KOLEJNYCH 3 CHORYCH

KOLEJNYCH 3 CHORYCH

Poniedziałkowy ranek przyniósł informację o kolejnych zachorowaniach na...
ZAKAŻENIE W GNIEWINIE

ZAKAŻENIE W GNIEWINIE

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została...
DANE EPIDEMIOLOGICZNE

DANE EPIDEMIOLOGICZNE

Wciąż dużo zachorowań w powiecie wejherowskim. W całym województwie...
KOLEJNE LABORATORIUM

KOLEJNE LABORATORIUM

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Laboratorium diagnostyczne Invicta...
LASY NIEDOSTĘPNE

LASY NIEDOSTĘPNE

Ta informacja zasmuciła wielu mieszkańców. Rząd zabrał jedną z ostatnich...
7
Wtorek
Kwiecień 2020
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Donata, Herminy, Rufina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY

2019-11-23 14:54:26

Jednym z ostatnich akordów Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości był rozegrany w piątek IV Szkolny Konkurs Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego, w którym udział wzięły drużyny ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. W turnieju zwyciężyła ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.

W miniony piątek w dużej sali Starostwa Powiatowego zgromadzili się uczniowie 8 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. W szranki stawały czteroosobowe drużyny, reprezentacje każdej ze szkół. W ramach Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości najpierw rozwiązywali test składający się z 20 pytań, a w części drugiej przygotowywali i prezentowali rozwiązania dwóch zadań opisowych.

Zmagania konkursowe otworzyła starosta Gabriela Lisius, życząc wszystkim uczestnikom owocnego współzawodnictwa, przypominając jednocześnie o wielu inicjatywach w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości, kierowanych do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dr Stanisława Kierznikowicz wiceprezes organizacji pracodawców "Pracodawcy Pomorza", Rafał Gierszewski kanclerz Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, Tomasz Magulski specjalista w Wydziale Rozwoju i Programów Europejskich Starostwa Powiatowego.

Po zsumowaniu punktów z obu etapów rywalizacji okazało się, że zwycięzcą czwartej edycji Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego została ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Zwycięzcy otrzymali okazały puchar, medale oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Upominki-niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy otrzymały także pozostałe drużyny.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o przedsiębiorczości oraz kształtowanie i promowanie probiznesowych postaw wśród młodzieży. Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywał sięw dniach 18-22 listopada 2019 r.

qrator

foto: Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
W ramach lekcji o samorządzie odbywających się w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbył się panek dyskusyjny młodzieży szkolnej, którego gośćmi byli wejherowscy samorządowcy.

2020-02-14 12:52:04

W siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie odbył się etap rejonowy IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość", w...

2020-02-14 12:26:03

Na przełomie stycznia i lutego Kaszubsko Pomorska Szkoła wyższa w Wejherowie podpisała kolejne porozumienia o współpracy z instytucjami z terenu powiatu wejherowskiego. Nowymi partnerami zostali:...

2020-02-07 13:43:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!