WYSTAWA RZEŹB

WYSTAWA RZEŹB

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiorniści...
MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

Przed nami VII edycja konkursu " Méster Bëlnégò Czëtaniô", który wyłania...
REWITALIZACJA PARKU KASZUBSKIEGO

REWITALIZACJA PARKU...

Dzisiaj Prezydent Wejherowa podpisał umowę z firmą Produkcja i Eksploatacja...
WIELKA AKCJA DROGÓWKI

WIELKA AKCJA DROGÓWKI

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich...
19
Sobota
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

ROK OKIEM POLICJI

2020-01-17 16:07:41

Podczas tradycyjnej odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie omówiono całoroczną pracę poszczególnych komórek organizacyjnych wejherowskiego garnizonu.

Odprawę poprowadziła Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska. Uczestniczyli w niej między innymi: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, komendanci komisariatów, kierownicy posterunków oraz naczelnicy wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz pracownicy Policji.

Omawiano pracę poszczególnych komórek organizacyjnych w roku 2019, podejmowane czynności dochodzeniowo-śledcze, liczne akcje i działania funkcjonariuszy, spotkania z młodzieżą szkolną, organizowane debaty społeczne z mieszkańcami, działania operacyjne oraz zaangażowanie pracujących w terenie służb patrolowych i dzielnicowych. Komendant złożyła również podziękowania wszystkim policjantom i pracownikom Policji za zeszłoroczną pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.

W 2019 r. wejherowscy funkcjonariusze uczestniczyli łącznie w 4 debatach społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo Skutecznym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa okazałą się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której w minionym roku mieszkańcy powiatu wskazali aż 1786 miejsc generujących zagrożenia dla społeczeństwa. Zostały one zweryfikowane i uwzględnione w trakcie codziennych patroli. Ponadto policjanci przeprowadzili 1135 spotkań i innych działań profilaktycznych.

W minionym roku wejherowscy kryminalni wspólnie z policjantami z Gdańska zabezpieczyli 49,5 kg różnego rodzaju narkotyków oraz zatrzymali szereg osób posiadających zabronione substancje. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie działając wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który przez 10 ostatnich lat był organizatorem procederu wyłudzania ubezpieczeń, na podstawie fikcyjnych zgłoszeń kradzieży pojazdów  oraz  odszkodowań za upozorowane zdarzenia drogowe. Policjanci ruchu drogowego w ubiegłym roku ujawnili 2058 pieszych popełniających wykroczenia drogowe, zatrzymali 155 nietrzeźwych kierowców, przeprowadzili 68 926 badań trzeźwości kierujących oraz potwierdzili 513 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania omówiono zakres działań zaplanowanych na 2020 rok, a I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podziękował wejherowskim policjantom za zaangażowanie w pracę i dotychczasowe wyniki w służbie na rzecz społeczeństwa.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
W pracy, czy po służbie, funkcjonariusze policji zawsze są czujni. jeden z policjantów komendy powiatowej policji w wejhrowie na urlopie złapał złodzieja i to na gorącym uczynku.

2020-09-16 08:42:16

Tylko w piątek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 8 praw jazdy, a przez cały weekend 16. To efekt policyjnej akcji "Prędkość" jaka była...

2020-09-15 09:33:41

Nie tylko w centrach handlowych, czy sklepach natkniemy się na mundurowych, którzy sprawdzają stosowanie się do zalecen o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej. Policjanci będą także...

2020-09-08 10:05:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!