ROK OKIEM POLICJI

ROK OKIEM POLICJI

Podczas tradycyjnej odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w...
PRZESZARŻOWAŁ

PRZESZARŻOWAŁ

Samochód cudzy więc można z nim robić co się chce? Wypożyczony w Traficar...
FESTIWAL SERC

FESTIWAL SERC

Po raz ósmy w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej...
WIECZORNY KONCERT KOLĘD

WIECZORNY KONCERT KOLĘD

Tradycja śpiewania kolęd jest bardzo żywa w naszym społeczeństwie. Lubimy...
POWALCZĄ O LAUR

POWALCZĄ O LAUR

Poznaliśmy uczestników V edycji Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta...
18
Sobota
Styczeń 2020
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LUTEREK 2019

2019-11-07 10:37:15

Przed nami XIV Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Po raz kolejny do Wejherowa zjadą się najlepsze amatorskie zespoły teatralne z całej Polski, by stanąć w szranki o prestiżową nagrodę Pegaza. Oprócz spektakli konkursowych organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dodatkowych.

Tegoroczny temat przewodni wydarzenia - "Śmiech na bis", nawiązuje do tematu VIII edycji OPMFT "Śmiech w literaturze i poza nią". Z całą pewnością zatem salwy śmiechu zabrzmią na widowni Filharmonii Kaszubskiej podczas konkursowych prezentacji. To już XIV edycja wydarzenia, a jeśli doliczyć do tego sześć edycji regionalnych - otrzymamy okrągłą dwudziestkę. Po raz pierwszy natomiast zostaną przyznane dodatkowe nagrody. Jedna przyznawana przez młodzieżowe jury, a druga ufundowana przez Alior Bank. Organizatorami wydarzenia nieodmiennie są Wejherowskie Centrum Kultury, oraz I Liceum Ogólnokształcące.

- Przed nami dwa dni prezentacji konkursowych. Będziemy gościli zespoły z całego kraju - od Suwałk, przez Lublin po Tarnów, ale nie tylko. Nie zabraknie bowiem przedstawicieli naszego regionu z Trójmiasta, czy z Wejherowa. Cieszymy się, że zespoły do nas wracają - jak choćby zeszłoroczni laureaci - Zespół Teatralny BIS. Tegoroczne spektakle są niezwykle różnorodne, zatem zgromadzona publiczność z całą pewnością nie będzie miała szans się nudzić. Tym bardziej, że w programie wydarzenia jest cały szereg dodatkowych atrakcji - koncerty, pokaz charakteryzacji zorganizowany przez Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych, strefa gier planszowych firmy Trefl, pokazy baristyczne i degustacja pysznej kawy z wejherowskiej palarni PP Brothers. Warto wybrać się w dniach 14-16 listopada do Filharmonii, żeby podziwiać młodych teatralnych twórców. Przekonają się Państwo jak wspaniałe potrafią przygotowywać spektakle. - mówi Adam Szulc, kierownik działu marketingu i promocji Filharmonii Kaszubskiej.

Jurorami podczas XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych będą: aktorka filmowa i teatralno-musicalowa oraz wokalistka - Aneta Todorczuk, aktor filmowy i teatralny - Grzegorz Sierzputowski oraz współtwórca Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA - Michał Stachowski.

W drugim dniu Przeglądu, czyli 15 listopada Aneta Todorczuk wystąpi na scenie Filharmonii Kaszubskiej ze swoim recitalem "Projekt kOFFta". Aktorka wybrała najbardziej emocjonalne i kobiece utwory Jonasza Kofty. Doskonale zdaje sobie sprawę, że poeta świetnie rozumiał płeć piękną, a przy tym jego teksty brzmią niezwykle uniwersalnie; odbiera się je tak, jakby napisane były wczoraj. A jeśli dodać do tego wspaniałą muzyka elektroniczną skomponowaną przez Tomasza Krezymona - to przepis na udany wieczór. Bilety na ten spektakl nabyć można w kasach Filharmonii lub poprzez stronę internetową WCK.

Który zespół w tym roku okaże się najlepszy? Jaki spektakl spotka się z uznaniem jurorów? Komu uda się rozbawić zgromadzoną publiczność do łez? O tym przekonamy się w dniach 14-16 listopada br.

Szczegółowy program Przeglądu dostępny jest TUTAJ.

Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest bezpłatny.

opr. qrator

foto: P. BurdaPrzeczytaj również
Tradycja śpiewania kolęd jest bardzo żywa w naszym społeczeństwie. Lubimy słuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów lub solistów, a nawet chętnie włączamy się do wspólnych śpiewów. Dużą...

2020-01-15 22:33:42

Jedno z najważniejszych wydarzeń duchowo-artystycznych zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek 27 stycznia 2020 r. w kościele p.w. Świętej Trójcy odbędzie się Verba Sacra – Modlitwy Katedr...

2020-01-15 19:48:36

Po raz ósmy w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej w Wejherowie zorganizowany zostanie Festiwal Serc – Charytatywne Kolędowanie. W ramach akcji, przez cały dzień podczas...

2020-01-16 20:06:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!