Kryspiny, Norberta, Sabiny

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO

2020-01-12 22:30:42

Wejherowska hala sportowa okazała się szczęśliwa. Przy gorącym dopingu publiczności, kobieca reprezentacja Polski Juniorów w piłce ręcznej dwukrotnie pokonała swoje rówieśniczki z Włoch.

Kibice szczypiorniaka, którzy bardzo licznie przybyli do hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, byli podwójnie usatysfakcjonowani. Po pierwsze dlatego, że w minioną sobotę i niedzielę mieli okazję obejrzeć potyczkę juniorskich drużyn narodowych kobiet Polski i Włoch, a po drugie, obejrzeli kawał świetnej gry na wysokim poziomie które zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych.

Wytypowanie Wejherowa na miejsce meczu międzypaństwowego okazało się bardzo dobrym posunięciem. Nie dość, że w naszym mieście od roku znajduje się profesjonalna, wielofunkcyjna hala sportowa z zapleczem i trybunami o wysokim standardzie, to jeszcze nasi kibice słyną z żywiołowości dopingu. Najlepiej o tym można się przekonać w trakcie domowych meczów piłkarzy i piłkarek ręcznych KS Tytani Wejherowo podczas rozgrywek ligowych.

Spotkanie sobotnie (11 stycznia) zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 25:20, choć do przerwy był remis 12:12. Druga połowa należała jednak do naszych szczypiornistek, które przejęły inicjatywę i zaczęły dyktować warunki gry. W niedzielę (13 stycznia) w spotkaniu rewanżowym przewaga naszych szczypiornistek ponownie była wyraźna. Nasze juniorki zwyciężyły 26:24. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 16:13, przy znakomitej i skutecznej grze naszych reprezentantek. Włoszki lepiej zaprezentowały się w drugiej połowie i zaczęły konsekwencje odrabiać straty. W szeregi naszych reprezentantek wkradła się niedokładność, co dodatkowo zmobilizowało rywalki. Końcówka spotkania należała jednak do Polek, które uspokoiły i uporządkowały swoją grę. Owacja wejherowskich kibiców była dla nich zasłużoną nagrodą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

Nierówna gra Tytanów zdecydowała o porażce na wyjeździe. W meczu I ligi piłki ręcznej nasi szczypiorniści ulegli w Kwidzynie tamtejszemu USAR-owi i wciąż pozostają jedyną drużyną bez zwycięstwa.

2020-11-29 14:13:18

Minimalną przegraną naszych pań zakończył się sobotni mecz 6. kolejki II ligi piłki ręcznej w którym szczypiornistki KS Tytani Wejherowo zmierzyły się z ekipą GUKS Drwęca Lubicz.

2020-11-29 21:05:50

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje kolejne mecze ligowe. Zarówno panie jak i panowie powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie rozgrywkowym.