NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LICZENIE BEZDOMNYCH

2019-11-09 18:09:26

W ramach realizowanego od kilkunastu lat w Wejherowie programu "Pomagamy Bezdomnym", funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili spisu osób bezdomnych przebywających na terenie miasta. Sprawdzano pustostany, leśne szałasy i inne ogólnodostępne miejsca które chętnie odwiedzają bezdomni.

Akcja rozpoczęła się w październiku. Funkcjonariusze przez wiele dni sprawdzali wszystkie miejsca na terenie miasta, gdzie zwyczajowo chronią się bezdomni. W trakcie kontroli z osobami bezdomnymi przeprowadzane były wywiady środowiskowe oraz oferowana była im pomoc – pobyt w schronisku dla bezdomnych. Funkcjonariusze informowali także o możliwościach korzystania z bezpłatnych posiłków w stołówce klasztoru Ojców Franciszkanów. Strażnicy sprawdzali też, czy dana osoba nie jest poszukiwana przez organa ścigania.

Na terenie Wejherowa przebywa 16 bezdomnych, w tym 14 mężczyzn i 2 kobiety. Najstarszy bezdomny ma 63 lata. Najmłodszą bezdomną jest kobieta w wieku 28 lat. Aż 9 osób spośród bezdomnych pochodzi z Wejherowa. Z przeprowadzanych rozmów wynika, że główną przyczyną bezdomności jest alkohol i problemy rodzinne. Trzecim w kolejności wskazywanym powodem były problemy finansowe. Aż 15 bezdomnych jest także bezrobotnymi, a jeden z nich posiada rentę inwalidzką.

Bezdomni w Wejherowie utrzymują się przede wszystkim ze sprzedaży surowców wtórnych (złom, butelki, makulatura), żebractwa oraz zasiłków socjalnych, a także wsparcia finansowego od krewnych i znajomych.

W trakcie dokonywania spisu, wszystkim zaproponowano pobyt w schroniskach dla bezdomnych. Żaden z tej możliwości nie skorzystał. Bezdomni zostali także poinformowani, że wsparcie w każdej chwili mogą otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub w Straży Miejskiej. Tam mogą także otrzymać skierowanie i bilet na przejazd do schroniska dla bezdomnych.

qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
W kwietniu odbywać się będzie w Wejherowie Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie pozbyć się zalegających, uciążliwych śmieci i odpadków.

2021-04-06 09:40:51

Kolejne święta naznaczone są piętnem koronawirus. W okresie, kiedy spędzamy czas z bliższą i dalszą rodziną, zaleceniem jest przebywanie w izolacji. Świętom Wielkanocnym towarzyszy  bogaty...

2021-04-03 13:58:53

Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia, które zostanie po świętach. Podziel się tym, czego nie zjesz. Wesprzyj potrzebujących i przekaż jedzenie do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych.

2021-04-05 15:26:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!