DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BADMINTONOWE IGRZYSKA

2019-10-11 10:24:16

W hali Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. W obu kategoriach triumfowali uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Bolszewie.

Zawody odbyły się 10 października br. i zgromadziły na starcie 6 ekip kobiecych i 5 męskich. W sumie w zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników i zawodniczek.

Rywalizacja dziewcząt odbywała się w dwóch grupach, w których grano na zasadzie "każdy z każdym". W ten sposób wyłoniono zwycięzców i wiceliderów grup, którzy awansowali do fazy półfinałowej, a najlepsze ekipy spotkały się w finale. W rywalizacji chłopców stworzono jedną grupę, gdzie grano systemem "każdy z każdym" i w ten sposób wyłoniono najlepszą drużynę.

Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły ekipy ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Dziewczęta: Oliwia Czepik, Agata Kujawska Oliwia Wiczling, Roksana Wiczling, opiekun drużyny – Celina Czarnecka, w meczu finałowym pokonały swoje rówieśniczki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Trzecie miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi.

W rywalizacji chłopców ekipa SP z Bolszewa grająca w składzie: Norbert Szczypior, Szymon Nawrocki, Paweł Reiter, opiekun drużyny – Celina Czarnecka, jako jedyna wygrała wszystkie swoje mecze, wyprzedzając drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Wejherowa i Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

Dziewczęta

 • 1. Szkoła Podstawowa w Bolszewie
 • 2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie
 • 3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi
 • 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie
 • 5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
 • 6. Szkoła Podstawowa w Szemudzie

Chłopcy

 • 1. Szkoła Podstawowa w Bolszewie
 • 2. Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie
 • 3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi
 • 4. Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie
 • 5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

Zwycięskie drużyny w obu kategoriach będą reprezentowały powiat wejherowski w Wojewódzkim Półfinale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

opr. qrator

foto: PZPOWPrzeczytaj również
Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie zwyciężyła w XX Wojewódzkiej Licealiadzie w Unihokeju Dziewcząt. W pięknym stylu, jako jedyna w całym turnieju...

2019-11-14 10:20:11

Poza podium swój udział w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców zakończyli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. Ostatecznie uczniowie "Samochodówki" uplasowali się...

2019-11-13 10:44:15

Sportowy sukces uczniów Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi. Drużyna chłopców zwyciężyła w XXI Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju.

2019-11-13 09:30:45

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!