SPRAWDŹ KĄPIELISKO

SPRAWDŹ KĄPIELISKO

Gdzie można bezpiecznie wypoczywać nad wodą i kapać się. Z pomocą...
POLICJANCI NA OBOZIE

POLICJANCI NA OBOZIE

W rmach letniej akcji profilaktyczno-edukacyjnej, mundurowi odwiedzają...
BRAK NOWYCH ZACHOROWAŃ

BRAK NOWYCH ZACHOROWAŃ

Weekend nie przyniósł zmian w zakresie zagrożenia epidemicznego Sars-CoV-2....
SPADŁ NA ULICĘ

SPADŁ NA ULICĘ

Pies wypadł z mieszkania na trezcim piętrze i spadł na bruk. Na szczęście...
EKO-FABRYKA

EKO-FABRYKA

Kolejny krok na drodze do wybudowania Eko-Fabryki. W zeszłym tygodniu...
15
Środa
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

FORCECON

2019-12-01 21:39:57

Odliczamy dni do Zlotu Fanów Gwiezdnych Wojen w Wejherowie FORCECON 2019. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji i niespodzianek. Fanów gwiezdnej sagi nurtuje pytanie, czy czwarta edycja zloty nie będzie aby ostatnią. Wraz z premierą IX części Gwiezdnych Wojen cykl definitywnie ma się skończyć. Co dalej?

IV Zlotu Fanów Gwiezdnych Wojen FORCECON 2019 w Wejherowie odbędzie się w sobotę 21 grudnia br., dwa dni po polskiej premierze filmu "Star Wars IX: Skylwaker. Odrodzenie". Uroczyste otwarcie Zlotu nastąpi o godzinie 14:00 – tradycyjnie na miejskim rynku, pod pomnikiem Jakuba Wejhera, który tradycyjnie tego dnia zostanie ucharakteryzowany na Dartha Vadera. Stamtąd nastąpi przemarsz do Filharmonii Kaszubskiej (Wejherowskie Centrum Kultury), gdzie odbędą się główne atrakcje Zlotu: projekcja filmu, prelekcje, wystawy, konkursy strojów, kiermasze gadżetów, gry planszowe i konsolowe i mnóstwo innych atrakcji.

Gościem Specjalnym tegorocznego ForceConu będzie Gerald Home, aktor grający w "Powrocie Jedi", gdzie wcielał się w dwie postaci: oficera Mon Calamari z floty Admirała Ackbara oraz doradcy Jabby Tesseka.

Nowością tegorocznego Zlotu będzie Mobilna Gra Miejska "Po Moc!". Początek o godzinie 12:00 na skwerze im. Reginy Osowickiej (obok Filharmonii Kaszubskiej). Rozstrzygnięcie gry i wręczenie nagród nastąpi w Filharmonii Kaszubskiej.

Tradycją jest także spotkanie członków klubu rekonstrukcyjnego Legion 501 Pomeranian Squad z dziećmi przebywającymi w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

Szczegółowe informacje na temat Zlotu publikujemy poniżej.

Czy IV Zlotu Fanów Gwiezdnych Wojen FORCECON będzie ostatnią tego typu imprezą? Być może na Zlocie znajdziemy odpowiedź na to pytanie. Warto przypomnieć, że pierwsze spotkanie fanów, które miało miejsce w 2016 roku, towarzyszyło polskiej premierzefilmu osadzonego w świecie gwiezdnej sagi – "Łotr 1: Gwiezdne Wojny - historie". W kolejnych latach impreza zawsze była powiązana z kolejnymi premierami filmowymi: "Ostatni Jedi" (2017), "Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie" (2018). W tym roku Zlot powiązany jest z premierą ostatniego filmu trzeciej (i ostatniej) części trzeciej trylogii Gwiezdnych Wojen – "Skywalker. Odrodzenie". Co dalej będzie z tą imprezą? Czy zostanie zakończona, czy może zmieni swoją formułę?

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Aż dwie unikatowe wystawy, obie traktujące o społeczności romskiej, można oglądać w galerii i foyer Filharmonii Kaszubskiej. Dla wielu osób może to być pierwsza okazja na zapoznanie się z romskim...

2020-07-10 11:07:03

O tym, że czytanie książek to dobry pomysł o każdej porze dnia, przypomina nowy zegar, który pojawił się na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Zamiast cyfr znajdują się tam...

2020-07-11 13:18:54

Port Rumia przygotował nie lada atrakcję dla miłośników najpopularniejszej gwiezdnej sagi! Od 6 lipca będzie można obejrzeć wyjątkowe modele inspirowane kultowymi pojazdami kosmicznymi, a także...

2020-07-03 10:01:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!