31
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

HISTORYCZNY PUNKT

2019-11-04 10:25:10

Emocje, zawziętość i twarda sportowa walka. Do tego emocje i gwałtowne zwroty akcji. Po niezwykle zaciętym meczu Tytani Wejherowo przegrywają na wyjeździe z SPR GKS Żukowo po serii rzutów karnych 6:7 (w regulaminowym czasie gry padł remis) ale przywożą do domu pierwszy punkt zdobyty w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej.

Zwycięstwo było bardzo blisko. Obie drużyny zgotowały kibicom wyjątkowe widowisko. Początkowo dominowali gospodarze. Postawili szczelną obronę i byli skuteczniejsi w ataku. To pozwoliło im uzyskać kilkubramkową przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Doszło nawet do pięciu bramek różnicy ale wtedy obudzili się Tytani. W ciągu ostatni 10 minut pierwszej połowy odrobili wszystkie straty. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym 15:15.

Druga połowa to dominacja żółto-czerwonych. Nasi szczypiorniści, mocno wspierani przez licznie przybyłych z Wejherowa kibiców, dali popis skuteczności. Szybko uzyskali przewagę, a gospodarze momentami byli bezradni. Na 8 minut przed końcem meczu Tytani prowadzili 27:21 i od tego momentu żukowianie rzucili się do desperackiego odrabiania strat. To im się udało, a nawet wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnia akcja meczu należała jednak do Tytanów, którzy doprowadzili do remisu 29:29.

O tym kto zostanie zwycięzca decydowały rzuty karne. Tych musiano oddać aż 16. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze 7:6 i to oni zainkasowali dwa punkty.

W meczu 6. kolejki I ligi piłki ręcznej SPR GKS Żukowo wygrywa w serii rzutów karnych z Tytanami Wejherowo 7:6. W regulaminowym czasie gry był remis 29:29 (15:15) i dzięki temu wejherowianie przywożą do domu 1 punkt, na który solidnie zapracowali. Jest to pierwsza i historyczna zdobycz punktowa Tytanów w ich pierwszym sezonie w I lidze piłki ręcznej.

Mecz bez historii i bez szczęśliwego zakończenia. Tytani, którzy sprawiali wrażenie zmęczonych, w sobotę łatwo ulegli na wyjeździe ekipie SMS ZPRP Gdańsk 19:34.

2020-03-08 17:33:27

Ligowe rozgrywki w piłkę ręcznej nabierają tempa. W najbliższą sobotę męska drużyna Tytanów Wejherowo pojedzie do Gdańska na potyczkę z tamtejszym SMS ZPRP. Trzymamy kciuki za pełną pulę.

2020-03-07 11:22:11

Dopiero rzuty karne zdecydowały o wyjazdowym zwycięstwie żeńskiej drużyny Tytanów Wejherowo. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu w Słupsku, w którym w regulaminowym czasie gry padł remis,...