PALILI ODPADAMI

PALILI ODPADAMI

Tyle mówi się o smogu, jego kwpływie na zdrowy organizm i szkodliwości...
SAMOTNY MALUCH

SAMOTNY MALUCH

Była pijana i nie zauważyła że jej dziecko samo wyszło z domu. Błąkającego...
POSZUKIWANY

POSZUKIWANY

Komenda Powiatowa Policji poszukuje zaginionego Bartosza Młyńczyk l.17...
LODOWISKO JUŻ DZIAŁA

LODOWISKO JUŻ DZIAŁA

Miłośnicy jazdy na łyżwach czekali na ten dzień z niecierpliwością. Wczoraj...
JARMARK RĘKODZIEŁA

JARMARK RĘKODZIEŁA

Niespodzianka, pamiątka, upominek i prezent świąteczny. Komu brakuje...
11
Środa
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Biny, Damazego, Waldemara
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

2019-11-11 19:03:51

Kolejny raz wejherowianie pokazali jak można wspólnie, godnie i radośnie świętować rocznicę niepodległości Ojczyzny. Uroczysta Msza św., wspólny Pochód Niepodległości, śpiewanie pieśni patriotycznych i festyn w Parku Miejskim – tak przebiegała 101. rocznica odzyskania niepodległości.

O godzinie 11:00 w kościele pw. Trójcy Świętej odbyła się uroczysta Msza św. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, wojska, policji oraz innych służb mundurowych, a także młodzież szkolna i harcerze. Obecne były także liczne poczty sztandarowe.

Po Mszy św. wszyscy zebrali się na wejherowskim rynku. Po wykonaniu wspólnych pamiątkowych zdjęć uformował się pochód, który przy wtórze orkiestry dętej przemaszerował ulicami miasta do Parku Miejskiego. Kolumnę otwierali motocykliści i wozy strażackie OSP. Dalej szła orkiestra dęta a za nią kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej i poczty sztandarowe. Za nimi maszerowali uczniowie klas mundurowych szkół ponadpodstawowych, grupa rekonstrukcyjna Pułk Czarnieckiego oraz oficjele. Za nimi tłumnie, całymi rodzinami kroczyli mieszkańcy, udekorowani kotylionami, biało czerwonymi opaskami, trzymając w rękach flagi. Uczestnicy pochodu nieśli także ogromną, kilkunastometrową flagę biało-czerwoną.

Pochód wyruszył z rynku, po czym udał się deptakiem do ronda ul. Sobieskiego i 3 Maja, gdzie zakręcono w kierunku budynku starostwa Powiatowego. Z ul. 3 Maja skręcono w ul. 1 Maja. Parada przeszła dalej ul. św. Jacka, Parkową, po czym wszyscy weszli na teren Parku Miejskiego. Wszyscy zgromadzili się wokół małej sceny gdzie rozpoczęto wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Na uczestników parady czekało w parku i na parkingu muzeum wiele atrakcji. Na głodnych i spragnionych czekała gorąca herbata, kawa i ciepła grochówka. Było także stoisko z goframi i popcornem. Najmłodsi chętnie oglądali zabytkowe pojazdy woskowe, pożarnicze oraz stare samochody osobowe. Swój sprzęt prezentowały także: Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, Policja. Odważniejsi mogli spróbować swoich sił na strzelnicy paintballowej lub obejrzeć eksponaty geologiczne.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Tyle mówi się o smogu, jego kwpływie na zdrowy organizm i szkodliwości palenia w piecach odpadkami. Rosnie świadomość społeczna i poczucie odpowiedzilaności za trucie siebie i innychy. Tymczasem...

2019-12-11 09:31:17

Nowa strefa aktywności i zabaw została uruchomiona w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego. Będzie służyć zarówno podopiecznym ośrodka, jak i pozostałym mieszkańcom, którzy będą chcieli...

2019-12-10 09:38:53

Mikołaj przyjechał, rozdawał słodycze i wręczał prezenty, a plac Wejhera rozbłysnął świątecznymi iluminacjami. W piątek po południu na wejherowskim rynku odbył się tradycyjny festyn mikołajkowy.

2019-12-08 17:46:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!