UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej...
ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ

2020-01-29 11:10:09

Wreszcie zmaterializowało się marzenieuczniów, nauczycieli, rodziców i lokalnej społeczności Śmiechowa. Wczoraj uroczyście oddano do użytku nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Ta inwestycja była wyczekiwana od lat. Cierpliwość została jednak nagrodzona i nasze miasto wzbogaciło się o kolejny nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy wraz z zapleczem, który służyć będzie nie tylko uczniom.

We wtorek 28 stycznia br. przedstawiciele władz miasta, radni, dyrekcja szkoły i przedstawiciele wykonawcy, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi w nowej hali sportowej. Świadkami byli nie tylko uczniowie szkoły ale także zaproszeni goście oraz mieszkańcy dzielnicy Śmiechowo. W trakcie przemowy prezydent Krzysztof Hildebrandt wyróżnił Beatę Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Medalem Róży, za zaangażowanie w budowę hali sportowej. Na zakończenie części oficjalne uczniowie SP nr 5 dali pokaz swoich umiejętności sportowych i artystycznych, a naprędce zaimprowizowane dwie drużyny złożone z organizatorów, zaproszonych gości i rodziców rozegrały mecz inauguracyjny.

Łączny koszt budowy obiektu, wraz z wydatkami związanymi z projektem i dokumentacją techniczną oraz ułożeniem nowej nawierzchni na drodze dojazdowej do hali, zamknął się kwotą około 10,3 mln zł.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieści pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i badmintona oraz trybuny na ponad 200 widzów. Wybudowano także ścianę wspinaczkową o wysokości 7 metrów. Hala posiada możliwość przedzielenia jej na dwie niezależne części, co pozwala na indywidualne wykorzystywanie każdej z nich. Obiekt posiada niezbędne zaplecze techniczne i sanitarne - pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy, szatnie, toalety oraz niezależne wejście do hali bezpośredni z zewnątrz (co umożliwia korzystanie z obiektu także w czasie zamknięcia szkoły).

Wykonawcą inwestycji był Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny.

qratorPrzeczytaj również
Od dziś aż do końca grudnia całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego będzie fragment ul. Przemysłowej, od ul. Wierzbowej aż do ul. Tartacznej. Dla kierowców oraz dla autobusów miejskich...

2021-09-21 10:14:48

Okazja do pozostawienia auta w domu i bezpłatnego korzystania z różnych form transportu zbiorowego. Europejski Dzień Bez Samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego...

2021-09-22 09:03:10

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Wejherowa , w październiku zostanie przeprowadzona obowiązkowa akcja deratyzacyjna, mająca na celu...

2021-09-20 08:48:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!