ŚWIATŁA TO PODSTAWA

ŚWIATŁA TO PODSTAWA

Ruszyła 5 edycja ogólnopolskiej kampanii: Twoje Światła – Nasze...
NOWE OGRANICZENIA

NOWE OGRANICZENIA

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z pandemią korona wirusa. Milcząco...
APEL SAMORZĄDOWCÓW

APEL SAMORZĄDOWCÓW

Z inicjatywą o jak najszybsze naprawienie sytuacji młodych matek a także...
ODSZEDŁ MIREK ODYNIECKI

ODSZEDŁ MIREK ODYNIECKI

Smutna wiadomość dotarła do nas w czwartek. Zmarł Mirosław Odyniecki,...
KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

W Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło...
24
Sobota
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SIEDEM MEDALI SZACHISTÓW

2019-10-30 12:11:23

Sukces niepełnosprawnych sportowców. Podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Błyskawicznych i Szybkich, bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START w Wejherowie. Triumfowali indywidualnie i drużynowo.

Zawody rozegrano w Bydgoszczy w dniach 3 – 6 października br. Wzięło w nich udział 56. zawodników z całej Polski. Mistrzostwa rozegrano tzw. systemem szwajcarskim przy użyciu programu Chess Manager w oparciu o listę rankingową zawodników FIDE. Drużynę ISS Start Wejherowo stanowili: Krzysztof Jurkiewicz, Marek Uziałko, Bogusław Kuma, Jan Kiedrowicz, Tadeusz Panek, Adam Hebel i grający trener Zygmunt Wielecki. Nasi zawodnicy znakomicie prezentowali się zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W sumie wywalczyli aż 7 medali.

W Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych dwa indywidualne medale przypadły wejherowianom. Srebro wywalczył Krzysztof Jurkiewicz, a brąz Marek Uziałko. Na kolejnych miejscach uplasowali się pozostali zawodnicy ISS Start - Bogusław Kuma był czwarty, Zygmunt Wielecki dziewiąty, a Tadeusz Panek czternasty. W klasyfikacji drużynowej nasi szachiści wywalczyli złoto. W kategorii OPEN złoto przypadło Janowi Kiedrowiczowi.

W Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich indywidualnie brąz wywalczył Marek Uziałko. Miejsce czwarte zajął Bogusław Kuma, piąty był Zygmunt Wielecki, jedenasty Tadeusz Panek, piętnasty Adam Hebel a szesnasty Krzysztof Jurkiewicz. W klasyfikacji drużynowej wejherowianom przypadło złoto. W kategorii OPEN indywidualnie zwyciężył Jan Przewoźnik przed Janem Kiedrowiczem.

W sumie nasi szachiści wywalczyli aż 7 medali i indywidualnie oraz drużynowo byli najsilniejsza ekipą na Mistrzostwach Polski.

qrator

foto: ISS Start WejherowoPrzeczytaj również
W sobotę na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyło się podsumowanie rozgrywek Redzkiej Ligi Tenisowej oraz wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych lig.

2020-10-13 10:06:47

W minioną środę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody te były...

2020-10-10 19:59:36

Wraz z nastaniem jesieni powoli kończy się sezon tenisowy na kortach otwartych. Niedługo amatorzy tenisa przeniosą się do hal i namiotów. W ostatnie wrześniowe weekendy na wejherowskich kortach...

2020-10-01 10:02:09

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!