31
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

PORAŻKA W ŁĘCZNEJ

2019-09-21 13:24:46

Cudu nie było. Gryf przegrał kolejny mecz. Tym razem uległ na wyjeździe Górnikowi Łęczna. Pomimo tego, że prawie całą drugą połowę grał z przewagą jednego piłkarza, nie strzelił nawet bramki.

Wczorajszy mecz Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna inaugurował 10. Kolejkę rozgrywek II ligi piłki nożnej. W meczu wicelidera (Górnik) z drużyną okupującą ostatnie miejsce w lidze (Gryf) łatwo było wskazać faworyta.

Górnik Łęczna zwycięstwem 1:0 nad Gryfem, uczcił czterdziestolecie swojego istnienia. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy energicznie rozpoczęli spotkanie. Mieli kilka dogodnych sytuacji bramkowych ale defensywa i bramkarz żółto-czarnych spisywali się bez zarzutu. W miarę upływu czasu mecz się wyrównywał. Gryf zaczął poczynać sobie śmielej ale to gospodarze cieszyli się ze strzelenia gola. W 32 minucie pierwszą i jak się później okazał jedyną bramkę w meczu strzelił Aron Stasiak. Końcówka pierwszej połowy to wyrównana i zacięta gra obu drużyn.

Po przerwie widzieliśmy dużo walki na boisku, z której niewiele wynikało. W 56 minucie spotkania czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika zobaczył Paweł Wojciechowski i od tego momentu Gryf grał w przewadze. Dało to nadzieje naszej ekipie, która wyczuła szanse na strzelenie bramki. Górnik grający w „dziesiątkę” postanowił nie ryzykować i cofnął się do obrony. Gryf dłużej utrzymywał się przy piłce i próbował naciskać. Gospodarze jednak umiejętnie rozbijali ataki i dowieźli korzystny wynik dok końca.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0 (1:0). Gospodarze cieszyli się z kolejnego zwycięstwa z rzędu, a dla żółto-czarnych był to już dziesiąty mecz bez zwycięstwa. Gryf "umocnił" się na pozycji "czerwonej latarni" i jego przyszłość wygląda bardzo źle.

Za dwa tygodnie wznowione zostaną rozgrywki II ligi piłki nożnej i piłkarze znowu wybiegną na boisko. WKS Gryf Wejherowo na własnym stadionie zmierzy się z Pogonią Siedlce. Kibice i piłkarze nie...

2020-05-19 10:34:33

Przebieg tego meczu mógłby posłużyć na scenariusz kasowego horroru. Takie nagromadzenie emocji rzadko się zdarza. Spotkanie obfitujące w zwroty akcji zakończyło się sukcesem wejherowian. Gryf...