TENISOWA UCZTA

TENISOWA UCZTA

Aż dwa turnieje tenisowe w ciągu tygodnia. Amatorzy tenisa ziemnego i...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Wczoraj, w całym województwie pomorskim nie stwierdzono żadnego nowego...
LAUREAT KONKURSU

LAUREAT KONKURSU

Młody lubinianin w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Koloratrium"....
MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI…

MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI…

Złaknieni piłkarskich emocji czekaliśmy na wznowienie rozgrywek II ligi...
PIJANY WIÓZŁ DZIECI

PIJANY WIÓZŁ DZIECI

Włos się jeży na głowie. Trudno o bardziej skrajny przykład...
5
Piątek
Czerwiec 2020
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY

2019-11-23 14:54:26

Jednym z ostatnich akordów Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości był rozegrany w piątek IV Szkolny Konkurs Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego, w którym udział wzięły drużyny ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. W turnieju zwyciężyła ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.

W miniony piątek w dużej sali Starostwa Powiatowego zgromadzili się uczniowie 8 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. W szranki stawały czteroosobowe drużyny, reprezentacje każdej ze szkół. W ramach Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości najpierw rozwiązywali test składający się z 20 pytań, a w części drugiej przygotowywali i prezentowali rozwiązania dwóch zadań opisowych.

Zmagania konkursowe otworzyła starosta Gabriela Lisius, życząc wszystkim uczestnikom owocnego współzawodnictwa, przypominając jednocześnie o wielu inicjatywach w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości, kierowanych do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dr Stanisława Kierznikowicz wiceprezes organizacji pracodawców "Pracodawcy Pomorza", Rafał Gierszewski kanclerz Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, Tomasz Magulski specjalista w Wydziale Rozwoju i Programów Europejskich Starostwa Powiatowego.

Po zsumowaniu punktów z obu etapów rywalizacji okazało się, że zwycięzcą czwartej edycji Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego została ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Zwycięzcy otrzymali okazały puchar, medale oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Upominki-niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy otrzymały także pozostałe drużyny.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o przedsiębiorczości oraz kształtowanie i promowanie probiznesowych postaw wśród młodzieży. Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywał sięw dniach 18-22 listopada 2019 r.

qrator

foto: Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
Młody lubinianin w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Koloratrium". Tomek Skiba, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie został jednym z pięciu nagrodzonych za wykonanie pracy plastycznej.

2020-06-04 09:27:41

Skuteczna rekrutacja w czasie pandemii także jest możliwa. I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie zdecydowało się zorganizować tzw. dni otwarte, w Internecie. Będzie można nie tylko zobaczyć...

2020-05-21 12:35:54

Od najbliższego piątku rusza rekrutacja w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej na rok akademicki 2020/2021. W tym roku po raz pierwszy można składać dokumenty na nowy kierunek – pielęgniarstwo.

2020-05-13 20:49:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!