LAUR DLA URZĘDNIKÓW STAROSTWA

LAUR DLA URZĘDNIKÓW STAROSTWA

Wyróżnienie dla urzędników powiatowych. Podczas VI Konferencji...
SENIORZY ZAPŁACĄ WIĘCEJ

SENIORZY ZAPŁACĄ WIĘCEJ

Złą informację dla mieszkańców miał do zakomunikowania zastępca Prezydenta...
TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Wczoraj, podczas specjalnej konferencji w Starostwie Powiatowym,...
"POWIEW WENY" ROZSTRZYGNIĘTY

"POWIEW WENY" ROZSTRZYGNIĘTY

W piątek poznaliśmy laureatów XIV Wejherowskiego Konkursu Literackiego...
PIEŚNI PATRIOTYCZNE

PIEŚNI PATRIOTYCZNE

Wśród wielu imprez towarzyszących obchodom 101. Rocznicy odzyskania...
19
Wtorek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Elżbiety, Faustyny, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VI STRAGANY ART - FOTO

2019-09-03 14:20:00

Jarmark w stylu retro. Raz w roku cicha na co dzień ulica Wałowa zamienia się w kolorowy pasaż handlowo-rozrywkowy. Podczas Stragany Art wśród gwaru i śmiechu czas spędzają całe rodziny.

W tym roku pogoda dopisała i przez całą niedzielę ulica Wałowa tętniła życiem. W ramach szóstej edycji plenerowej imprezy Stragany Art, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i rozrywek oraz prawdziwy jarmark w stylu retro.

Szósta edycja Stragany Art rozpoczęła się od muzycznego przemarszu ulicą Wałową w towarzystwie Mosaic Circus Orchestra, a zakończyła widowiskowym pokazem fireshow. Tradycyjnie, najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Można było wziąć udział w interaktywnych ulicznych spektaklach, warsztatach cyrkowych, pokazie pantomimy pojeździć na kucyku, czy skorzystać z szerokiej oferty warsztatów kreatywnych lub zabaw z animatorami. Byli także szczudlarze, mobilna Foto-Budka i dużo muzyki.

Starszych zainteresowały stoiska i kramy handlowe z regionalnymi specjałami, żywnością ekologiczną oraz wyrobami artystycznymi, rzemieślniczymi i rękodziełem. Ci którzy opadli z sił mogli pokrzepić się jedzeniem i napojami z mobilnych stoisk gastronomicznych.

Impreza organizowana przez Wejherowskie Centrum Kultury to wyjątkowe wydarzenie plenerowe o charakterze artystyczno-wystawienniczo-handlowym. Każdego roku nieco zmienia się jego formuła, przez co kolejne edycje wciąż zaskakują mieszkańców. Ten jeden dzień w roku ulica Wałowa staje się jedynym w swoim rodzaju pasażem handlowo-rozrywkowym, który do późnych godzin wieczornych tętni życiem.

qratorPrzeczytaj również
Poznaliśmy laureatów I Ogólnopolski Konkurs Poezji Patriotycznej "O miecz Jakuba Wejhera" zorganizowanego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-pomorskiej w Wejherowie. Wręczenie nagród...

2019-11-15 10:16:50

Reklama w przedwojennej prasie z terenu Kaszub i Pomorza. Jaka była, jakie treści niosła, czym chciała zainteresować konsumenta. Na te tematy odpowie najnowsza publikacja Muzeum Piśmiennictwa i...

2019-11-17 14:45:50

Z okazji Roku Moniuszkowskiego Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w listopadzie i grudniu zaprasza na dwa wieczory z pieśniami tego wybitnego kompozytora.

2019-11-12 11:11:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!