WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIECE I "KOPCIUCHY"

2019-10-13 18:00:27

Mamy początek sezonu grzewczego a to oznacza palenie w domowych piecach. O to, czy wszyscy pamiętają czego nie wolno spalać, dbać będzie Straż Miejska. Wszyscy powinniśmy zwracać na to uwagę, ponieważ smog i zanieczyszczenie powietrza jest w Wejherowie istotnym problemem.

Sprawa czystości powietrza w ostatnich latach dotarła do świadomości mieszkańców, którzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość powietrza którym oddychają. Rośnie świadomość jak bardzo trują stare piece węglowe, tzw. "kopciuchy", w których na dodatek często spala się paliwo najmarniejszej jakości, a nawet śmieci.

W Wejherowie uprawnioną do kontroli tego, co jest spalane w domowych piecach, jest Straż Miejska. Pierwsze zgłoszenia dotyczące spalania śmieci już dotarły do funkcjonariuszy. Widząc kłęby czarnego dymu wydobywające się z kominów oraz czując wszędobylski, podejrzany smród, mieszkańcy reagują prosząc o kontrolę. Podejrzenia często okazują się trafne.

Przeprowadzona w dniu 10 października br. kontrola nieruchomości na ul. Gulgowskiego potwierdziła podejrzenia jednego z mieszkańców o spalaniu śmieci. Właściciel nieruchomości spalał w piecu lakierowane i malowane farbą olejną skrzydła drzwiowe.

Podobnie było 11 października br. w jednym z domów na os. Kaszubskim, gdzie z powodu spalania lakierowanych podłogowych klepek, nie tylko pojawiły się kłęby dymu i smród ale także zapaliła się sadza znajdująca się w przewodzie kominowym. W tej sprawie interweniowała Straż Pożarna.

Obaj właściciele nieruchomości zostali ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali ostrzeżenia. Powinno to być sygnałem dla wszystkich, którzy chcą spalać w piecu byle co, że takie zachowanie spotka się z reakcją sąsiadów, a truciciele karani będą mandatami.

qratorPrzeczytaj również
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło godziny otwarcia kas biletowych. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

2020-05-24 16:36:44

Rozpoczęły się pierwsze roboty ziemne związane z budową nowego przyszpitalnego parkingu na ul. Jagalskiego w Wejherowie. Inwestycja znacznie poprawi dostępność miejsc postojowy, które na dodatek...

2020-05-23 13:08:05

Kierowcy powinni wzmóc czujność. Ruszają prace drogowe związane z budową nowego łącznika drogowego pomiędzy ulicami: Sucharskiego i Strzelecką. Będzie to czasowo powodować utrudnienia dla...

2020-05-20 13:50:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!