KOLEJNYCH 3 CHORYCH

KOLEJNYCH 3 CHORYCH

Poniedziałkowy ranek przyniósł informację o kolejnych zachorowaniach na...
ZAKAŻENIE W GNIEWINIE

ZAKAŻENIE W GNIEWINIE

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została...
DANE EPIDEMIOLOGICZNE

DANE EPIDEMIOLOGICZNE

Wciąż dużo zachorowań w powiecie wejherowskim. W całym województwie...
KOLEJNE LABORATORIUM

KOLEJNE LABORATORIUM

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Laboratorium diagnostyczne Invicta...
LASY NIEDOSTĘPNE

LASY NIEDOSTĘPNE

Ta informacja zasmuciła wielu mieszkańców. Rząd zabrał jedną z ostatnich...
7
Wtorek
Kwiecień 2020
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Donata, Herminy, Rufina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPOMNIENIA GLINIARZA

2020-02-03 13:10:26

Dwie godziny wspomnień i ciekawostek z pierwszych lat istnienia III RP, opowiedzianych  przez policjanta i antyterrorystę, który sam uczestniczył w większości tych wydarzeń. Spotkanie z Jerzym Dziewulskim jakie odbyło się w Filharmonii Kaszubskiej w ramach "Biesiady Literackiej" przyciągnęło wielu słuchaczy.

Organizatorem spotkania była Agencja Nehrebeccy, dzięki której co pewien czas do Małego Trójmiasta Kaszubskiego przybywają na spotkania autorskie znani politycy, artyści, czy dziennikarze. W sobotę 1 litego w Filharmonii Kaszubskiej gościł Jerzy Dziewulski którego wspomnienia w formie wywiadów-rzek były publikowane w kilku częściach. Pretekstem do spotkana i punktem wyjścia do rozmowy była ostatnia książka p.t.: "Jerzy Dziewulski o kulisach III RP".

Dziewulski, były policjant, antyterrorysta, poseł i szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego był ciekawym i zajmującym mówcą. Jego wspomnienia, a w zasadzie relacje naocznego świadka, pokazały kulisy formowania służb III RP w zupełnie nowym świetle. Publiczność mogła dowiedzieć się wiele nowych faktów  m. in. o specyfice pracy policjanta i związanych z nią traumach, zasadach werbowania współpracowników przez służby specjalne, sposobom przeciwdziałania terroryzmowi oraz o wielkiej akcji przerzutu rosyjskich obywateli narodowości żydowskiej do Izraela (międzynarodowa operacja "Most" w pierwszej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku realizowana przy wydatnej pomocy polskich służb specjalnych).

Spotkanie, wraz z licznie zadawanymi pytaniami z sali, trwało bite 2 godziny. Kolejnym rozmówcą który odwiedzi Wejherowo w ramach „Biesiady Literackiej” będzie pod koniec lutego Michał Fajbusiewicz.

qrator

foto: ppjPrzeczytaj również
Dzięki internetowi możemy brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Miejskie instytucje, pomimo że zamknięte dla odwiedzających, przygotowały dla mieszkańców ciekawą ofertę on-line. Wystarczy...

2020-03-21 19:14:54

Wejherowskie muzeum co roku zaskakuje, przygotowując specjalne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wydarzenie jest przedsięwzięciem naukowo-artystyczno-kulinarnym, a całość okraszona jest dużą...

2020-03-10 09:42:24

Nowa inicjatywa uczczenia Dnia Jedności Kaszubów. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na wspólne śpiewanie kaszubskich pieśni.

2020-03-06 17:06:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!