1
Emila, Laury, Rogera

PRZEGRANA Z OUTSIDEREM

2019-10-13 17:07:25

W starci słabeuszy lepsza okazała się Legionovia. W meczu 13kolejki II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo uległ na własnym boisku drużynie z Legionowa, która dzięki temu zwycięstwu ma już tylko jeden punkt straty do żółto-czarnych. Oba zespoły zdecydowanie okupują dół ligowej tabeli.

Dla obu drużyn był to niezwykle ważny mecz. Spotkały się bowiem dwie ekipy z dołu tabeli. Był to chyba jedyny do tej pory mecz w sezonie, gdzie to Gryf był faworytem. Po pierwsze z racji tego, że był gospodarzem, a po drugie, bo grał z ostatnim zespołem II ligi. Nie przełożyło się to jednak na wydarzenia na boisku.

Mecz był zacięty i trudny. Pogoda nie sprzyjała piłkarzom, murawa była grząska, padało, a to utrudniało szybką i finezyjną grę. Oba zespoły wyszły na boisko mocno zdeterminowane i obu zależało na osiągnięciu korzystnego wyniku. Początek spotkania ułożył się po myśli żółto-czarnych, którzy już w 10 minucie wyszli na prowadzenie. Szybka i składna akcja została skutecznie wykończona przez Mateusza Majewskiego. Gryf prowadził 1:0 i taki wynik utrzymał si do przerwy.

Druga połowa miała podobny przebieg co pierwsza. Oba zespoły starały się atakować, lecz gryfici czynili to rzadziej, skupiając się na utrzymaniu korzystnego wyniku. To zmieniło się w 65 minucie meczu, kiedy to goście za sprawą Adama Imieli wyrównali. To dodało Legionovii wiatru w żagle i utrudniło sytuację Gryfa. Od tego momentu gra obu ekip stałą się nerwowa, ponieważ remis nie urządzał nikogo. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 83 minucie meczu, gdy goście strzelili kolejną i jak się okazało, zwycięską bramkę. Gola dla Legionovii na wagę trzech punktów zdobył Eryk Wiedłocha.

W meczu 13. Kolejki spotkań II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo przegrywa na własnym  boisku z Legionovią Legionowo 1:2 (1:0). Szkoda zaprzepaszczonej szansy na odskoczenie z dołu tabeli, tym bardziej, że kolejkę wcześniej Gryf potrafił pokonać na wyjeździe jednego z liderów – Skrę Częstochowa. To pokazuje, jak bardzo niestabilną formę mają żółto-czarni.

Remis który ma smak porażki. Po zaciętym i wyrównanym meczu Gryf miał wszystko w swoich rękach. Przy bezbramkowym remisie, pod koniec spotkania sędzi podyktował rzut karny dla wejherowian....

2019-11-11 20:15:29

Rozgromiony na wyjeździe Gryf Wejherowo spada na ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Sytuacja żółto-czarnych staje się wręcz katastrofalna. Co gorsza, gra całego zespołu nie napawa optymizmem.

2019-11-04 09:46:39

To był ważny mecz drużyn z dołu tabeli. Niestety żółto-czarni nie wykorzystali okazji do zdobycia punktów i zamiast zmniejszać stratę do rywali ze strefy spadkowej, coraz bardziej okopują się na...