DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OD ŚRODY OFICJALNIE…

2019-11-01 16:05:18

Zmodernizowanym odcinkiem ulicy Przemysłowej poruszamy się swobodnie już od 26 października (miniona sobota). Oficjalny odbiór techniczny tego odcinka miał miejsce we środę 30 października.

W grudniu zeszłego roku została podpisana umowa pomiędzy Starostwem Powiatowym (zarządca drogi – ul. Przemysłowa) a konsorcjum lokalnych firm: Kruszywo Sp. z o.o. i Bituminium Sp. z o.o. z siedzibami w Linii, które podjęły się wykonania kompleksowego remontu i modernizacji tej ulicy. Z uwagi na wielkość zadania, zostało ono podzielone na etapy. Pierwszy etap obejmujący odcinek ulicy Przemysłowej od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 do ulicy Wierzbowej, gdzie prace ruszyły latem, został właśnie oficjalnie odebrany przez inwestora.

Przebudowa i modernizacja drogi w pierwszej kolejności polegała na remoncie sieci wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, energetycznej oraz teletechnicznej, co pozwoliło docelowo wybudować nową nawierzchnię asfaltową i chodniki wraz z odwodnieniami. W ramach inwestycji wybudowano także ścieżkę rowerową oraz nową zatokę autobusową oraz wyznaczone zostały nowe miejsca parkingowe, w tym także dla osób niepełnosprawnych poruszających się samochodami.

Całość prac kosztowała blisko 4,5 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków Powiatu Wejherowskiego, przy wsparciu rządowym pochodzącym z rezerwy subwencji ogólnej. Kwota dofinansowania wyniosła blisko 1,9 mln. zł.

Oddanie do użytku zmodernizowanego odcinka ul. Przemysłowej oznacza koniec uciążliwych objazdów. Na swoją dotychczasową trasę może także powrócić miejska linia autobusowa nr 1.

W związku z tym, że nadal prowadzone będą prace związane z budową ronda u zbiegu ulic Karnowskiego i Przemysłowej, na tym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

qrator

foto: Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa podjęła kilka uchwał istotnych dla kieszenie mieszkańców. Przede wszystkim w sprawie utrzymania porządku oraz wywozu odpadów komunalnych. Zmiany wejdą w...

2019-11-07 15:26:23

W piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie odbyła się Powiatowo-Miejska Akademia z okazji Święta Niepodległości. W część artystycznej swoje talenty i umiejętności zaprezentowali...

2019-11-08 19:53:27

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Najpiękniejsze dekoracje zostaną nagrodzone.

2019-11-14 11:00:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!