DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZACHOWAJ CZUJNOŚĆ

2019-11-01 16:33:09

Nadejście listopada nieuchronnie oznacza coraz niższe temperatury za oknem. Jesień, a potem zima to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. Są oni najbardziej narażeni na wychłodzenie organizmu, co może doprowadzić do poważnych zachorowań, odmrożeń, a nawet śmierci.

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków służby mundurowe intensyfikują działania skierowane do tych grup osób, które są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. W ramach czynności służbowych regularnie monitorowanie i kontrolowanie są miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby nietrzeźwe, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Policjanci apelują także do mieszkańców o przekazywanie informacji o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu są także narażone osoby starsze i samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś takiego, sprawdźmy i zapytajmy czy potrzebuje pomocy. Są ośrodki i placówki w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

Istnieje także możliwość zgłoszenia tego typu sytuacji poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w opcji "Osoba bezdomna wymagająca pomocy". W tym przypadku zgłoszenie nie ma charakteru interwencyjnego tylko informacyjny, a policjanci na potwierdzenie mają czas do 7 dni. Dlatego w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji zawsze wybieramy numer alarmowy 112 lub 997 lub 986.

qratorPrzeczytaj również
W ostatnich dniach na terenie powiatu wejherowskiego policjanci odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą "na wnuczka". Policjanci apelują o czujność.

2018-12-01 18:34:22

Dziś o poranku ruch pociągów podmiejskich i dalekobieżnych odbywał się wahadłowo. Stało się tak na skutek śmiertelnego wypadu do jakiego doszło na torach kolejowych nieopodal stacji SKM Wejherowo...

2018-10-17 14:55:47

Dyrektor przedszkola aresztowany. Usłyszał zarzuty molestowania seksualnego swoich pracownic. Czynności tych miał się dopuszczać wobec personelu placówki na przestrzeni czterech lat. Mężczyzna...

2018-05-11 12:11:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!