BIBLIOTEKA NA LATO

BIBLIOTEKA NA LATO

O tym, że czytanie książek to dobry pomysł o każdej porze dnia, przypomina...
FESTIWAL FILMÓW KASZUBSKICH

FESTIWAL FILMÓW KASZUBSKICH

Zakończył się jubileuszowy X Festiwal Filmów Kaszubskich. Nagroda główna -...
ROMOWIE NA WYSTAWIE

ROMOWIE NA WYSTAWIE

Aż dwie unikatowe wystawy, obie traktujące o społeczności romskiej, można...
WPADŁ PRZEZ MONITORING

WPADŁ PRZEZ MONITORING

Włamał się do pomieszczeń PKP ale został zatrzymany. Pomógł monitoring...
COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
11
Sobota
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

2019-11-11 19:03:51

Kolejny raz wejherowianie pokazali jak można wspólnie, godnie i radośnie świętować rocznicę niepodległości Ojczyzny. Uroczysta Msza św., wspólny Pochód Niepodległości, śpiewanie pieśni patriotycznych i festyn w Parku Miejskim – tak przebiegała 101. rocznica odzyskania niepodległości.

O godzinie 11:00 w kościele pw. Trójcy Świętej odbyła się uroczysta Msza św. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, wojska, policji oraz innych służb mundurowych, a także młodzież szkolna i harcerze. Obecne były także liczne poczty sztandarowe.

Po Mszy św. wszyscy zebrali się na wejherowskim rynku. Po wykonaniu wspólnych pamiątkowych zdjęć uformował się pochód, który przy wtórze orkiestry dętej przemaszerował ulicami miasta do Parku Miejskiego. Kolumnę otwierali motocykliści i wozy strażackie OSP. Dalej szła orkiestra dęta a za nią kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej i poczty sztandarowe. Za nimi maszerowali uczniowie klas mundurowych szkół ponadpodstawowych, grupa rekonstrukcyjna Pułk Czarnieckiego oraz oficjele. Za nimi tłumnie, całymi rodzinami kroczyli mieszkańcy, udekorowani kotylionami, biało czerwonymi opaskami, trzymając w rękach flagi. Uczestnicy pochodu nieśli także ogromną, kilkunastometrową flagę biało-czerwoną.

Pochód wyruszył z rynku, po czym udał się deptakiem do ronda ul. Sobieskiego i 3 Maja, gdzie zakręcono w kierunku budynku starostwa Powiatowego. Z ul. 3 Maja skręcono w ul. 1 Maja. Parada przeszła dalej ul. św. Jacka, Parkową, po czym wszyscy weszli na teren Parku Miejskiego. Wszyscy zgromadzili się wokół małej sceny gdzie rozpoczęto wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Na uczestników parady czekało w parku i na parkingu muzeum wiele atrakcji. Na głodnych i spragnionych czekała gorąca herbata, kawa i ciepła grochówka. Było także stoisko z goframi i popcornem. Najmłodsi chętnie oglądali zabytkowe pojazdy woskowe, pożarnicze oraz stare samochody osobowe. Swój sprzęt prezentowały także: Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, Policja. Odważniejsi mogli spróbować swoich sił na strzelnicy paintballowej lub obejrzeć eksponaty geologiczne.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Ma być estetycznie i ekologicznie. W Wejherowie powstaną podziemne punkty selektywnej zbiórki odpadów, dostępne dla mieszkańców. Budowa pierwszego już trwa. Docelowo będzie ich osiem – każdy w...

2020-07-08 09:44:33

W związku z planowaną budową ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego Urząd Miasta zachęca wszystkich mieszkańców i właścicieli działek na tych ulicach do kontaktu w sprawie uzgodnienia i uwzględnienia w...

2020-07-09 10:00:42

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Wejherowie powstanie Kamienica Sztuki. Mieścić się będzie w zaadaptowanym i zmodernizowanym budynku przy ul. Sobieskiego,...

2020-07-09 11:02:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!