ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH
2019-09-05 10:10:54

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań profilaktycznych policjanci i strażnicy miejscy spotykają się z uczniami, uczą bezpiecznych zachowań na ulicach i chodnikach, tłumaczą do czego służą odblaski oraz patrolują przejścia dla pieszych w pobliżu szkół.
Od 3 września br. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to zadbają policjanci, strażnicy miejscy, nauczyciele i rodzice. Kierujący pojazdami w rejonach szkół powinni zachować ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.
Już w sierpniu rozpoczęły się pierwsze przygotowania które polegały na sprawdzeniu poprawności i czytelności oznakowania drogowego oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających, szczególnie w pobliżu szkół.
Od 2 września wraz z rozpoczęciem akcji "Bezpieczna droga do szkoły" w pobliżu szkół pojawiło się więcej patroli Policji i Straży Miejskiej. Mundurowi zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają i uświadamiają kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci. Mundurowi przeprowadzać będą szereg spotkań z uczniami, szczególnie najmłodszymi, na których będą tłumaczyć i pokazywać jak prawidłowo należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Omówione zostaną prawidłowe zachowania podczas przechodzenia przez pasy, noszenie odblasków i innych sytuacji związanych z bezpieczeństwem. Podczas spotkań maluchom będą przekazywane odblaski.
Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" prowadzona będzie jeszcze przez kilka najbliższych dni.
qrator
foto: KPP Wejherowo; SM Wejherowo
Tagi:
KPP Wejherowo | Straż Miejska | mundurowi | funkcjonariusze | policja | akcja | szkoła | uczniowie |-
2025-12-28
-
2025-12-01
-
2025-11-10
2025-12-28 11:45:37
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI













swoich znajomych!
z innymi!