DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UCHWAŁA ANTYSMOGOWA

2019-11-03 18:10:09

Pomorskie dołącza do innych województw, które wypowiedziały otwartą wojnę smogowi i zanieczyszczeniu powietrza. Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa, z wyłączeniem Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji grzewczych, w których następuje spalanie paliw – tzw. "uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego".

Uchwała określa wymagania w zakresie spalanych paliw i parametrów technicznych źródeł ciepła na terenie całego województwa, z wyjątkiem Sopotu, a więc dotyczy również Wejherowa. Precyzuje ona jakie rodzaje kotłów, pieców oraz kominków można stosować w budynkach jedno- i wielorodzinnych oraz jakie paliwa można wykorzystywać do ich zasilania. Mówiąc wprost, decyduje czym możemy palić w piecach i kominkach którymi ogrzewamy domy i uzyskujemy ciepłą wody, a także określa wymagania w zakresie standardów emisyjnych instalacji grzewczych.

Projektowane zmiany będą bardzo istotne dla wszystkich mieszkańców, a niezastosowanie się do wprowadzanych nowych obowiązków i przepisów może wiązać się z karą grzywny. Dlatego ważne jest zapoznane się z projektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego. Na razie uchwała jest projektem, na temat którego każdy może wyrazić swoje zdanie, zgłosić zastrzeżenia lub poprawki.

W okresie do 29 listopada 2019 r. będą trwać konsultacje społeczne. Każdy mieszkaniec województwa pomorskiego, po zapoznaniu się z zapisami projektu uchwały, może zgłosić do niego swoje uwagi na adres: konsultacje-srodowiska@pomorskie.eu.

W załączeniu zamieszczamy treść projektu uchwały antysmogowej oraz komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego w tej sprawie. Wszelkie informacje na temat projektu uchwały znaleźć można także na stronie  BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: https://bip.pomorskie.eu/m,505,uchwaly-antysmogowe.html.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejny raz wejherowianie pokazali jak można wspólnie, godnie i radośnie świętować rocznicę niepodległości Ojczyzny. Uroczysta Msza św., wspólny Pochód Niepodległości, śpiewanie pieśni...

2019-11-11 19:03:51

Prace nad rozbudową Niepublicznej Szkoły Rzemiosła postępują bardzo sprawnie. Zakończył się pierwszy etap budowy nowego budynku dydaktycznego zlokalizowanego u zbiegu ulic Strzeleckiej i Hallera....

2019-11-10 14:36:00

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa podjęła kilka uchwał istotnych dla kieszenie mieszkańców. Przede wszystkim w sprawie utrzymania porządku oraz wywozu odpadów komunalnych. Zmiany wejdą w...

2019-11-07 15:26:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!