ROK OKIEM POLICJI

ROK OKIEM POLICJI

Podczas tradycyjnej odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w...
PRZESZARŻOWAŁ

PRZESZARŻOWAŁ

Samochód cudzy więc można z nim robić co się chce? Wypożyczony w Traficar...
FESTIWAL SERC

FESTIWAL SERC

Po raz ósmy w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej...
WIECZORNY KONCERT KOLĘD

WIECZORNY KONCERT KOLĘD

Tradycja śpiewania kolęd jest bardzo żywa w naszym społeczeństwie. Lubimy...
POWALCZĄ O LAUR

POWALCZĄ O LAUR

Poznaliśmy uczestników V edycji Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta...
18
Sobota
Styczeń 2020
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

AKADEMIA CHÓRALNA - FOTO

2019-11-24 22:36:37

Na koncercie finałowym, który był podsumowaniem tegorocznej edycji programu Śpiewająca Polska, w gościnnych murach Filharmonii Kaszubskiej, spotkały się chóry dziecięce i młodzieżowe z Pomorza. Wspaniałe przeżycie dla młodych chórzystów i wielka atrakcja dla słuchaczy.

W roku 2019 dyrygenci z regionu pomorskiego uczestniczący w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska" wraz ze swoim koordynatorem Ewą Rocławską spotkali się w niedzielę 24 listopada w Filharmonii Kaszubskiej na Koncercie Finałowym Chórów, który był podsumowaniu bieżącej edycji projektu. Na scenie w krótkich programach zaprezentowały się wszystkie chóry z Pomorza, które wzięły udział w tegorocznej edycji "Śpiewającej Polski". W kolejności na scenie zaprezentowały się:

  • Chór Singing Notes z Gdańska - dyrygent Aleksandra Swiątek,
  • Chór Szkolny Chór Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie - dyrygent Wojciech Gdaniec,
  • "Kamertonki" - Chór Szkolny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie - dyrygent Tomasz Becker,
  • Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie - dyrygent Aleksandra Janus,
  • "Pasjonatka" Chór przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie - dyrygent Karolina Kornas,
  • "Słoneczny Squad" Chór Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu - dyrygent Eliza Kaczmarczyk,
  • Kameralny Chór Żeński I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie - dyrygent Tomasz Chyła,
  • "Fryderyki" Chór Szkolny Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie - dyrygent Agata Jasińska-Krajnowska, który wystąpił wspólnie z zespołem instrumentalnym oraz z towarzyszeniem chóru dziecięcego "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie i chóru Szkoły Yamaha w Wejherowie - opiekun Karolina Szczepańska.

Wszystkie chóry zaprezentowały wysokie umiejętności nie tylko śpiewacze ale także interpretatorskie i choreograficzne. Repertuar był różnorodny. Oprócz utworów o treści patriotycznej pojawiło się wiele pieśni Stanisława Moniuszki (rok 2019 został ustanowiony Rokiem Moniuszkowskim) oraz rozrywkowej.

Akademia Chóralna - "Śpiewająca Polska" to projekt stanowiący platformę rozwoju polskiej chóralistyki, począwszy od chórów szkół podstawowych, młodzież ponadpodstawową i akademicką, po przygotowanie młodzieży muzycznie kształconej do śpiewu w zespołach zawodowych. Celem nadrzędnym projektu jest rozpowszechnienie śpiewu poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów. Jedną z gałęzi projektu Akademia Chóralna jest Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska", który od 2015 został włączony do Projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki. Ogólnopolski Pro­gram Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska skie­ro­wa­ny jest do dzieci i młodzieży, by przez śpiew mogły ra­do­wać się ży­ciem, do­świad­czać bo­gac­twa mu­zy­ki, czer­pać sa­tys­fak­cję ze wspól­ne­go śpie­wa­nia i otwie­rać się na świat kul­tu­ry.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Tradycja śpiewania kolęd jest bardzo żywa w naszym społeczeństwie. Lubimy słuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów lub solistów, a nawet chętnie włączamy się do wspólnych śpiewów. Dużą...

2020-01-15 22:33:42

Po raz ósmy w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej w Wejherowie zorganizowany zostanie Festiwal Serc – Charytatywne Kolędowanie. W ramach akcji, przez cały dzień podczas...

2020-01-16 20:06:57

Jedno z najważniejszych wydarzeń duchowo-artystycznych zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek 27 stycznia 2020 r. w kościele p.w. Świętej Trójcy odbędzie się Verba Sacra – Modlitwy Katedr...

2020-01-15 19:48:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!