PIENIĄDZE NA DROGI

PIENIĄDZE NA DROGI

Są oszczędności, będą wyremontowane drogi. We środę Wojewoda Pomorski...
DRZEWKO DLA CIEBIE

DRZEWKO DLA CIEBIE

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia wielu  z nas...
NIEWIELE ZABRAKŁO…

NIEWIELE ZABRAKŁO…

Tuż za podium uplasowała się ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w z...
KONCERT BOŻONARODZENIOWY

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Najbliższe spotkanie z muzyką Kaszub będzie mieć charakter...
PLEBISCYT MIAST

PLEBISCYT MIAST

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Świeć Się z Energą, w której udział...
14
Sobota
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

AKADEMIA CHÓRALNA - FOTO

2019-11-24 22:36:37

Na koncercie finałowym, który był podsumowaniem tegorocznej edycji programu Śpiewająca Polska, w gościnnych murach Filharmonii Kaszubskiej, spotkały się chóry dziecięce i młodzieżowe z Pomorza. Wspaniałe przeżycie dla młodych chórzystów i wielka atrakcja dla słuchaczy.

W roku 2019 dyrygenci z regionu pomorskiego uczestniczący w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska" wraz ze swoim koordynatorem Ewą Rocławską spotkali się w niedzielę 24 listopada w Filharmonii Kaszubskiej na Koncercie Finałowym Chórów, który był podsumowaniu bieżącej edycji projektu. Na scenie w krótkich programach zaprezentowały się wszystkie chóry z Pomorza, które wzięły udział w tegorocznej edycji "Śpiewającej Polski". W kolejności na scenie zaprezentowały się:

  • Chór Singing Notes z Gdańska - dyrygent Aleksandra Swiątek,
  • Chór Szkolny Chór Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie - dyrygent Wojciech Gdaniec,
  • "Kamertonki" - Chór Szkolny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie - dyrygent Tomasz Becker,
  • Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie - dyrygent Aleksandra Janus,
  • "Pasjonatka" Chór przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie - dyrygent Karolina Kornas,
  • "Słoneczny Squad" Chór Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu - dyrygent Eliza Kaczmarczyk,
  • Kameralny Chór Żeński I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie - dyrygent Tomasz Chyła,
  • "Fryderyki" Chór Szkolny Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie - dyrygent Agata Jasińska-Krajnowska, który wystąpił wspólnie z zespołem instrumentalnym oraz z towarzyszeniem chóru dziecięcego "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie i chóru Szkoły Yamaha w Wejherowie - opiekun Karolina Szczepańska.

Wszystkie chóry zaprezentowały wysokie umiejętności nie tylko śpiewacze ale także interpretatorskie i choreograficzne. Repertuar był różnorodny. Oprócz utworów o treści patriotycznej pojawiło się wiele pieśni Stanisława Moniuszki (rok 2019 został ustanowiony Rokiem Moniuszkowskim) oraz rozrywkowej.

Akademia Chóralna - "Śpiewająca Polska" to projekt stanowiący platformę rozwoju polskiej chóralistyki, począwszy od chórów szkół podstawowych, młodzież ponadpodstawową i akademicką, po przygotowanie młodzieży muzycznie kształconej do śpiewu w zespołach zawodowych. Celem nadrzędnym projektu jest rozpowszechnienie śpiewu poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów. Jedną z gałęzi projektu Akademia Chóralna jest Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska", który od 2015 został włączony do Projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki. Ogólnopolski Pro­gram Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska skie­ro­wa­ny jest do dzieci i młodzieży, by przez śpiew mogły ra­do­wać się ży­ciem, do­świad­czać bo­gac­twa mu­zy­ki, czer­pać sa­tys­fak­cję ze wspól­ne­go śpie­wa­nia i otwie­rać się na świat kul­tu­ry.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Najbliższe spotkanie z muzyką Kaszub będzie mieć charakter bożonarodzeniowy. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na koncert "Na niebie skrzi sã gwiôzda".

2019-12-12 12:57:38

W najbliższą sobotę na wejherowskim rynku odbędzie się piknik integracyjny dla dzieci organizowany przez Dziecięcy Integracyjny Klub Tao. Będą liczne konkursy, wspólna zabawa i niespodzianki.

2019-12-10 08:57:19

Miłośnicy jazdy na łyżwach czekali na ten dzień z niecierpliwością. Wczoraj oficjalnie rozpoczął się sezon łyżwiarki na sztucznym lodowisku przy Szkle Podstawowej nr 8 w Wejherowie.

2019-12-10 10:09:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!