Alfreda, Izydora, Zoriny
Strona główna » Sport

LIGOWE POTYCZKI

2019-11-16 09:29:06

W ten weekend nasze drużyny będą walczyć o ligowe punkty. Piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo w Ciechanowie, a piłkarze nożni WKS Gryf Wejherowo w zagrali w piątek w Łodzi, gdzie wysoko przegrali.

Tylko najwięksi optymiści mogli spodziewać się korzystnego wyniku w meczu 18. kolejki II ligi piłki nożnej w Łodzi, gdzie  tamtejszy Widzew, kandydat do awansu, zmierzył się z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania był jednak nadzwyczaj wyrównany. Gryf nie zamierzał się tylko bronić. Starał się atakować i miał kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Gospodarze nie forsowali tempa, a ich gra nie była najwyższej jakości. Wynik mógł otworzyć Widzew już w 19 minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Strzał szczęśliwie odbił nogami Wiesław Ferra. Jednak nic dwa razy się nie zdarza i przy drugiej "jedenastce" przeciwko Gryfowi, wykonywanej tuż przed przerwą przez Marcina Robaka, piłka odbiła się od słupka, potem od pleców interweniującego Ferry i wpadła do bramki. Do przerwy Widzew prowadził 1:0.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, którzy wyraźnie przyspieszyli tempo, dążąc do zdobycia kolejnych bramek. Gryf nadal starał się grać aktywnie ale szybko został sprowadzony na ziemię przez Daniela Tanżynę, gdy w 53 minucie padła druga bramka dla Widzewa. Gospodarze szybko poszli za ciosem i po siedmiu minutach strzelili trzecią bramkę – strzelcem Rafał Wolsztyński. To podcięło skrzydła żółto-czarnym, którzy zdali sobie sprawę, że tego meczu nie wygrają. Widzew niepodzielnie panował na boisku i dyktował swoje warunki. Wynik ustalił w 83 minucie Przemysław Kita, strzelając czwartą bramkę dla gospodarzy.

W piątkowym meczu II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo przegrywa na wyjeździe z Widzewem Łódź 0:4 (0:1). Gdyby nie szczęśliwa bramka dla gospodarzy w końcówce pierwszej połowy, wynik mógłby być inny, tym bardziej że w pierwszej połowie żółto-czarni grali naprawdę nieźle.

Być może lepsze wieści napłyną z Ciechanowa, gdzie w ramach rozgrywek I ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo zmierzą się z Jurandem Ciechanów. Tytani z meczu na mecz prezentują się lepiej. Zdobywają kolejne doświadczenia, co daje nadzieje na korzystny wynik w Ciechanowie. Jurand z dwoma zwycięstwami zajmuje aktualnie 9. miejsce w tabeli. Jest to więc przeciwnik w zasięgu żółto-czerwonych. Jaki będzie wynik, dowiemy się w sobotę. Tytani i Jurand wybiegną na parkiet o godzinie 18:00.

Najbliższy weekend będzie uboższy w wydarzenia sportowe spośród naszych ligowych drużyn uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu centralnym grać będzie jedynie Gryf Wejherowo. Żółto-czarni...

2019-11-22 14:35:36

W ten weekend mamy do wyboru dwa wydarzenia sportowe, mecz piłki nożnej i piłki ręcznej. Obie wejherowskie drużyny podejmą swoich przeciwników na własnych boiskach i powalczą o ligowe punkty.

2019-11-09 12:39:16

Obie wejherowskie drużyny grające w ligowych rozgrywkach na szczeblu centralnym, rozgrywają dziś swoje mecze i obie w sobotę zagrają na wyjeździe.