III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
20
Czwartek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

ROK OKIEM POLICJI

2020-01-17 16:07:41

Podczas tradycyjnej odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie omówiono całoroczną pracę poszczególnych komórek organizacyjnych wejherowskiego garnizonu.

Odprawę poprowadziła Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska. Uczestniczyli w niej między innymi: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, komendanci komisariatów, kierownicy posterunków oraz naczelnicy wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz pracownicy Policji.

Omawiano pracę poszczególnych komórek organizacyjnych w roku 2019, podejmowane czynności dochodzeniowo-śledcze, liczne akcje i działania funkcjonariuszy, spotkania z młodzieżą szkolną, organizowane debaty społeczne z mieszkańcami, działania operacyjne oraz zaangażowanie pracujących w terenie służb patrolowych i dzielnicowych. Komendant złożyła również podziękowania wszystkim policjantom i pracownikom Policji za zeszłoroczną pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.

W 2019 r. wejherowscy funkcjonariusze uczestniczyli łącznie w 4 debatach społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo Skutecznym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa okazałą się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której w minionym roku mieszkańcy powiatu wskazali aż 1786 miejsc generujących zagrożenia dla społeczeństwa. Zostały one zweryfikowane i uwzględnione w trakcie codziennych patroli. Ponadto policjanci przeprowadzili 1135 spotkań i innych działań profilaktycznych.

W minionym roku wejherowscy kryminalni wspólnie z policjantami z Gdańska zabezpieczyli 49,5 kg różnego rodzaju narkotyków oraz zatrzymali szereg osób posiadających zabronione substancje. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie działając wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który przez 10 ostatnich lat był organizatorem procederu wyłudzania ubezpieczeń, na podstawie fikcyjnych zgłoszeń kradzieży pojazdów  oraz  odszkodowań za upozorowane zdarzenia drogowe. Policjanci ruchu drogowego w ubiegłym roku ujawnili 2058 pieszych popełniających wykroczenia drogowe, zatrzymali 155 nietrzeźwych kierowców, przeprowadzili 68 926 badań trzeźwości kierujących oraz potwierdzili 513 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania omówiono zakres działań zaplanowanych na 2020 rok, a I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podziękował wejherowskim policjantom za zaangażowanie w pracę i dotychczasowe wyniki w służbie na rzecz społeczeństwa.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka, który miał przy sobie narkotyki. Teraz zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi nawet...

2020-02-19 09:21:10

Wzięli pod lupę pieszych i wykryli kilkadziesiąt naruszeń przepisów ruchu drogowego. W ramach akcji prewencyjnej mającej na celu dbanie o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu...

2020-02-08 14:20:19

W miniony poniedziałek doszło do potrącenia pieszego przez samochód. Zdarzenie miało miejsce na ul. św. Jana. Ranny przechodzień został przetransportowany do szpitala, a mundurowi będą wyjaśniać...

2020-02-05 15:04:54

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!