WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PREZENT DLA STRAŻAKÓW

2019-11-25 22:52:59

Wejherowscy strażacy wzbogacili się o nową łódź ratowniczą, która służyć będzie do akcji na terenie powiatu. Uroczyste przekazanie nowego sprzętu miało miejsce w miniony piątek podczas zbiórki z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości, w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wejherowie przy ul. Tartacznej.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez Dowódcę uroczystości bryg. Tomasza Kołakowskiego do Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego. Później głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Wejherowie st. bryg. Jacek Nwęgłowski. Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Niepodległości odczytany został list okolicznościowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, kierowany do funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych straży pożarnej.

W trakcie uroczystości odbyło się także ślubowanie nowego funkcjonariusza PSP oraz  wręczono awanse służbowe w stopniach i stanowiskach służbowych dla wyróżniających się funkcjonariuszy.

W dalszej części uroczystości dokonano oficjalnego przekazana nowej płaskodennej motorowej łodzi ratowniczej wraz z przyczepą do jej przewozu, która wchodzi do służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wejherowie. Zakup został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku (67 tys. zł), fundacji Lotos (40 tys. zł) oraz Starostwa Powiatowego (13 tys. zł).

Dotychczas użytkowana łódź, która wychodzi ze służby, decyzją Pomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, została przekazana na wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzepczu.

Ponadto, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Rumi, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Rumi otrzymała nową kameę termowizyjną.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi: W uroczystości udział wzięli: nadbryg. Tomasz Komoszyński - Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski, Jacek Thiel - wicestarosta, Józef Reszke - Przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego, ks. prałat Tadeusz Reszka - Proboszcz Parafii p.w. św. Trójcy w Wejherowie, Ariel Sinicki Przewodniczący Rady Miasta Rumi, Bogusława Engelbrecht - Wójt Gminy Linia, Piotr Pryczkowski - Komendant Straży Pożarnej Lotos, Wiesław Labuda - Prezes Zarządu Fundacji Lotos.

opr. qratorPrzeczytaj również
Na swojej posesji urządzili sobie palenisko. Interweniowali strażacy i strażnicy miejscy. Teraz, za spalanie śmieci i odpadów mieszkańcy trafią przed oblicze sądu.

2020-04-27 12:26:38

Po złagodzeniu obostrzeń wywołanych korona wirusem, od poniedziałku możemy swobodnie korzystać z dobrodziejstw leśnych spacerów. Panuje w nich jednak susza, dlatego pamiętajmy o zachowaniu...

2020-04-22 09:35:58

Tragiczny w skutkach pożar w kamienicy na ulicy Kopernika. Pomimo dokonanej w trakcie akcji gaśniczej ewakuacji, jedna osoba nie żyje.

2020-03-23 08:24:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!