1
Bettiny, Konrada, Mirosława

GRYF ROZŁOŻONY NA ŁOPATKI

2019-09-16 12:25:49

Przełomu nie było. W dziewiątej kolejce spotkań II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo poniósł dotkliwą porażkę z Olimpią Elbląg. Wynik 1:4 to najniższy wymiar kary na jaką mogli liczyć żółto-czarni.

Początek spotkania mógł się podobać. Gryf rozpoczął odważnie i miał dużą ochotę na strzelenie bramki. Goście grali raczej zachowawczo, przez co to żółto-czarni przeważali. Udokumentowali to w 15 minucie, gdy objęli prowadzenie. Gola z rzutu karnego strzelił Mateusz Majewski. Prowadzenie chyba zanadto rozluźniło nasz zespół, bo już pięć minut później dali sobie wbić bramkę wyrównującą. Na listę strzelców wpisał się Damian Szuprytowski. Od tego momentu mecz się wyrównał. Obie drużyny grały otwarty futbol dążąc do strzelenia kolejnych bramek. Te jednak nie padły i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym 1:1.

Po przerwie zobaczyliśmy inna Olimpię. Elblążanie zaczęli ze znacznie większym animuszem, dochodząc do przekonania, że bez podkręcenia tempa gry nie wywiozą z Wejherowa korzystnego rezultatu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 49 minucie meczu na 2:1 dla Olimpii podwyższył Michał Miller. To podcięło skrzydła naszej drużynie, która w miarę upływu kolejnych minut grała jakby z coraz mniejszą wiarą w zwycięstwo. Powietrze całkowicie uszło z gryfitów w 68 minucie spotkania gdy swoją drugą bramkę dla Olimpii, a trzecią w meczu, z rzutu karnego strzelił Damian Szuprytowski. Od tego momentu to goście przejęli całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry i w 90 minucie dobili żółto-czarnych strzelając czwartą bramkę Skutecznie piłkę do siatki skierował Michał Kuczałek.

W meczu II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo przegrał na własnym boisku z Olimpią Elbląg 1:4 (1:1). Sytuacja naszej drużyny jest rozpaczliwa. Po dziewięciu meczach na jej koncie są tylko 2 punkty, wywalczone w dwóch zremisowanych spotkaniach. Młoda drużyna zwyczajnie nie radzi sobie na boisku. Nie ma lidera, brak uporu i konsekwencji w grze, a co najważniejsze, brak polotu i walki o wynik do samego końca. Źle wróży to na przyszłość.

W miniony weekend w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie młodzi piłkarze rywalizowali w turnieju Wejher Cup o Puchar Starosty. Uczestnikami zawodów były drużyny rocznika 2009.

2020-02-11 13:57:47

W miniona sobotę w hali Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie rozegrano II Turniej Charytatywny o Puchar Starosty Wejherowskiego w Futsalu Oldbojów. Impreza miała na celu pomoc w zbiórce...

2020-02-10 13:46:25

Poznaliśmy zwycięzcę pierwszego w tym roku halowego turnieju piłkarskiego z cyklu Wejher Cup. Zawody rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. W turniej uwzięło udział 18...