edycje wciąż zaskakują mieszkańców. Ten jeden dzień w roku ulica Wałowa staje się jedynym w swoim rodzaju pasażem handlowo-rozrywkowym, który do późnych godzin wieczornych tętni życiem.

qratorPrzeczytaj również
Aż dwie unikatowe wystawy, obie traktujące o społeczności romskiej, można oglądać w galerii i foyer Filharmonii Kaszubskiej. Dla wielu osób może to być pierwsza okazja na zapoznanie się z romskim...

2020-07-10 11:07:03

Port Rumia przygotował nie lada atrakcję dla miłośników najpopularniejszej gwiezdnej sagi! Od 6 lipca będzie można obejrzeć wyjątkowe modele inspirowane kultowymi pojazdami kosmicznymi, a także...

2020-07-03 10:01:12

Filharmonia Kaszubska wznawia działalność i ponownie będzie dostępna dla mieszkańców. W pierwszej kolejności będziemy mogli korzystać z kina. Wszystko w specjalnym reżimie sanitarnym, w trosce o...

2020-06-26 10:12:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!