WYSTAWA RZEŹB

WYSTAWA RZEŹB

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiorniści...
MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

Przed nami VII edycja konkursu " Méster Bëlnégò Czëtaniô", który wyłania...
REWITALIZACJA PARKU KASZUBSKIEGO

REWITALIZACJA PARKU...

Dzisiaj Prezydent Wejherowa podpisał umowę z firmą Produkcja i Eksploatacja...
WIELKA AKCJA DROGÓWKI

WIELKA AKCJA DROGÓWKI

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich...
19
Sobota
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"CZYSTE POWIETRZE" RUSZYŁO

2020-01-18 13:24:41

Jeśli planujesz termomodernizację, ocieplenie domu, wymianę źródeł ogrzewania, to możesz na te cele pozyskać dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze. Informacje o programie można uzyskać oraz wnioski, dzięki współpracy z WFOŚiGW w Gdańsku, można składać w Urzędzie Miasta Wejherowa.

Współpraca Miasta z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma pomóc mieszkańcom Wejherowa w łatwiejszym złożeniu wniosku oraz uzyskać kompleksowe informacje na temat programu "Czyste Powietrze". Na mocy podpisanego porozumienia od początku tego roku w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Wejherowa, ul. 12 Marca 195, działa punkt konsultacyjny w którym przyjmowane są wnioski oraz udzielane informacje na temat krajowego programu "Czyste Powietrze". Punkt świadczy także pomoc w wypełnianiu wniosków o dotację.

Dofinansowanie skierowane jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą zmienić ogrzewanie na bardziej ekologiczne oraz planują termomodernizację budynku. W celu skorzystania z pomocy przy wypełnianiu wniosków należy umówić się na termin konsultacji (tel. 58 677-71-03).

Wnioski można także wypełnić samodzielnie rejestrując się na Portalu Beneficjenta WFOŚiGW: https://portalbeneficjenta.wfos.gdansk.pl/. Tam także dostępne są wyjaśnienia pomocne w wypełnieniu wniosku on-line.

Celem programu "Czyste powietrze" jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku.

qratorPrzeczytaj również
Już za kilka dni rusza druga edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, w ramach której każdy może bezpłatnie otrzymać sadzonkę i zasadzić drzewko. Inicjatywie patronuje Prezydent RP Andrzej Duda i...

2020-09-16 09:19:59

U jednego z pracowników Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wejherowie potwierdzono obecność koronawirusa Sars-CoV-2. Pracownicy i osoby mające bezpośredni kontakt z osobą...

2020-09-14 14:50:10

Wejherowo bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportuj jaki jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich...

2020-09-15 12:26:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!