31
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

DOTKLIWA PORAŻKA

2019-11-24 18:45:54

Wysoka porażka Gryfu Wejherowo w Katowicach. Pierwsza bramka padła już w 2 minucie spotkania, a ostatecznie skończyło się na straconych 4 bramkach. Kryzys w szeregach żółto-czarnych trwa i nic nie zapowiada jego końca.

W sobotnim meczu 19. kolejki II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo zmierzył się na wyjeździe z drużyną GKS Katowice. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli gospodarze i bardzo szybko to udowodnili. Już w 2 minucie piłkę do bramki Gryfa skierował Dawid Rogalski. Gospodarze bardzo szybko poszli za ciosem i w 7 minucie zdobyli drugą bramkę, którą strzelił Szymon Kiebzak. Zadowoleni z przebiegu gry katowiczanie zwolnili tempo i kontrolowali przebieg gry. Rozbity Gryf długo nie mógł dojść do siebie i nie stwarzał GKS-owi zbyt wielu problemów. Dopiero pod koniec pierwszej połowy wejherowianie zaczęli poważnie zagrażać bramce gospodarzy a najlepszą okazję do strzelenia bramki kontaktowej miał Bartosz Gąsior, który co prawda skierował piłkę do bramki ale był na pozycji spalonej.

Po przerwie GKS ponownie ostro zabrał się do roboty. Sygnał ostrzegawczy jaki otrzymali przed przerwą podziałał na nich mobilizująco. Gryf także nie zamierzał poddawać się bez walki i ruszył do ataku. Pod obiema bramkami zrobiło się ciekawie. W 51 minucie meczu znakomitą akcję żółto-czarnych pięknym strzałem wykończył Maksymilian Hebel, jednak jego strzał z najwyższym trudem bramkarz sparował na słupek. W odpowiedzi w 60 minucie meczu gospodarze strzelają kolejnego gola. Strzał z dystansu Grzegorza Rogala znalazł drogę do bramki Gryfa. Taki obrót sprawy podłamał naszych piłkarzy, którzy od tego momentu stracili nadzieję. Wynik meczu ustalił w 81 minucie Patryk Szwedzik, który zdobył czwartą bramkę dla katowiczan.

W 19. kolejce spotkań II ligi piłki nożnej GKS Katowice pokonuje na własnym boisku Gryf Wejherowo 4:0 (2:0). Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Szkoda, że wejherowianie nie strzelili nawet bramki. Oceniając przebieg gry, honorowe trafienie im się należało. Kolejna przegrana powoduje "zabetonowanie" naszej drużyny na ostatnim miejscu w tabeli.

opr. qrator

Za dwa tygodnie wznowione zostaną rozgrywki II ligi piłki nożnej i piłkarze znowu wybiegną na boisko. WKS Gryf Wejherowo na własnym stadionie zmierzy się z Pogonią Siedlce. Kibice i piłkarze nie...

2020-05-19 10:34:33

Przebieg tego meczu mógłby posłużyć na scenariusz kasowego horroru. Takie nagromadzenie emocji rzadko się zdarza. Spotkanie obfitujące w zwroty akcji zakończyło się sukcesem wejherowian. Gryf...