DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

DZIEŃ NAUCZYCIELA - FOTO

2019-10-15 10:33:05

Dzień Edukacji Narodowej hucznie obchodzony prze władze Miasta i Powiatu. Jak co roku, oprócz licznych awansów, nagród i wyróżnień, nauczyciele, a także pracownicy oświatowej administracji i obsługi usłyszeli wiele ciepłych słów i gorących życzeń.

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej miały miejsce w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie. Starosta Gabriela Lisius podsumowała miniony rok w edukacji ponadpodstawowej i serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom oświaty za trud i wysiłek wkładany w proces edukacji młodzieży. Zwracając uwagę na wiele sukcesów odnoszonych przez uczniów w rywalizacji sportowej i współzawodnictwie naukowym, wręczyła nagrody i wyróżnienia dla pedagogów.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był szczególny dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 3, ponieważ w dniu 11 października został uroczyście przekazany szkole nowy sztandar na którym widnieje wizerunek Patrona PZS nr 3 – ks. Edmunda Roszczynialskiego.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. Szkolne Dziady, a później odbył się pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej miały miejsce w Filharmonii Kaszubskiej. Uroczystości rozpoczęły się od wręczenia awansów i złożenia ślubowania przez Nawych nauczycieli mianowanych. Prezydent Krzysztof Hildebrandt, wyrażając uznanie i podziękowanie nauczycielom miejskich szkół podstawowych i przedszkoli, wręczał wyróżnienia i nagrody dla wyróżniających się pedagogów. Dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury Jolanta Rożyńska odczytała list gratulacyjny dla nauczycieli i pracowników szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej nadesłany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W części artystycznej, z kameralnym koncertem wystąpił Robert Janowski wraz z zespołem.

qrator

foto: Powiat Wejherowski, UM WejherowoPrzeczytaj również
Sami się szkolili aby później przekazać swoją wiedzę młodszym. Nauczyciele wychowania fizycznego z terenu powiatu wejherowskiego spotkali się na szkoleniu z zakresu tenisa stołowego, podczas...

2019-11-13 10:25:53

Wśród 10 nauczycieli i wychowawców nominowanych do tytułu Nauczyciel Pomorza 2019, znalazł się nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. W piątek 11 października br. podczas VIII Forum...

2019-10-12 20:36:18

Próbę bilansu piętnastu lat obecności Polski w Unii Europejskiej podjęli uczestnicy konferencji Europa w Wejherowie – Wejherowo w Europie, jaka odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w...

2019-09-30 19:59:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!