DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIECE I "KOPCIUCHY"

2019-10-13 18:00:27

Mamy początek sezonu grzewczego a to oznacza palenie w domowych piecach. O to, czy wszyscy pamiętają czego nie wolno spalać, dbać będzie Straż Miejska. Wszyscy powinniśmy zwracać na to uwagę, ponieważ smog i zanieczyszczenie powietrza jest w Wejherowie istotnym problemem.

Sprawa czystości powietrza w ostatnich latach dotarła do świadomości mieszkańców, którzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość powietrza którym oddychają. Rośnie świadomość jak bardzo trują stare piece węglowe, tzw. "kopciuchy", w których na dodatek często spala się paliwo najmarniejszej jakości, a nawet śmieci.

W Wejherowie uprawnioną do kontroli tego, co jest spalane w domowych piecach, jest Straż Miejska. Pierwsze zgłoszenia dotyczące spalania śmieci już dotarły do funkcjonariuszy. Widząc kłęby czarnego dymu wydobywające się z kominów oraz czując wszędobylski, podejrzany smród, mieszkańcy reagują prosząc o kontrolę. Podejrzenia często okazują się trafne.

Przeprowadzona w dniu 10 października br. kontrola nieruchomości na ul. Gulgowskiego potwierdziła podejrzenia jednego z mieszkańców o spalaniu śmieci. Właściciel nieruchomości spalał w piecu lakierowane i malowane farbą olejną skrzydła drzwiowe.

Podobnie było 11 października br. w jednym z domów na os. Kaszubskim, gdzie z powodu spalania lakierowanych podłogowych klepek, nie tylko pojawiły się kłęby dymu i smród ale także zapaliła się sadza znajdująca się w przewodzie kominowym. W tej sprawie interweniowała Straż Pożarna.

Obaj właściciele nieruchomości zostali ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali ostrzeżenia. Powinno to być sygnałem dla wszystkich, którzy chcą spalać w piecu byle co, że takie zachowanie spotka się z reakcją sąsiadów, a truciciele karani będą mandatami.

qratorPrzeczytaj również
Kolejny raz wejherowianie pokazali jak można wspólnie, godnie i radośnie świętować rocznicę niepodległości Ojczyzny. Uroczysta Msza św., wspólny Pochód Niepodległości, śpiewanie pieśni...

2019-11-11 19:03:51

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Najpiękniejsze dekoracje zostaną nagrodzone.

2019-11-14 11:00:40

Prace nad rozbudową Niepublicznej Szkoły Rzemiosła postępują bardzo sprawnie. Zakończył się pierwszy etap budowy nowego budynku dydaktycznego zlokalizowanego u zbiegu ulic Strzeleckiej i Hallera....

2019-11-10 14:36:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!