31
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

BRĄZ JUDOCZKI

2019-11-25 10:07:03

Swój pierwszy medal dużej, międzynarodowej imprezy w rywalizacji wśród juniorów młodszych wywalczyła Agata Syska. W zakończonym w ten weekend turnieju judo - Tiger CUP - Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy, będące jednocześnie zawodami z cyklu Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, wywalczyła brąz.

Zawody odbyły się w hali OKR Atol w Oleśnicy w dniach 23 – 24 listopada br. Był to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów judo w Polsce. Wzięło w nim udział około 500 zawodników i zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi (rocznik 2003 – 2004) i juniorzy (rocznik 1999-2002). Oprócz zawodników z Polski pojawili się także judocy z Kanady, Czech, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Lichtensteinu i Luksemburga.

Wśród startujących była Agata Syska (UKS Team Dragon Wejherowo), która na zawodach startowała w barwach AZS-AWFiS Gdańsk. Nasz utalentowana judoczka, walcząca w kategorii wagowej do 52 kg bez problemu rozprawiała się ze swoimi przeciwniczkami. Przegrała tylko jedną walkę z późniejszą zwyciężczynią turnieju Veroniką Horakową z Judo Klub Olomouc (Czechy). Swój udział w Tiger Cup Agata zakończyła na trzecim miejscu z brązowym medalem.

Był to pierwszy medal naszej młodej zawodniczki wywalczony w rywalizacji juniorów młodszych, na zawodach rangi Pucharu Polski. Do tej pory startowała w kategorii wiekowej młodziczek, gdzie świetnie sobie radziła, zdobywając nawet tytuł Wicemistrzyni Polski. Debiut w starszej kategorii wiekowej wypadł więc bardzo dobrze.

Tiger Cup Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów został zorganizowany przez Polski Związek Judo, Miasto Oleśnica, OKR ATOL i KS Judo Tigers.

opr. Tomasz Magulski

W minione weekend w Wejherowie królowało karate tradycyjne. W sobotę odbywał się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, a w niedzielę Przedszkolandia, w której rywalizowali najmłodsi.

2020-03-09 11:45:26

Aż dwa turnieje kickboxerskie odbywały się w miniony weekend w Luzinie. Kadeci młodsi, starsi i juniorzy walczyli w Otwartym Pucharze Polski w Kickboxingu w formule pointfighting oraz Otwartych...

2020-03-03 10:09:35

Młoda pięściarka WKB Gryf w pięknym stylu zwyciężyła w zawodach eliminacyjnych do X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek i tym samym wywalczyła sobie prawo uczestnictwa w Mistrzostwach...