III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
20
Czwartek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPOMNIENIA GLINIARZA

2020-02-03 13:10:26

Dwie godziny wspomnień i ciekawostek z pierwszych lat istnienia III RP, opowiedzianych  przez policjanta i antyterrorystę, który sam uczestniczył w większości tych wydarzeń. Spotkanie z Jerzym Dziewulskim jakie odbyło się w Filharmonii Kaszubskiej w ramach "Biesiady Literackiej" przyciągnęło wielu słuchaczy.

Organizatorem spotkania była Agencja Nehrebeccy, dzięki której co pewien czas do Małego Trójmiasta Kaszubskiego przybywają na spotkania autorskie znani politycy, artyści, czy dziennikarze. W sobotę 1 litego w Filharmonii Kaszubskiej gościł Jerzy Dziewulski którego wspomnienia w formie wywiadów-rzek były publikowane w kilku częściach. Pretekstem do spotkana i punktem wyjścia do rozmowy była ostatnia książka p.t.: "Jerzy Dziewulski o kulisach III RP".

Dziewulski, były policjant, antyterrorysta, poseł i szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego był ciekawym i zajmującym mówcą. Jego wspomnienia, a w zasadzie relacje naocznego świadka, pokazały kulisy formowania służb III RP w zupełnie nowym świetle. Publiczność mogła dowiedzieć się wiele nowych faktów  m. in. o specyfice pracy policjanta i związanych z nią traumach, zasadach werbowania współpracowników przez służby specjalne, sposobom przeciwdziałania terroryzmowi oraz o wielkiej akcji przerzutu rosyjskich obywateli narodowości żydowskiej do Izraela (międzynarodowa operacja "Most" w pierwszej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku realizowana przy wydatnej pomocy polskich służb specjalnych).

Spotkanie, wraz z licznie zadawanymi pytaniami z sali, trwało bite 2 godziny. Kolejnym rozmówcą który odwiedzi Wejherowo w ramach „Biesiady Literackiej” będzie pod koniec lutego Michał Fajbusiewicz.

qrator

foto: ppjPrzeczytaj również
Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kościele NMP Królowej Polski w Wejherowie. Usłyszymy nowe kompozycje oraz na nowo zaaranżowane utwory znanych...

2020-02-18 09:35:00

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza  na otwarcie wystawy prac malarskich pt. "Spotkanie – malarstwo trzech kobiet", autorstwa Jolanty Krause, Marii...

2020-02-12 22:18:50

Do grona instytucji, które włączają się w obchody stulecia Zaślubin Polski z Morzem dołącza Powiatowa Biblioteka Publiczna, która z tej okazji zaprasza na specjalny, okolicznościowy spektakl.

2020-02-08 14:39:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!