12345
Alfreda, Izydora, Zoriny

CUDU NIE BYŁO

2019-12-01 20:44:53

Były emocje, była walka ale zabrakło umiejętności i odrobiny szczęścia. W ostatnim meczu w tym roku piłkarze Gryfu Wejherowo przegrali na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola 2:3. Wejherowianie są najsłabszą drużyną w stawce z najgorszym bilansem zwycięstw i porażek.

Tylko dwa zwycięstwa w dziewiętnastu meczach, taki był bilans żółto-czarnych przed niedzielnym spotkaniem ze Stalą Stalowa Wola. Kibice, którzy przybyli na Wzgórze Wolności liczyli na zwycięstwo gospodarzy. Wszyscy chcieli pozytywnie zakończyć rok 2019. Dwudziesta kolejka spotkań II ligi piłki nożnej nie okazała się jednak dla nas pozytywna.

Początek spotkania to przewaga przyjezdnych. Stal, która także znajduje się w strefie spadkowej, wyszła na boisko mocno zmotywowana aby zdobyć pełną pulę punktów. Ataków na bramkę żółto-czarnych nie brakowało. Na szczęście dobrze spisywała się obrona i bramkarz. Zdecydowanie gorzej było w ataku, który praktycznie nie istniał. Przewaga gości była znaczna i tylko kwestą czasu było, aż padną bramki. Pierwsza padła w 25 minucie, strzelcem był Robert Dadok. Stal, zadowolona z przebiegu spotkania zwolniła nieco tempo gry, co natychmiast wykorzystali spychani do tej pory do defensywy gryfici. Nasi piłkarze wreszcie zaczęli śmielej atakować. Gra się wyrównała, a nawet zarysowała się przewaga żółto-czarnych. Cóż z tego, skoro w 42 minucie padła druga bramka dla gości, którą strzelił Michał Fidziukiewicz.

Druga połowa zaczęła się spokojniej i była znacznie bardziej wyrównana. Obie drużyny starały się strzelić bramkę ale przez długi czas nikomu się to nie udawało. Dopiero w 72 minucie padł upragniony gol kontaktowy dla Gryfu. Celnym strzałem popisał się Maksymilian Hebel. To wlało nadzieje w serca kibiców i piłkarzy, że jest możliwe odwrócenie niekorzystnego wyniku. Nadzieja gwałtownie zgasła w 85 minucie gdy Przemysław Stelmach zdobył trzecią bramkę dla gości. Gryf się nie poddał. Pomimo tego, że zostało raptem kilka minut gry, ruszyli odrabiać straty. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółto-czarni strzelili drugą bramkę, strzelcem ponownie Maksymilian Hebel ale pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

W 20. kolejce II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo przegrywa na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola 2:3 (0:2). Oznacza to, że przerwę zimową żółto-czarni spędzą na ostatnim miejscu w tabeli.

Wysoka porażka Gryfu Wejherowo w Katowicach. Pierwsza bramka padła już w 2 minucie spotkania, a ostatecznie skończyło się na straconych 4 bramkach. Kryzys w szeregach żółto-czarnych trwa i nic...

2019-11-24 18:45:54

Remis który ma smak porażki. Po zaciętym i wyrównanym meczu Gryf miał wszystko w swoich rękach. Przy bezbramkowym remisie, pod koniec spotkania sędzi podyktował rzut karny dla wejherowian....

2019-11-11 20:15:29

Rozgromiony na wyjeździe Gryf Wejherowo spada na ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Sytuacja żółto-czarnych staje się wręcz katastrofalna. Co gorsza, gra całego zespołu nie napawa optymizmem.