NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UDANA "PIĘĆDZIESIĄTKA"

2019-10-10 11:09:50

Krzysztof Szkurłatowski to poeta, prozaik i fotografik od lat mieszkający w Grodzie Wejhera. Okazją do poznania tego niebanalnego artysty była prezentacja jego najnowszego tomiku poezji, jaka miała miejsce w miniony wtorek w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Autor publikuje oraz zbiera nagrody w całym kraju, jednak jego związki z Pomorzem stają się z roku na rok coraz silniejsze: kilkukrotny laureat wejherowskiego konkursu literackiego Powiew Weny (wprawdzie uważa się głównie za poetę, jednak na niwie prozy odnosi nie mniejsze sukcesy), autor reportaży i krótkich form pisarskich do wydawnictw Gdańskiego Klubu Fantastyki (m.in. relacje z ForceConów do publicystycznego "Informatora" oraz opowiadania grozy do literackiego "Czerwonego Karła"), twórca nietypowych ujęć naszego miasta i jego mieszkańców na kilku lokalnych wystawach (a jednocześnie właściciel pracowni fotograficznej).

W wtorek 8 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, odbyła się uroczysta promocja poetycko-fotograficznego tomiku "Pięćdziesiątka". Niezależnie od graficznej sugestii na okładce książki – tytuł nawiązywał także do okrągłego jubileuszu Artysty. Ponad 100-stronicowa publikacja zawierała wiersze Szkurłatowskiego; każdy z nich zilustrowany był także fotografią poety (czasem wzajemne relacje treściowe były dość oczywiste, czasem – trzeba się ich było doszukać). Książka – edycji Wydawnictwa Gut and Berg – ukazała się w nakładzie 300 (ręcznie numerowanych!) egzemplarzy; można ją było nabyć na miejscu za niewygórowaną kwotę 10 zł.

Spotkanie prowadziła równie zasłużona postać wejherowskiego życia kulturalnego i również laureatka Powiewów Weny – Bogna Zubrzycka. Wśród gości na sali znaleźli się zarówno znani wejherowianie (m.in. Tomasz Fopke i Andrzej Arendt –obaj z żonami), jak też sporo młodzieży (oraz przedstawiciel Wydawnictwa). Prowadząca ze swadą opowiadała o dorobku i dokonaniach Jubilata, on też bynajmniej nie ustępował jej pola w poczuciu humoru; został nawet zmuszony – choć strasznie tego nie lubi – do głośnego odczytania kilku swoich wierszy. Na koniec były nietypowe bukiety, podziękowania również od i dla dyrektor Biblioteki – Barbary Gusman, gratulacje i życzenia składane Autorowi/Jubilatowi, tort urodzinowy z wizerunkiem okładki tomiku oraz domowe specjały przygotowane przez Małżonkę bohatera wieczoru.

jppPrzeczytaj również
Do 30 marca przyjmowane są zgłoszenia w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni. Organizatorem konkursu jest Wejherowskie Centrum Kultury.

2021-03-24 09:13:25

Wejherowskie Centrum Kultury przygotowało wystawę prac malarskich. Obrazy autorstwa Adama Wyżlica można oglądać w witrynach Filharmonii Kaszubskiej, bezpośrednio z chodnika.

2021-03-22 12:10:15

Wejherowskie Centrum Kultury ponownie otwiera swe podwoje. Po zniesieniu obostrzeń covidowych, jakie w stosunku do instytucji kultury miało miejsce w zeszłym tygodniu, placówka znowu jest...

2021-02-15 10:54:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!