NIERÓWNA WALKA Z KALORIAMI

NIERÓWNA WALKA Z KALORIAMI

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, który zakończy Środa...
AUTORZY NA START

AUTORZY NA START

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza...
SZCZĘŚLIWE KURSANTKI

SZCZĘŚLIWE KURSANTKI

Kolejna grupa pań ukończyła kurs samoobrony, co zostało potwierdzone...
III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
21
Piątek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RONDO I ULICA

2019-12-23 10:05:10

Choć oficjalnie przebudowane skrzyżowania wraz ze zmodernizowana ulicą Karnowskiego oddano do użytku w miniony piątek, kierowcy już od kilkunastu dni z niego korzystali. Patronem nowego ronda, decyzją Rady Miasta Wejherowa, został działacz kaszubski i poeta Jan Karnowski.

Przebudowa i modernizacja ul. Karnowskiego wraz z budową ronda polegała na wykonaniu całkowicie nowej nawierzchni, chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku około 700 metrów. Wymagało to przebudowania wszystkich podziemnych instalacji teletechnicznych, gazowych, elektroenergetycznych, wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnej. W ramach inwestycji powstały także wjazdy do posesji i zatoki autobusowe. Przebudowa miała charakterkompleksowy. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu i zakończyły po około sześciu miesiącach, w grudniu.

Wykonany odcinek to kolejny element Zachodnio-Północnego Połączenia Drogowego Wejherowa, które sukcesywnie od kilku lat jest etapami realizowane z myślą o przekierowaniu ruchu samochodowego z zakorkowanego centrum miasta na jego obrzeża. W ten sposób Wejherowo przygotowuje się na zmiany w natężeniu ruchu pojazdów który prognozowany jest w związku z budową nowej drogi ekspresowej – Trasy Kaszubskiej.

Inwestycja kosztowała ok. 6,5 mln zł, z czego blisko 2,3 mln zł pochodziło ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, a około 500 tys. zł w formie pracy własnej dołożył PEWiK.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępcy prezydenta Wejherowa – Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, starosta Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, przewodniczący Rady Powiatu Józef Reszke, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tokłowicz oraz radni miejscy i powiatowi.

qratorPrzeczytaj również
Kolejna grupa pań ukończyła kurs samoobrony, co zostało potwierdzone stosownym certyfikatem. Uroczyste zakończenie kursu miało miejsce wczoraj w ratuszu. Była to już XII edycja kursu samoobrony...

2020-02-20 10:41:07

Dzień Bezpiecznego Internetu był pretekstem do spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8. Mundurowi  wyjaśniali młodzieży zagrożenia na jakie można natknąć się w sieci oraz...

2020-02-15 11:43:53

Możesz pomóc sobie, swoim bliskim lub osobom spotkanym na ulicy. Podstawowa wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy może ocalić komuś życie. Możesz się jej nauczyć na jednym z bezpłatnych...

2020-02-17 11:43:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!