DEKORACJE I ILUMINACJE

DEKORACJE I ILUMINACJE

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej...
PATROLE NA DROGACH

PATROLE NA DROGACH

W wtorek wejherowscy policjanci przeprowadzili na drogach akcje "Trzeźwy...
ZŁOTO DLA WEJHEROWA

ZŁOTO DLA WEJHEROWA

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w...
PODWÓJNA NAGRODA

PODWÓJNA NAGRODA

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej...
MEDALE JUDOKÓW

MEDALE JUDOKÓW

Bardzo udanie startowali młodzi zawodnicy UKS Team Dragon z Wejherowa na...
14
Czwartek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LUTEREK 2019

2019-11-07 10:37:15

Przed nami XIV Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Po raz kolejny do Wejherowa zjadą się najlepsze amatorskie zespoły teatralne z całej Polski, by stanąć w szranki o prestiżową nagrodę Pegaza. Oprócz spektakli konkursowych organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dodatkowych.

Tegoroczny temat przewodni wydarzenia - "Śmiech na bis", nawiązuje do tematu VIII edycji OPMFT "Śmiech w literaturze i poza nią". Z całą pewnością zatem salwy śmiechu zabrzmią na widowni Filharmonii Kaszubskiej podczas konkursowych prezentacji. To już XIV edycja wydarzenia, a jeśli doliczyć do tego sześć edycji regionalnych - otrzymamy okrągłą dwudziestkę. Po raz pierwszy natomiast zostaną przyznane dodatkowe nagrody. Jedna przyznawana przez młodzieżowe jury, a druga ufundowana przez Alior Bank. Organizatorami wydarzenia nieodmiennie są Wejherowskie Centrum Kultury, oraz I Liceum Ogólnokształcące.

- Przed nami dwa dni prezentacji konkursowych. Będziemy gościli zespoły z całego kraju - od Suwałk, przez Lublin po Tarnów, ale nie tylko. Nie zabraknie bowiem przedstawicieli naszego regionu z Trójmiasta, czy z Wejherowa. Cieszymy się, że zespoły do nas wracają - jak choćby zeszłoroczni laureaci - Zespół Teatralny BIS. Tegoroczne spektakle są niezwykle różnorodne, zatem zgromadzona publiczność z całą pewnością nie będzie miała szans się nudzić. Tym bardziej, że w programie wydarzenia jest cały szereg dodatkowych atrakcji - koncerty, pokaz charakteryzacji zorganizowany przez Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych, strefa gier planszowych firmy Trefl, pokazy baristyczne i degustacja pysznej kawy z wejherowskiej palarni PP Brothers. Warto wybrać się w dniach 14-16 listopada do Filharmonii, żeby podziwiać młodych teatralnych twórców. Przekonają się Państwo jak wspaniałe potrafią przygotowywać spektakle. - mówi Adam Szulc, kierownik działu marketingu i promocji Filharmonii Kaszubskiej.

Jurorami podczas XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych będą: aktorka filmowa i teatralno-musicalowa oraz wokalistka - Aneta Todorczuk, aktor filmowy i teatralny - Grzegorz Sierzputowski oraz współtwórca Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA - Michał Stachowski.

W drugim dniu Przeglądu, czyli 15 listopada Aneta Todorczuk wystąpi na scenie Filharmonii Kaszubskiej ze swoim recitalem "Projekt kOFFta". Aktorka wybrała najbardziej emocjonalne i kobiece utwory Jonasza Kofty. Doskonale zdaje sobie sprawę, że poeta świetnie rozumiał płeć piękną, a przy tym jego teksty brzmią niezwykle uniwersalnie; odbiera się je tak, jakby napisane były wczoraj. A jeśli dodać do tego wspaniałą muzyka elektroniczną skomponowaną przez Tomasza Krezymona - to przepis na udany wieczór. Bilety na ten spektakl nabyć można w kasach Filharmonii lub poprzez stronę internetową WCK.

Który zespół w tym roku okaże się najlepszy? Jaki spektakl spotka się z uznaniem jurorów? Komu uda się rozbawić zgromadzoną publiczność do łez? O tym przekonamy się w dniach 14-16 listopada br.

Szczegółowy program Przeglądu dostępny jest TUTAJ.

Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest bezpłatny.

opr. qrator

foto: P. BurdaPrzeczytaj również
To wydarzenie powstało z połączenia wielkiego entuzjazmu, pasji i pragnieniu zrobienia czegoś trudnego. Wejherowscy seniorzy pokazali, że przy odrobinie chęci można stworzyć teatr i występować na...

2019-11-08 19:12:54

Kaszuby oczami niemieckich studentów, którzy poprzez fotografie oddawali swoje wrażenia i postrzeganie naszego regionu. Poruszając się pomiędzy teraźniejszością a przeszłością jako regionu...

2019-11-10 16:00:29

Z okazji Roku Moniuszkowskiego Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w listopadzie i grudniu zaprasza na dwa wieczory z pieśniami tego wybitnego kompozytora.

2019-11-12 11:11:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!