DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UDANA "PIĘĆDZIESIĄTKA"

2019-10-10 11:09:50

Krzysztof Szkurłatowski to poeta, prozaik i fotografik od lat mieszkający w Grodzie Wejhera. Okazją do poznania tego niebanalnego artysty była prezentacja jego najnowszego tomiku poezji, jaka miała miejsce w miniony wtorek w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Autor publikuje oraz zbiera nagrody w całym kraju, jednak jego związki z Pomorzem stają się z roku na rok coraz silniejsze: kilkukrotny laureat wejherowskiego konkursu literackiego Powiew Weny (wprawdzie uważa się głównie za poetę, jednak na niwie prozy odnosi nie mniejsze sukcesy), autor reportaży i krótkich form pisarskich do wydawnictw Gdańskiego Klubu Fantastyki (m.in. relacje z ForceConów do publicystycznego "Informatora" oraz opowiadania grozy do literackiego "Czerwonego Karła"), twórca nietypowych ujęć naszego miasta i jego mieszkańców na kilku lokalnych wystawach (a jednocześnie właściciel pracowni fotograficznej).

W wtorek 8 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, odbyła się uroczysta promocja poetycko-fotograficznego tomiku "Pięćdziesiątka". Niezależnie od graficznej sugestii na okładce książki – tytuł nawiązywał także do okrągłego jubileuszu Artysty. Ponad 100-stronicowa publikacja zawierała wiersze Szkurłatowskiego; każdy z nich zilustrowany był także fotografią poety (czasem wzajemne relacje treściowe były dość oczywiste, czasem – trzeba się ich było doszukać). Książka – edycji Wydawnictwa Gut and Berg – ukazała się w nakładzie 300 (ręcznie numerowanych!) egzemplarzy; można ją było nabyć na miejscu za niewygórowaną kwotę 10 zł.

Spotkanie prowadziła równie zasłużona postać wejherowskiego życia kulturalnego i również laureatka Powiewów Weny – Bogna Zubrzycka. Wśród gości na sali znaleźli się zarówno znani wejherowianie (m.in. Tomasz Fopke i Andrzej Arendt –obaj z żonami), jak też sporo młodzieży (oraz przedstawiciel Wydawnictwa). Prowadząca ze swadą opowiadała o dorobku i dokonaniach Jubilata, on też bynajmniej nie ustępował jej pola w poczuciu humoru; został nawet zmuszony – choć strasznie tego nie lubi – do głośnego odczytania kilku swoich wierszy. Na koniec były nietypowe bukiety, podziękowania również od i dla dyrektor Biblioteki – Barbary Gusman, gratulacje i życzenia składane Autorowi/Jubilatowi, tort urodzinowy z wizerunkiem okładki tomiku oraz domowe specjały przygotowane przez Małżonkę bohatera wieczoru.

jppPrzeczytaj również
Przed nami XIV Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Po raz kolejny do Wejherowa zjadą się najlepsze amatorskie zespoły teatralne z całej Polski, by stanąć w szranki o...

2019-11-07 10:37:15

Z okazji Roku Moniuszkowskiego Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w listopadzie i grudniu zaprasza na dwa wieczory z pieśniami tego wybitnego kompozytora.

2019-11-12 11:11:36

To wydarzenie powstało z połączenia wielkiego entuzjazmu, pasji i pragnieniu zrobienia czegoś trudnego. Wejherowscy seniorzy pokazali, że przy odrobinie chęci można stworzyć teatr i występować na...

2019-11-08 19:12:54

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!